trip-krainetrip-ukraine-dark
Päev Hong Kongis

Läheme veebuaris Hong Kongi kaudu Taisse. Hommikul kell 8 oleme Hong Kongis. Lennuk läheb edasi kell 18. Seega terve päev ootamist. Äkki oskate soovitada, kuhu selle ajaga jõuaks minna ja mida vaadata?

... suurt mujale ei jõuagi kui et linnale korraks pilk peale visata. Kiirrongiga saab lennujaamast ruttu linna, nii poole tunniga. Küll aga tasuks endale selgeks teha, milline kant teid rohkem huvitab, kas Central, mis on selline mini-New York või hiinalikum Tsimshatsui. Mina võtaks kavasse kindlasti sõidu Star Ferry-ga Centralist Tsimshatsuisse (Kowlooni poole) või vastupidi. Kui lihtsalt ringikolamine midagi ei paku, siis sõidaks Peak Tramiga Victoria mäe otsa, kust avanevad suurepärased vaated Hong Kongile. Olemasolev aeg peaks olema selleks piisav.

Juhul kui Sul on mahti, siis käi Apollo või Rahva Raamatust läbi ja ava Hong Kong / Macau Lonely Planet kohast kus on antud ülevaade mida teha ja kus käia, kui Sul on HK.-s üks päev aega. Peamiselt hõlmab see Centrali, Victoria Peak’i, natuke Kowlooni. Lennujaamast turismiinfo putkast leiad ka piisavalt infot/kaarte. PS! Siit leiad ka ülevaatliku infot http://www.passplanet.com/hk/index.htm PS2! Võin Sulle LP väljavõtte(üks päev HKs) meiliga ka saata kui tahad!

Oleks väga tänulik küll meili eest. markopihlak@mail.ee Minnes meil aega üks päev, tulles kodu poole on Hong Kongis aega veel kolada 2päeva.

Tere minek ka üheks päevaks Hong Kongi ja oleks samuti tänulik LP väljavõtte eest

unustasin maili aadressi valepaadam@hot.ee

Minul ka minek paariks päevaks HongKongi. Sooviksin ka LP väljavõtet.

..Passplanetis on kõik vajalik olemas. PS! Marko mul ei õnnestu Sulle antud aadressil meili saata.

Väga vabandan!!! Minu viga. See on see, kui on mitu maili. Õige aadress on marko.pihlak@mail.ee

unustasin mailiaadressi jätta: sirts4@hotmail.com

Olime ka minnes 1 päeva ja tulles 2 päeva Hongkongis. Suurim elamus HKG-st oli igaõhtune (algus 20.00)Symphoni of Light ehk pilvelõhkujatel asuvate prozektorite ja laseritega ning fassaadide värviliste tuledega muusika saatel toimuv etendus. Kestab umbes 15 min. ja usun, et paneb igat inimest vaimustuma selle vaatemängulisus ja suurejoonelisus. Korraldajaks on turismiamet. Kuulda ja näha on kõige parem Kowlooni kaldalt Star Ferry`de väljumise kai kõrval asuval promenaad-terrassilt (orientiiriks ka Clock Tower ja suur kultuurikeskus). Seal on ka muusika hästi kuulda. Futuristlik tunne tekkis bussisõidul Centrali peatusest üles mäkke, kust väljub Peak Tram Victoria mäe otsa. Seal on eriti ilus olla päikese loojangu ajal. Kellel rahakott kannatab ja tahab ööbida toas, kus avaneb suurepärane vaade Victoria sadama poole (ise otsisime tükk aega), siis selleks sobib hästi YMCA Hong Kong Salisbury hotell. Jaanuaris olid hinnad: Sadamavaatega 2-ne tuba 1 562.-kr. + 10% öö. Soovitaks korrust alates 13, siis on Victoria sadam nagu peo peal. Nurgapealne sviit on muidugi veel ägedam. LP-s soovitatakse seda hotelli ette bronnida. Tore elamus oli ka 5 tundi veeta Ocean Pargis. Panda karud, 200 haid, üks suurimaid akvaareume Aasias, delfiinid, flamingod, ameerika mäed jmt. Suhteliselt lihtne on sõita lennujaamast Airport Expressiga linna, kui seltskond on vähemalt 4 in., siis tuleb sama hind välja ka taksoga. Aga rongisõit pakub avaramaid vaateid ja on veidi kiirem.

Hong Kong's Symphony of Lights:

selle show vaatamiseks on tegelikult keset lahte, siis näeb seda, mis mõlemal poolel toimub. Nii Kowlooni kui saare poole pealt on turistikaid lõbupaadisõite lahel, tasub üks selline võtta.