Oleks natuke abi vaja Indiaga.

Tere

Trippisin 2 n'dalt tagasi yxinda Indiasse (siin loomulikult inimestega tuvunud), hetkel Hampis. 15 paéva on jaanud veel olla. Kas keegi oskaks midagi soovitada p]hja pool. Tagasi eestisse l'hen Delhi kaudu. Ise motlesin ,et ehk Kasmir(see mind vaga ei h'ri, et seal natuke soiategevust voib olla>D) voi midagi sellist. Oleks tore Himaalajat n'ha. Koik soovitused on teretulnud. Selliseid turistipesasid yritan v'ltida* osad Goa rannad ajasid sydame pahaks*. Yhes]naga voiks olla veits selline special koht, kasvoi veits, kuhu v'ga metsikut voorimist ei ole.

T'nud

Jaipur, Jodhpur, Pushkar, Jaisalmer(need 2 viimast meeldisid mulle väga), aga kui soov Himaalajat näha(ise pole sinna sattunud)siis annan lingi indiamike foorumist: http://www.indiamike.com/india/himachal-pradesh-f29/need-info-on-delhi-mcleodganj-road-trip-t99229/

Hetkel Himaalaja peale küll ei panustaks, sest see kant on liigeldav peamiselt suvekuudel. Tõsiselt. Himachal Pradeshis madalamatel kõrgustel on arvatavasti parem, aga see pole päris Himaalaja.

Ise kaaluks analoogses situatsioonis loetu põhjal kahte varianti - kummaski pole ise käinud - kas Kerala või kuhugi Rajastani kanti.

Ehk põikad korra Nepaali? Pohkarast - http://en.wikipedia.org/wiki/Pokhara - näeb Himaalajat väga ilusti. Ilm peaks seal praegu olema jahe, aga kuiv - no umbes nagu meie aprill-mai. Turistipesa see muidugi on, iseasi, kas ka jaanuaris.

Olen Chamba orus (mis ei ole sugugi väga kõrgel mägedes) käinud veebruari lõpus ja siis oli seal lumi alles sulama hakanud. Ilgelt külm oli (öösel miinuskraadid), turismitööstus (hotellid, söögikohad) veel talveunes jne. Samas olime tollel hetkel seal ainsad välismaalased ja sellel oli oma võlu. Igatahes, kui sul sooja magamiskotti ja sooje riideid ei ole, siis Dharamsalast ülespoole praegusel aastaajal eriti minna ei tasu. Dalai Lama peab igal aastal umbes 7-10 päeva jooksul Dharamsalas loenguid, jagab järgijatele õpetussõnu. Uuri, millal see on (millalgi veebruaris ta tavaliselt peaks olema). Kui budism ja budistid huvi pakuvad, siis on just see see aeg, mil Dharamsalad külastada. Kuigi hotellikoha saamine võib paras keberniit olla ;) Uuriksin ka, millal Pushkari kaamelilaat on - vb satud peale sellele. See üritus on üks neist, kus ise veel käinud ei ole, kuid kuhu enne surma tahaks sattuda.

Himaalaja pool on tohutult külm praegu, sinna küll ei soovitaks. Põhja-Indiast jättis mulle kustumatu elamuse Jaisalmer Rajasthanis, üsna väike kõrbelinn Pakistani piirist nii 100 km kaugusel. Põhimõtteliselt on tegu hiigelsuure kindlusega, mille sees asub vanalinn. Ümber on Thari kõrb, kuhu saab teha üsna asjalikke matku (kui õnnestub leida norm tüüp dŽiibiga, hotellide pakutavad on kohati jamad). Kui Delhist sinnapoole liikuda, jäävad poolele maale veel ka eelmainitud Jaipur ja Jodhpur, mõlemad üsna huvitavad, tulvil kultuuri ja vaatamisväärsusi. Jodhpur meeldis vist isegi rohkem oma eheduses, turiste oli üsna vähe ja rahvas kulges omasoodu oma rütmis.

Tore, et Jaisalmeri fänne on siin peale minu veelgi:)