Olukord Sri Lankal?

Meedias juttu et moslemid budistidega taas sõdima hakanud? Eelkõige peaks puudutama hetkel Kandy piirkonda! Oskab öelda keegi kui hull seis on? Turistidele reaalne oht? Õige varsti sinnakanti minek, peaks plaanid ümber mängima?

Moslemitest ja budistidest ei tea midagi, see vist rohkem Myanmari teema?

Sri Lankal ikka Tamilite ja Sinhalite konflikt, kodusõda mis mõni aasta tagasi lõppes.

Aga möödunud kuul pandi üks käsigranaat bussi...
https://newsin.asia/bus-explosion-sri-lanka-caused-hand-grenade-pm-informs-parliament/

Kaardi pealt vaadates see jääb Ella lähedusse.

EDIT: kas sa seda uudist mõtlesid:
https://www.theguardian.com/world/2018/mar/06/sri-lanka-declares-state-of-emergency-after-communal-violence

Ega ei oska siis muud soovitada, kui hoia Kandyst eemale ja jää rannikule, turistipiirkondadesse.

Ei teadnudki, et Sri Lankal ka moslemeid on. Seal neid tänavapildis küll kuskil eriti näha polnud.

Teema postimehes ja briti meediaski.
Moslemeid seal u 10prossa jagu aga see selleks.
Mõtlesin küsida kuna teadupärast peaks eestlaseidki seal olema.

CNN-i ega delfi esilehel ei ole, siis pole veel uudis :D

Postimehes ei viitsinud ka nii kaua kerida, et selle teemani jõuda.

Tulime eile Kandyst ja hetkel Ellas. Kandys esmaspäeval kella kuuest linn pime, kõik söögikohad kinni, turva õnneks toidupoodi veel lasi aga me ka viimased. Politseid oli hommikul suht palju näha, osasid ei lubatud õhtul hotellist välja. Hotellipoiss väitis, et kõik ok, eile oli väike vahejuhtum aga kõik nüüd rahulik.

Me lahkusime Kandyst 2 päeva enne rahutusi (pühapäeval), sinnani oli kõik ok. Pärast Kandyt olime Ellas, Nuwara Eliyas, Pinnawalas, tegime Adam's Peak'i, hetkel Negombos ja neis kohtades ei ühtegi märki rahutustest.

P.S. ligipääs sotsiaalmeediale suletud, aga kes siin, kasutage seda äppi vältimaks keeldu, töötab! https://play.google.com/store/apps/details?id=free.vpn.unblock.proxy.turbovpn

Meil on ka esmaspäevaks piletid ning ei plaani reisi ära jätta, niipalju kui ma lugenud olen siis ei tohiks see turiste ohustada. Mõni vaatamisväärsus jääb nägematta , Kandy kanti ei roni aga puhata saab siiski :)

Oleme all rannikul ja kohalikud rääkinud, et pole põhjust Kandy kanti külastamata jätta. Oli küll intsident olnud, aga nüüd pidavat tavapärane olema.
Ise oleme hetkeseisuga järgmine nädal minemas.

Kandy ja ümbruskond külastatud. Kõik tavapärane ning pole põhjust seda plaanidest välja jätta. Botaanikaaed oli supper. Lyons rock samuti huvitav näha ja kogeda :)

Olime Kandys 7.märtsil,päev pärast rahutuste algust.Kõik poed ja restoranid kesklinnas olid suletus,kõikjal politsei ja sõdurid,helikopter linna kohal.Muud ei näinud.Ise elasime läänerannikul Kalutaras.Kohalikud rääkisid,et moslemid tekitavad sealmaal pidevalt probleeme(meedia millegipärast püüab jälle näidata,et vägivald on moslemite vastu),kuna püütakse hävitada budistlikke templeid jne.Jah,moslemeid on saarel.Rohkem põhja -ja idapool.Nad tekkisid sinna pärast araablastest kaupmeeste tulekut,kes jäid päriseks.

Meedia külvab rohkem paanikat.Juba 2 päeva hiljem ütlesid kohalikud,et nüüd on kõik jälle OK.Puhkust see ei tohiks küll mõjutada ja ka keskosa ning Kandy külastamisest ei peaks loobuma.Mõned juba paanitsesid.kas Colombost ikka koju saab!?Eriolukord ei olnud kogu Sri Lankal,vaid ainult Kandy piirkonnas.Nautige ilusat saart.