Pagasi check-in JFK (NY) lennujaamas

Tere! Mul on küsimus pagasi check-in'i kohta JFK lennujaamas. Nimelt lendan Tallinnast Miamisse läbi Helsingi ja NY. See tähendab, et esimeses USA linnas (siinkohal siis NY) tuleb pagas välja võtta. Siit edasi on mul aga 2 erinevat infot. Esimene pärineb otse Finnarist (lennufirma, kellega lendan Helsingist NYsse), teine ühest reisibüroost.

  1. Finnair ütleb: Pagasiga on niimoodi, et minnes kui ületate NYs piiri ja migratsiooniameti, tõstate oma pagasi lihtsalt ühelt teisele lindile (domestic flights). Need pidid olema suht kõrvuti. Mingit uut check inni vaja teha ei ole - kõik tehakse juba Tallinnas ära. Ja tagasitulles (läbi NY) läheb pagas kohe otse Miamist Tallinna, vahepeal ei pea sellega midagi tegema.

  2. Üks reisibüroo aga ütleb: peale lennukist maha saamist tuleb läbida migratsioon, pagas kätte saada ning seejärel nii pagasile kui endale uus checkin teha. Lisati veel täpsemad juhised: kui pagas käes, siis lähed pagasilintide lõpust vasakule nurga taha, kus pidi saama pagasile check-in'i teha ning peale seda lähed ise korrus kõrgemale ja teed enda check-in'i. Nii on see aastaid olnud ning meil ei ole sellist infot, mida Finnair rääkis.

Palun, kas keegi hiljuti reisinu oskab ehk kommenteerida, kumb jutt on õige? Ise pigem usuksin Finnairi, sest ka reisibürood annavad erinevat infot, ehk siis üks kinnitas Finnairi juttu, teine aga mitte.

Oleksin abi eest väga tänulik! :)

Ma ei saa ühest vastust sinu küsimusele anda, kuid soovitan sul minu loo läbi lugeda.

Mul oli üks pilet suunal Stockholm-Peking-Chengdu-Hong Kong (Air China). Lasin siis Stockholmis kohvri otse Hong Kongi saata. Pardakaardid sain Stockholm-Peking ja Peking-Chengdu lendudele. Kuigi tegu oli ühe piletiga, siis Pekingis öeldi mulle, et ma ei saa minna läbi transiitkoridori, vaid hoopis siselendude terminali.

Chengdus pardakaarti kätte saades küsiti, et kas mul kohvrit polegi. Ütlesin neile, et kohver läheb otse Hong Kongi. Nemad vastu, et niimoodi ei saa teha, vaja Hiina tollist läbi lasta. Mu meelest oli see imelik, kuna mu sihtpunkt oli Hong Kong. Teenindajad nõudsid, et ma lindilt oma pagasi tooksin ja eraldi registreeriksin. Loomulikult mu pagasit lindil polnud. Nemad muudkui viivitasid ja olid segaduses. Minu suureks õnneks lükati lend 40min. võrra edasi - muidu ei olekski lennukile jõudnud.

Kohvrit polnud ka Hong Kongis. Arvatavasti oli siis Pekingis. Sain umbes 4 päeva pärast õnneks kätte :) Seega, mina sinu asemel teeks nii nagu reisibüroo soovitas.

  1. Sinu enda check-in. Kui alg-lennujaamast tehakse check-in kuni Miamini, siis ei tule uuesti teha. Kui tehakse kuni JFK-ni, siis tuleb uuesti teha. Nagu ikka, siin ei erine JFK kuidagi muudest lennujaamadest.

  2. Pagas. Sisuliselt sama. Kui on su enda check-in kuni Miamini, siis pead pagasi ikkagi JFK-s ise pagasilindilt ära võtma ja "nurga taha teisele lindile" viima. Kui su enda check-in kuni JFK-ni, siis on loomulikult vaja ka koos iseeendaga ka pagas uuele lennule ära registreerida.

Ainus vahe tavalise jaamaga (s.t. sellisega, mis ei ole esimene USA jaam) on siis see, et lõpuni checkitud pagas tuleb ise korra oma kätte võtta. Ja kui toll huvi selle vastu eraldi tunneb, siis ka pulkadeks võtta.

Keele-inimesed. Vabandan ohtrate toorlaenude pärast! Kindlasti on "check-in" asemel mõni parem sõna.

Pagas tuleb New Yorgis kindlasti välja võtta ja uuesti sisse checkida. Meie Helsinki-New York lend aga hilines ja seetõttu saadeti meid Miamisse hilisema lennuga. See tõi omakorda kaasa pagasi eest tasumise check-inˇis ( 1 umbes 13 kg kohver inimese kohta). Klienditeenindajat ei huvitanud, et asenduslend toimus Finnairi süül. Tegemist on küll pea aasta taguse looga, aga tasub igaks juhuks arvestada. Õnneks korvas Finnair hiljem meiepoolt tehtud lisakulutuse.