Viimased kommentaarid

Mul olid lapsed kaasas (vanus 10 ja 11). Aga me kõik oli ikka väga väsinud, kui tagasi jõudsime.

Kokku oli põhimõtteliselt linna peal võimalik olla umbes 10 tundi (s.h olid siis ekskursioonid Topkapi palee, Sinine Mošee ja linna peal veel erinevad residentsid  ja mõned kirikud). Lisaks sai veel ühiselt ekskursioone võtta või siis iseseisvalt linnas olla. Hotell oli suure turukompleksi ja erinevate poodide lähedal.

Tegelikult oli päris hea vaadata sellise päevatripi raames, kas pikemaks ajaks tahaks Istanbuli üldse minna.

Need, kes olid võtnud kahepäevase reisi, olid minnes samas bussis, kus meiegi. Tagasi siis meiega koos ei tulnud, vaid jäid sinna hotelli ööbima. Ju siis järgmisel päeval teise grupiga tulid õhtul tagasi. Isegi ei oska öelda, kas oleks kahepäevast mõtet võtta (algul mõtlesin, et võtan). Koha peal vaatasin, et hea, et ei võtnud, kuna oleks olnud ikkagi suht väsinud ja tõenäoliselt järgmisel päeval suhteliselt kaua maganud ning siis oleks jäänudki taas selline 5-6 tundi vaba aega. Meil olid lapsed ka kaasas.

Meie tegime eelmisel aastal päevareisi Sunny Beach-ilt Istanbuli. Teglikult võttis see kauem aega kui lubatud. Õhtul oli väljasõit ca 22.00 (sõltus hotellist, kus asud). Kohale jõudsime hommikul ca 06.00. Passikontrollid võtsid aega ka omajagu tee peal. Siis oli hommikusöök Istanbulis hotellis (see oli korralik). Pärast seda ühiselt ekskursioonidele minek. See kestis umbes 3-4 tundi. Kes tahtis võis veel ekskursioone juurde võtta või siis pärast seda vaba aega linnas nautida. Valisime vaba aja variandi.Vaba aega oli seega umbes 5-6 tundi. Oli õhtusöök pärast seda taas hotellis ja siis tagasisõit. Tagasisõit veidi hilines. Hakkasime tagasi sõitma mingi 19.00 ajal. Teel Istanbulist välja ummikud, passikontrollid piiril. Hotelli jõudsime ca 03.00. Hind oli muidugi suhteliselt odav, koha peal ostsime äkki 35-40 eur nägu (selle hinna sees oli kaks korralikku sööki Türgis ka). Aga buss oli suht kehv (Bulgaaria-Türgi).  Türgis linnaekskursiooni buss oli väga luksuslik. Iseenesest on hea meel, et ära sai käidud, kuid ikka päris karm reis. Istanbul meeldis, kuid rahvamass, sagimine seal oli meeletu (muidugi reisile trehvasime ka laupäevasel päeval, kui linn rahvast pungil). Ja väga palju vargaid linnas, ikka täitsa haaravad vahepeal kotist. Kaubamüüjad ka väga agressiivsed. Passid oli kohustuslik Türgi hotelli jätta (linna kaasa võtta ei tohi), sest kui grupist ühelgi pass ära varastatakse, on jama. Tee peal on WC-d tasulised, soovitav münte kaasa võtta, sobis seal vist kõik raha (leev, eur, liir). Kui passikontrollis veel pagasi kontrolliks läheb, siis muidugi võtab veel kauem aega reis (meil läks õnneks, kellegi pagase ei kontrollitud).

Käisin sügisel päevareisiga Costa del Sol´ist Tangeris. Päevareis oli täitsa ok. Giid ütles, et tegelikult jälgivad tavalistes riietes turvamehed turiste pidevalt, et turvaline oleks. Kuna julgeolek on suhteliselt tugev, siis terrorirünnakuid on olnud vähe tegelikult. Samas üksinda ei oskaks seal Tangeris midagi väga peale hakata (ilma giidita ma mõtlen). 

The Marina Phuket Hotel- bassein avatud kuni 23.30. Hommikusöök on suhteliselt korralik, hind umbes 500-600 eur nädal  kahele. Patongi rannast ca 700 m. Hotelli basseini ääres kokteil ca 5 eur, vahel pakkumised 2 ühe hinnaga (siis 2,50 eur: Mohito jne. jne.). Samas läheduses praad ca 4-5 eur. Ranna ääres on söök veidi kallim. Kui suudad Phuketi lennujaama kohale jõuda on kõik juba lihtne. Taksoga hotelli ca 25 eur. Koha peal vali päevareise paadiga või maad mööda. Taksoga saab ka kohapeal suhteliselt odavalt päevareise teha (näit. 4-5 sihtkohta ümbruskonnas). Ööelu on täiesti olemas näit. sellest hotellist ca 15 min jalutuskäigu kaugusel. Vaktsiine me ei teinud, kuigi olid ka lapsed seltskonnas. Teised rannad Phuketis rahulikumad ja ka ilusamad, kuid ööelu vast vähem. Big Budhha meeldis. Muidugi ega üle 5-6 päeva Phuketis midagi teha pole. Niisama hängida ja lebotada võib muidugi lõputult. Võib elevante, krokodille, madusid jne. külastada. Kõige suurem oht minu arvates liiklus jalakäijale: no raske üle tee saada, valgusfoorid on kollase peale lülitatud ja ülekäigurajal keegi Sind üle ei lase.

Tere!


Arvan, et selle korteri puhul pole neil oma krediitkaardi süsteemi ning raha võtab booking.com. Kui oled saanud meili broneerimise kohta, siis seal on Sul ka tühistamisvõimalus. Tühista ära ja küllap ka raha tagasi tuleb. 

Kreeta on jaanuaris ja veebruaris liiga külm, kui ikka n.ö soojamaareisi soovitakse.

Kümnest lennust on üks kord ca 1 tund lendu edasi lükatud. Muidugi kunagi ei saa välistada, et mingit jama ei juhtuks, no või millise lennufirma puhul saaks välistada... Lennukite mugavuse ja tehnilise seisukorra poolest on kindlasti palju hullemaid lennufirmasid ka siin Euroopas. 

Olen loll, kes Smartlynxiga on lennanud. Ei saa teha jah online chek in-i. Üldiselt pole me kunagi eraldi pidanud istuma. Olen vast kümne korra ringis Smartlynxiga lennanud. Ei tea, kuidas kohtade jaotamine käib.

Kas Qatari lehelt ei saa kusagilt broneeringu olemasolu kontrollida? Kui seal broneering olemas, siis on kõik Ok.

Märtsi lõpus oli mul ka teema Mytripist ostetud piletitega. Ühesõnaga tagasilennu aeg Phuket-Moskva läks pikemaks ja  me poleks mingi nipiga jõudnud Moskva-Tallinn lennule. Mytripi kaudu ma muudatust tegema ei hakanud, kuna vaatasin, et see tasuline +veel oli kirjas, et lennufirma võib ka oma teenustasu rakendada. Kirjutasin Aeroflotti-i. Nemad palusid kohaliku Aerofloti esindajaga  ühendust võtta. Kohalik esindaja oli siis põhimõtteliselt letis, mis müüb Tallinna lennujaamas erinevate lennufirmade pileteid. Helistamise peale muudeti tasuta ära Moskva-Tallinn lennupiletid (kuigi mul olid piletid, mille muutmine oli tasuline). Mytripist tuli siis teade meilile, et lennufirma on piletid muutnud. Kuna nüüd pidime passima 15 tundi tagasi tulles Moskva lennujaamas, siis Aeroflot andis lennujaamas tasuta õhtusöögi kupongid ja viis tasuta ööseks hotelli ööbima ja hotellis oli ka hommikusöök.

Tere,

Käisime suvel Istanbulis nädalavahetusel. Linn oli rahvast liiga pungil. Seega peaks äkki valima tööpäevad reisiks. 

Tere,


Paar nädalat tagasi reisisin lastega Taisse. Mul on lastega erinev perekonnanimi. Tallinnas passikontrollis küsiti laste sünnitunnistust (mul on ingliskeelne väljavõetud rahvastikuregisrist). Teise lapsevanema nõusolekut ei küsitud, kuid oli igaks juhuks seegi olemas.

Tere,


" Käisime Phi Phi-l ja snorgeldamas (Khai Nui Island, Khai Nok Island, sobiv ka lastele snorgeldamiseks). Ise oleksin tahtnud Phi Phi-l rohkem olla. Näidati kaugelt Maya Bay-d, Viking Cave-st ja Monkey Island-st sõideti mööda)"
See reis oli meil 25 eur/nägu koos lõunasöögiga.
Rahvast oli paadis ca 30.

Oli ka neid, kes muudele lendudele ei jõudnud. Tundus, et need said ka hotelli ja kupongid. Ainuüksi meie grupis oli ca 40 inimest, kes hotelli viidi. Igas terminalis oli koht, kust viidi hotellidesse lendudelt mahajääjad.

Chalongi templis käisime samuti, ilus. Vaktsiine ei teinud. 

Tere,


Jõudsime tagasi. Kui oleks kohti olnud, oleksime saanud piletid vahetada õhtusele lennule Tallinnasse läbi Riia või Helsingi. Oleksime saanud vaid öösel Riiga, kuid Tallinnasse Riiast ikka alles hommikul.  Pidime ikka 14 tundi Moskvas olema. Igaühele anti 1000 rubla eest toidukupong õhtusöögiks. Paigutati ka hotelli (Novotel, 7-le anti lausa 4 tuba, kus magamiskohti oli vähemalt 12-le, ruumi küllalt seega). Aga hotelli jõudmine oli omaette jama, kuna see transiittsoonist väljas. Õhtu kell 10 hakati viima hotelli 40 inimest (oli ka teistelt lendudelt mahajääjaid), kontroll võttis meeletu aja, hotelli saime ca 00.30. Hommikul juba 04.45 äratus ja hotellis ka väike hommikusöök. Kõik värk käis hotelli turvameeste (hotelli koridoris valvas öö otsa) või Aerofloti töötaja kontrolli all. Phuket-Moskva lend jõudis isegi planeeritust varem tagasi, kuid rahvast oli nii palju, et jah alla 2 tundi ei oleks jõudnud kusagile lennule ümber istuda. 

Tere,

Tulime täna Phuketist. Lapsed on vanuses 9,10,11,16. Ööbisime The Marina Phuket Hotel-s (puhas ja suhteliselt korraliku hommikusöögiga, bassein avatud kuni 23.30). Otsisin just sellist hotelli, kus saab ka õhtupoole basseinis olla. Käisime Phi Phi-l ja snorgeldamas (Khai Nui Island, Khai Nok Island, sobiv ka lastele snorgeldamiseks). Ise oleksin tahtnud Phi Phi-l rohkem olla. Näidati kaugelt Maya Bay-d, Viking Cave-st ja Monkey Island-st sõideti mööda). Kiirpaadiga mõnel hakkas sõites paha (meie seltskonnal oli OK). Reise tasub koha peal vaadata/osta, palju odavamad. Elevante käisime söötmas, Big Budhha vaatamas (kaunid vaated). Sõitsime läbi erinevad rannad, vaateplatvormid. Takso hind (mahutavus taksos 10 inimest) oli ca 1200-1500 (meie rahas 34-43 eur ). Takso oli meie päralt ca 4-5 tundi selle raha eest. Mõni taksojuht küsis lausa 3000 sama asja eest. Veepargis ei käinud, sest mõnes oleme väga pettunud olnud (näit. Singapuri oma). Phuket Fanta Sea show-le oleks ehk tahtnud minna, kuid see ainult umbes õhtul kuuest kümneni ja Tai kohta hind suht krõbe. Rannas olime kahel päeval (lained olid mõnel päeval päris karmid).

Vaatasin jah, et suhteliselt väiksed hotellid on transiittsoonis. Aeroflot tegi ettepaneku, et broneeriksin praegu ise ära ja pärast nad kompenseerivad hotelli maksumuse. Võiks ju broneerida, kuid äkki pärast nad siiski ei kompenseeri.

Aeroflotist öeldigi, et kui Phuketi lennult maha tulen, pean pöörduma enne passikontrolli Aerofloti letti, kus siis otsitakse võimalus transiittsoonis hotelli paigutamiseks, kuid seda ei garanteerita 100%. Mis põhjusel ei garanteerita hotelli, ei tea.

Pileti muutmisel ei olnud vahet, kas mytrip-st ostetud või Aerofloti lehelt. Piletite muudatuse sain ikkagi teha Aeroflotti helistades. Kui oleks aga nõustunud mytrip-i ettepanekuga, et maksan teenustasu ja nende kaudu teen muudatuse, siis oleks pidanud jah juurde maksma. Täpselt sama transfeeri ajaga pileteid (esialgu siis 1 tund ja 15 min.) müüs ka Aeroflot ise oma kodulehel, mis ma mytripist ostsin. Täpselt ei mäleta, mis oli hinnavahe, aga umbkaudu vast 80-90 eur oli ühe pileti kohta soodsam mytripi lehel.