Online check- in Air China

Tere!

Kas keegi oskab aidata? Ei saa teha Air China kodulehel online check- in. Piletid ostetud mytrip veebilehe vahendusel, e- piletite koodid jne olemas, aga Air China kodulehel check- in ei lase teha. Väljalend juba 12- dal. Võib peab seda tõesti terminalis tegema? Lend Londonist Heatrowlt Pekingisse.

Tänud asjalike vastuste eest!

Simo

Kui on viisateema (ja Hiina puhul reeglina on), siis tihti ei lasegi teha internetis check-ini. Veateade peaks tulema, sõltuvalt lennufirmast küll, "this flight is not eligible for check-in". Ise olen Air Chinaga lennanud, aga ei näe ühtegi boarding passi e-mailil, seega ilmselt olen alati lennujaamas teinud check-ini. Pealegi Air China online check-in algab 36 tundi enne väljalendu (reeglina on pealegi 24 tundi), nii et 12. märtsil algava lennu jaoks on nagunii liiga vara seda teha.

0
0

Sealt kohe hommikul edasi lend Manilasse, plaanis aeg niisama ära tiksuda lennujaamas, kuna Hiinasse peatuma ei jää, siis igaksjuhuks küsin ka seda, ega ometi sellejaoks viisat tarvis pole. Esimene sarnane tripp, seega parem küsida kui hiljem võimaliku probleemi lahendama hakkama:) Kas ja kuipalju maksab lennujaamas check- in, on vist tasuline ikka?

0
0

Lennujaama check-in ei ole tasuline. Lihtsalt sul on valikuvabadus, kas teed seda internetis ja prindid pardakaardi kodus välja (või ei prindigi, vaid valid lihtsalt istekoha ära aegsasti) või lähed paar tundi ennem lendu lennujaama kohale ja teed seal pagasilauas check-in`i, annad pagasi ära ja saad oma pardakaardi. Kui sa ei reisi ainult käsipagasiga, siis pead nagunii sinna pagasilauda minema.

Viisa koha pealt vaata infot sellelt lehelt nt:

http://www.viisa.ee/ee/teenused/viisa-taotlemine/viisa-hiinasse

Sa ei vaja Hiina transiitviisat, kui lähed järgmisele lennule vähem kui 72h jooksul ja lahkud riigist. Pead vaid piiril näitama piletit sihtkohta (piletina sobib nii pardakaart kui pileti broneeringu kinnitus).

Filipiinidele on reisimine viisavaba, sellega ei ole muret. Nagu improved mainis, siis online-check in`i saab teha kuni 36h ennem lendu. Aga kuna Hiinaga tõepoolest on viisateema, siis tõenäoliselt ei saa sa seda internetis teha ja pead ikkagi lennujaama minema sinna pagasilauda, näitama enda piletit Manilasse ja selgitama, et sa ei vaja Hiina viisat. See ongi sellepärast nii seatud, et ilma viisata inimesed lennukile ei pääseks ja sihtkohas segadust ei põhjustaks.

0
0

Hiina on 72 tundi lennureisijale viisavaba. Pole vaja lennujaamas tiksuda, Pekingi lennujaam on igav nagu kommunismiaja lennujaamad olid. Kui viitsid, saad minna linna, rong viib lennujaamast küllalt kiiresti (vist ca 20 min) linna. Tee check-in koha peal, mäletamist mööda mingit tasu Air China ei nõudnud.

2
0

Check-in lennujaamas on tasuline ainult Euroopa odavlennufirmadel. Ühegi mandritevahelise lennu ega ühegi Aasia lennufima check-in Aasias kohapeal ei ole kunagi tasuline. Kindlasti prindi välja Filipiinide lennupiletid (sinna ja tagasi). Sinnalennu piletit on siis vaja, et tõestada Hiinast lahkumist (kui otsustad kasutada 72-tunnist viisavabadust ja linnas käia). Filipiinidelt lahkumise piletita ei lasta sind Filipiinide lennule. Kuna Hiinas on blokeeritud teatud teenused, nagu näiteks Facebook, Gmail ja üldse peaaegu kogu Google (küll vist mitte lennujaamas, aga täpselt ei mäleta), siis ei tarvitse telefonis pileti näitamine õnnestuda. Lisaks armastab Pekingi lennujaama turvakontroll korjata ära kõik power bankid, kuhu pole võimsus peale märgitud või mis on üle 5000 mAh (mälu järgi mingi selline suht väike number), seega ära liiga võimsat kaasa võta, kui ei taha ilma jääda.

0
0

Jah, internet on kontrollitud. Muidu wifi ei töötanud, kui et pidin ennast registreerima infolauas ja sealt anti mingi koodipaber vm selline. Ja siis ka oli vist mingi teema, et netti saamiseks pidin minema kohvikusse (hiigellennujaamas vaid paar tükki) ja sisselogimiseks helistama kuhugi. Kelner aitas, aga täpsemalt ei mäleta. Totaalse riigi tunne tuli kohe meelde.

Kodune väljaprint on vajalik. Heathrows antakse pardakaardid kuni Filipiinideni välja.

0
0

Tänud kõigile asjalike soovituste ja nõuannete eest! Asi arusaadavam ja lihtsam nüüd:)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased