trip-krainetrip-ukraine-dark
Õnnetusjuhtumikindlustus ?

Tere Rääkige kogemustest ja kuidas on asjad lahenenud kindlustusega aasiamaades. Kuna arved ja paberid on x keeles ja paljud asutused ei väljasta üldse tsekke ja ka politsei on korrumpeerunud. Juhtus just endal nädal tagasi rolleriõnnetus tais, kahjujuhtumi avaldus saadetud ja homme kindlustusse minek. Siis saan oma loo rääkida, niipalju öeldi juba kindlustusest ära et rendivara kindlustamisele ei kuulu ja rolleri maksin omast taskust kinni.

Kui sul A kategooria load puuduvad pole motet homme kindlustusega jagelema minna. Tee parem midagi stressivaba.

Hetkel pole veel milleski targemaks saanud aga kindlustuse suhtumine on olnud senimaani alla igasugu arvestust. Kahjujuhtumi avalduse saatsin kohe kui haiglast pääsesin, samuti helistasin ja lubati ühendust võtta telefoni teel 24 h jooksul. 8 päeva möödas, pole senini ühendust võetud ega isegi uuritud kuis ja mis. Käisin viisin ka osad paberid ja selle peale tehti ka suuri silmi ja öeldi, et internetis ju aetakse asju. See õnnetus läks mulle kohapeal maksma 80000 bahti, rikutud reisi ja lisaks koledad armid. Võiks öelda, et pääsesin isegi õnnelikult. Arstiabi oli 5+

Mis kindlustusfirmaga tegu, siis teaks teised targemad olla valikul?

Kindlustus oli tehtud läbi panga. Nime ei tahaks ennem avaldada kui saan mingi vastuse neilt. Kõik alati räägivad kui soodsalt nad on kindlustuse saanud ja sellepärast huvitakski, kas kellegil reaalselt ka kindlustust vaja on olnud õnnetusjuhtumi ja meditsiiniabi poole pealt ja kuidas on asjad lahenenud.

Kes selles avariis suudi oli, kui sina, siis pead jah kinni maksma, kui teine roller voi auto, siis tommati sul nahk ule korvade, ning tema oleks pidand kinni maksma. Soovitan alati rollerit rentides uurida kas kindlustus olemas, mis on siin tegelikult kohustuslik, ilma selleta soita ei tohigi. Mul kull rolleriga pole juhtunud, aga autoga paar korda, ning ainult uhel korral pidin oma remondi ise kinni maksma, ning sellele rolleri juhile kes tegelt ise suudi oli maksin kokkulepel kompensiatsiooni 3000 bahti, kuna siis mul veel polnud lube, ning too oli ka mynmari illegaal. Aga muidugi mul ajab naine neid asju alati ja kui jutt Tai keelne, siis neil lupsta ei onnestu. Rolleritel tavaliset kindlustus nii, et katab selle kulud kes suudi polnud, enda oma pead ise korda tegema, eeldan et 80000 oli koos haigle arvega, muidu ma nii kalleid rendi rollereid eriti ei tea. Ja need tavaliselt mitte eriti uued ka enam, vaartus vast koige rohkem 30-35 tuhat.

Eestis saad reisikindlustusele lisaks osta tsiviilvastutuskindlustuse, see aga üldjuhul kindlustustingimuste kohaselt ei laiene mootorsõiduki juhtimisesest tulenenud kahjudele (küll aga näiteks on juhtumiteks rendiauto sisustusele kahju tekitamine, suusamäel kellelegi otsasõit ja vigastuse/ kahju tekitamine jms)

Kohalik auto otsustas teha pimedas kurvis möödasõitu keerates vastassuunda ja mul polnud muud varianti kui keerata teepiirdesse. Seisma keegi ei jäänud ja süüdistada pole kedagi. Läks kirja kukkumisena. Kiirabi viis haiglasse kus õmmeldi käsi kokku. Haiglakulu koos 5 päeva sidumiste ja takso arvega oli 20000 mis oli üllatavalt väike. Muu kulus siis rolleri rendi ja politsei peale.(väljapressimiste) Ausalt öeldes ma isegi ei lugenud ja pole kunagi lugenudki ega süvenenud poliisi tingimustesse, lihtsalt olen alati ostnud ja reisil ära käinud, polnud kunagi midagi juhtnud ja ei osanud arvestada ja karta. Nagu ikka, minuga ju ikka ei juhtu. Tagant järgi võib nüüd tatitada ja mõelda.

Egiptuses lõi mul abikaasa varba vastu kõnnitee äärekivi nii ära, et pidi küüne eemaldama, raha ei mäleta, mis täpselt oli, aga päris korralik summa oli. Lasime arstil paberid korralikult vormistada ja teatasime ka kohe kindlustusse. Raha saime kõik ilusti kindlustuselt tagasi. Tegemist siis Salva Kindlustusega. Reisitõrkega samamoodi, oli vaja Soome jõuda, et sealt lennukile, aga tormi tõttu laevad ei liikunud ja mis liikusid, need ei oleks õigeks ajaks jõudnud. Küsisime siis kidlustuselt, et mis teeme, samas pakkusime kohe ka kopteri välja. Kindlustus oli nõus ja maksis meile kopteri piletid ilusti kinni, küll peale reisi, aga ega erilist vahet pole. Oli see meie üks esimesi kaugreise ja aastaid ka juba sellest üle 10 möödas, aga juba siis saime aru, et kindlustus on ikkagi oluline, kui ei taha oma rahakotti lisakuludega koormata. Salva oleme just selle pärast valinud, et elades Saaremaal hakkab Salva kindlustus juba Saaremaalt kehtima, erinevalt teistest, kelle kindlustus hakkab Tallinnast kehtima.

Saaremaal hakkab Salva kindlustus juba Saaremaalt kehtima, erinevalt teistest, kelle kindlustus hakkab Tallinnast kehtima.

  • See väide on küll erakordselt veider ja ebausutav.

Kui uuesti loed, ja ei rebi mingit lõiku kontekstist välja, siis on selgelt kirjas, et elades Saaremaal... Minu kui saarlase jaoks on oluline, et juhul, kui tormi või muude ilmstikuolude tõttu praam ei liigu, siis maksab kindlustus mulle ikkagi reisi maksumuse tagasi. Teised kindlustused, vähemalt lähiminevikus seda ei teinud. Kas nüüd sai puust ja punaseks!!!

Pole siiani saanud kindlustusest mingisugust tagasisidet, ei küsimusi ega vastuseid. Eelmine nädal helistasin jälle, öeldi et võetakse teisipäeval ühendust. Vaikus

Huvitav teada, kuidas asi lõppes...