Pakettreis Bulgaariasse ja sealt Istanbuli.

Lähen septembri kuus Bulgaariasse. Olen kuulnud, et sealt pakutakse 2 päevast reisi Istanbuli. Kas on mõtekam osta kohalike käest , sest see tuleks ilmselt soodsam, kui reisibüroo kaudu pakutav. Oskab keegi soovitada konkreetset kohta kust osta?

Sõltub mida tahta - kust Bulgaariast täpsemalt, kas ainult Istanbuli ja tagasi sõit või koos kohapealsete ekskursioonidega? Näiteks Burgasest läheb Istanbuli mitu bussi päevas, ajad leiab busradar.com lehelt, hind 20-25€ üks ots, sõiduaeg 6-7h. Võimalik on ka kahepäevane ekskursioon, hind sellel ca 90€: http://www.daytripsbulgaria.com/excursion/260/Istanbul---the-city-on-two-continents

0
0

Meie tegime eelmisel aastal päevareisi Sunny Beach-ilt Istanbuli. Teglikult võttis see kauem aega kui lubatud. Õhtul oli väljasõit ca 22.00 (sõltus hotellist, kus asud). Kohale jõudsime hommikul ca 06.00. Passikontrollid võtsid aega ka omajagu tee peal. Siis oli hommikusöök Istanbulis hotellis (see oli korralik). Pärast seda ühiselt ekskursioonidele minek. See kestis umbes 3-4 tundi. Kes tahtis võis veel ekskursioone juurde võtta või siis pärast seda vaba aega linnas nautida. Valisime vaba aja variandi.Vaba aega oli seega umbes 5-6 tundi. Oli õhtusöök pärast seda taas hotellis ja siis tagasisõit. Tagasisõit veidi hilines. Hakkasime tagasi sõitma mingi 19.00 ajal. Teel Istanbulist välja ummikud, passikontrollid piiril. Hotelli jõudsime ca 03.00. Hind oli muidugi suhteliselt odav, koha peal ostsime äkki 35-40 eur nägu (selle hinna sees oli kaks korralikku sööki Türgis ka). Aga buss oli suht kehv (Bulgaaria-Türgi).  Türgis linnaekskursiooni buss oli väga luksuslik. Iseenesest on hea meel, et ära sai käidud, kuid ikka päris karm reis. Istanbul meeldis, kuid rahvamass, sagimine seal oli meeletu (muidugi reisile trehvasime ka laupäevasel päeval, kui linn rahvast pungil). Ja väga palju vargaid linnas, ikka täitsa haaravad vahepeal kotist. Kaubamüüjad ka väga agressiivsed. Passid oli kohustuslik Türgi hotelli jätta (linna kaasa võtta ei tohi), sest kui grupist ühelgi pass ära varastatakse, on jama. Tee peal on WC-d tasulised, soovitav münte kaasa võtta, sobis seal vist kõik raha (leev, eur, liir). Kui passikontrollis veel pagasi kontrolliks läheb, siis muidugi võtab veel kauem aega reis (meil läks õnneks, kellegi pagase ei kontrollitud).

0
0

Need, kes olid võtnud kahepäevase reisi, olid minnes samas bussis, kus meiegi. Tagasi siis meiega koos ei tulnud, vaid jäid sinna hotelli ööbima. Ju siis järgmisel päeval teise grupiga tulid õhtul tagasi. Isegi ei oska öelda, kas oleks kahepäevast mõtet võtta (algul mõtlesin, et võtan). Koha peal vaatasin, et hea, et ei võtnud, kuna oleks olnud ikkagi suht väsinud ja tõenäoliselt järgmisel päeval suhteliselt kaua maganud ning siis oleks jäänudki taas selline 5-6 tundi vaba aega. Meil olid lapsed ka kaasas.

0
0

Kui just Bulgaariasse kaheks nädalaks ei lähe, poleks sellist aega küll Istanbulile raisata, isegi kahe päevane tripp tähendaks ainult linnukese kirja saamist, mõistlik oleks eraldi reis teha.

2
0

Tegelikult oli päris hea vaadata sellise päevatripi raames, kas pikemaks ajaks tahaks Istanbuli üldse minna.

1
0

Eks ta ole - ka Saksa turist võiks ju küsida et kas Tallinna külastades oleks mõttekas ka Peterburist läbi minna, nõnda et üks öö sinnasõit, paaritunnine ekskursioon kohapeal ja siis öösõit tagasi. Vastus on et jah, saab, iseasi kas sellise päevatripiga linnast mingi elamuse saab või parem ikka Tallinna ja Eesti vaatamisväärsustele keskenduda

2
0

Kokku oli põhimõtteliselt linna peal võimalik olla umbes 10 tundi (s.h olid siis ekskursioonid Topkapi palee, Sinine Mošee ja linna peal veel erinevad residentsid  ja mõned kirikud). Lisaks sai veel ühiselt ekskursioone võtta või siis iseseisvalt linnas olla. Hotell oli suure turukompleksi ja erinevate poodide lähedal.

0
0

3 aastat Kuldsetel Liivadel töötanuna vôin soovitada, et kindlam on siiski osta ekskursioonid mône reisikorraldaja (olgu siis Novatours, Teztours vôi ka Tjareborg) käest. Hiljem muidugi vôib selguda, et nad ongi kôik yhes bussis. :) Tänavalt ostes tundub hind kyll alguses väiksem, kuid hiljem lisanduvad (ei pruugi, kuid sageli nii see on!) sellele hinnale erinevad sissepääsude tasud, vb mingi transport, toit jmt. Kindlustuse koha pealt on ka suur firma kindlam. Kas osta Istanbuli reis vôi mitte, sôltub minu arvates ka sellest, kus peatud. Sunny Beachilt on sinna veidi lähem sôita kui Golden Sandsilt. Pikk, tyytu ja väsitav on see sôit niikuinii. :). Ei oska rääkida selle aasta hindadest, kuid hinnas on mingi toitlustus ja osad ekskursioonid, soovi korral saab neid juurde osta.  Näen, et autor lisanud teemale - lastega reisimine. Oleneb kui vanad lapsed on, aga lastele ei soovita ma sellist sôitu kindlasti. Nagu öeldud - liiga pikk ja tyytu sôit, liiga kiire tempo, liiga palju rahvast jne. Täiskasvanu kannatab selle veel ära, aga panna lapsed kannatama ja hiljem kogu buss väsinud laste pärast kannatama - ei-ei!! :)Kui aga peatute Kuldsetel Liivadel, siis soovitan hoopis ära käia Rumeenia 2-päevasel reisil. See sobib kenasti ka suurematele lastele. Sôit on ka suht pikk, kuid vahepeal tehakse peatusi ja kogu maa on hoopis rahulikum ja ilusam. 

2
0

Mul olid lapsed kaasas (vanus 10 ja 11). Aga me kõik oli ikka väga väsinud, kui tagasi jõudsime.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased