Viimased kommentaarid
 Kui booking.com-i kaudu on broneeritud majutusasutus, siis suhtlus käibki läbi booking.com-i platvormi. Eks seal ole palju variante, miks hotell soovib broneeringut tühistada. Võib-olla ka põhjuseks, et hotell lõpetab tegevuse, läheb remonti (mida pole ette nähtud varem) jne. jne. Ma väga hästi ei usu, et hotell Sulle otse midagi vastab, aga mine tea. Kas muidu samaks perioodiks on võimalik broneeringut uuesti samasse hotelli teha bookingus või mõnes teises portaalis?

Mina soovitan valida kindlasti Dubai emiraat, kui Dubaisse minna (pakutakse ka näit. Sharjah jne.). Tegelikult need teised jäävad ikkagi kaugele Dubaist (kuigi hotellid odavamad), kui on soov ikkagi Dubaid külastada. Kui aga soov AÜE külastada, siis pole vahet, kuhu minna.

Kui mina reisi ostuks valmistun, siis teen järgmised sammud (kas valida reisibüroo pakett või ise osta):

1. Vaatan, millised on lennupiletite hinnad perioodil, kui tahan minna
2. Vaatan, mis on hotelli hind+transfer
3. Võtan paketi maksumuse ja võrdlen hindu 

Mõnikord on võitu kõvasti, kui ise osta, mõnikord vähe. Mõnikord tuleb ise organiseerides kallim (kõik sõltub sihtkohast).
Dubais (mitte muus emiraadis, seal on odavam) kõik hinnas hotell on nädal miinimum 4000 eur pere ja ülespoole. Neid hotelle on suhteliselt vähe. Enamasti on hotellid vaid hommikusöökidega.

Igal juhul "põnevust" väga palju.

Me läksime Aurinko grupiga. Muidugi saab seda reisi osta erinevatest kohtadest, kuid eestikeelne reis oli lihtsalt mugavam, kuid kallim. Kui eestikeelne poleks täis tulnud, siis oleks mujalt vaadanud. Ma olen rahul, et ikka ära käisime. Asi selles ka, et ainult Costa del Solis lebotamine oleks lihtsalt igavaks läinud (eks ole ju igal pool mujal maailmas randades lebotatud, mistõttu lihtsalt ei paku ainult puhkus enam niivõrd pinget, tahaks muud ka näha). Isegi mul lapsed olid täitsa rahul reisiga (10, 11 aastane). Lõuna oli väga Ok, omapärased söögid, kuid väga maitsvad. Muidugi eestikeelne reis lisab selles mõttes palju väärtust, et saad kõigest aru, mis giid räägib. Ingliskeelse puhul võib ikkagi midagi jääda arusaamatuks, kui väga hästi ei oska inglise keelt. Koha peal tuli kohalik giid kaasa, kelle jutt tõlgiti. Samuti on turistigrupid hästi turvatud, kuna salaja jälgivad erariietes politseinikud turvalisust. 

Novatoursi ja Aurinko korraldatud reisidega olen rahule jäänud. Eelnev info on hotellide ja ümbruse kohta ausam. Lihtsalt siis on teada, mis ees ootab teatud hinnataseme puhul. 

Olen suhteliselt palju reisinud ja ainuke reis, kus hotell ei vastanud üldse lubatule, on olnud Kreekas. Samuti suhtuti turistidesse üleolevalt. Kasutan väga palju google mapsi, bookingut ja niisama lampi kusagile ei sõida, kuid on siiski asju, mida ette näha ei saa. Rand oli google maps-i järgi lähedal, kuid tegelikult juurdepääs puudus ja pidi ringiga minema. Linn oli justkui lähedal, kuid vahepeal oli selline tühermaa, kus pimedas käia ei julgenud, kõnniteed muidugi polnud ning põhimõtteliselt kõndisidki kihutavate autode läheduses.  Aga need olid tühised asjad.  Tuba oli kopitanud haisu täis, kanalisatsioon haises ja oli pidevalt kinni. Kogu basseinikompleks oli nii libe, et inimesed muudkui kukkusid. Kiirabi oli üsna mitmel korral kohal ning üks viidi peavigastustega ära. Basseini ääres haises samuti kogu aeg kanalisatsiooni järgi. Hommikul valas koristaja vee maha põrandapesemiseks ja siis hakkas seda laiali ajama, mistõttu kõik koridorid ja ruumid olid ka väga libedad. Kui pöördusid personali ja ka juhataja poole, said lahmaka sõimata.  Hotell oli kõik hinnas: selles osas oli enam-vähem Ok. Korraldaja oli TEZ tour ja ausalt öeldes ma ei julge enam nende korraldatud reise osta. Pole mujal nende korraldatud reisidel käinud.

Kui on rahvast palju, siis näit. tund aega ümberistumiseks pole piisav. Väga paljud jäid erinevatesse kohtadesse jätkulennule hiljaks.

Pidime olema Moskva lennujaamas lastega kevadel 13 tundi. Kuna juhtus see lennufirma või piletimüügi süsteemi süül, siis Aeroflot paigutas meid hotelli tasuta. Aga see jama võttis nii kaua aega, et oli täitsa mõttetu. Mugavam oleks lennujaamas olla. Seal poed ööpäev läbi lahti (minu arvates enamik olid) ja istekohti oli piisavalt. Minnes oli ümberistumise aeg 5 tundi ja see läks väga ruttu.

Ööbisime paar ööd Marina Bay Sands´i hotellis ja see vast jättiski tõesti Singapurist kõige mõnusama elamuse. Tegelikult olin näit. Singapuri loomaaias, veepargis pettunud. Ootasin midagi võimsamat. Botaanikaaed oli samuti päris mõnus. 

Singapuri minnes viisat vaja pole. Lennujaamas aga pistetakse kätte üks leht, mis tuleb ära täita (kust tuled, kas oled kogu aja Singapuris või sõidad edasi jne.). Üldiselt Singapuris ootamatuid üllatusi ei tekkinud. Kui kavatsed taksoga sõita, pead arvestama, et välismaa numbrilt taksot tellida ei saa. Siis pead võtma kohaliku kõnekaardi näiteks. Uberi taksosid sai tellida, kuid internet läks kokkuvõttes päris palju maksma (me ei ostnud kohalikku kaarti). 

Mul olid lapsed kaasas (vanus 10 ja 11). Aga me kõik oli ikka väga väsinud, kui tagasi jõudsime.

Kokku oli põhimõtteliselt linna peal võimalik olla umbes 10 tundi (s.h olid siis ekskursioonid Topkapi palee, Sinine Mošee ja linna peal veel erinevad residentsid  ja mõned kirikud). Lisaks sai veel ühiselt ekskursioone võtta või siis iseseisvalt linnas olla. Hotell oli suure turukompleksi ja erinevate poodide lähedal.

Tegelikult oli päris hea vaadata sellise päevatripi raames, kas pikemaks ajaks tahaks Istanbuli üldse minna.

Need, kes olid võtnud kahepäevase reisi, olid minnes samas bussis, kus meiegi. Tagasi siis meiega koos ei tulnud, vaid jäid sinna hotelli ööbima. Ju siis järgmisel päeval teise grupiga tulid õhtul tagasi. Isegi ei oska öelda, kas oleks kahepäevast mõtet võtta (algul mõtlesin, et võtan). Koha peal vaatasin, et hea, et ei võtnud, kuna oleks olnud ikkagi suht väsinud ja tõenäoliselt järgmisel päeval suhteliselt kaua maganud ning siis oleks jäänudki taas selline 5-6 tundi vaba aega. Meil olid lapsed ka kaasas.

Meie tegime eelmisel aastal päevareisi Sunny Beach-ilt Istanbuli. Teglikult võttis see kauem aega kui lubatud. Õhtul oli väljasõit ca 22.00 (sõltus hotellist, kus asud). Kohale jõudsime hommikul ca 06.00. Passikontrollid võtsid aega ka omajagu tee peal. Siis oli hommikusöök Istanbulis hotellis (see oli korralik). Pärast seda ühiselt ekskursioonidele minek. See kestis umbes 3-4 tundi. Kes tahtis võis veel ekskursioone juurde võtta või siis pärast seda vaba aega linnas nautida. Valisime vaba aja variandi.Vaba aega oli seega umbes 5-6 tundi. Oli õhtusöök pärast seda taas hotellis ja siis tagasisõit. Tagasisõit veidi hilines. Hakkasime tagasi sõitma mingi 19.00 ajal. Teel Istanbulist välja ummikud, passikontrollid piiril. Hotelli jõudsime ca 03.00. Hind oli muidugi suhteliselt odav, koha peal ostsime äkki 35-40 eur nägu (selle hinna sees oli kaks korralikku sööki Türgis ka). Aga buss oli suht kehv (Bulgaaria-Türgi).  Türgis linnaekskursiooni buss oli väga luksuslik. Iseenesest on hea meel, et ära sai käidud, kuid ikka päris karm reis. Istanbul meeldis, kuid rahvamass, sagimine seal oli meeletu (muidugi reisile trehvasime ka laupäevasel päeval, kui linn rahvast pungil). Ja väga palju vargaid linnas, ikka täitsa haaravad vahepeal kotist. Kaubamüüjad ka väga agressiivsed. Passid oli kohustuslik Türgi hotelli jätta (linna kaasa võtta ei tohi), sest kui grupist ühelgi pass ära varastatakse, on jama. Tee peal on WC-d tasulised, soovitav münte kaasa võtta, sobis seal vist kõik raha (leev, eur, liir). Kui passikontrollis veel pagasi kontrolliks läheb, siis muidugi võtab veel kauem aega reis (meil läks õnneks, kellegi pagase ei kontrollitud).

Käisin sügisel päevareisiga Costa del Sol´ist Tangeris. Päevareis oli täitsa ok. Giid ütles, et tegelikult jälgivad tavalistes riietes turvamehed turiste pidevalt, et turvaline oleks. Kuna julgeolek on suhteliselt tugev, siis terrorirünnakuid on olnud vähe tegelikult. Samas üksinda ei oskaks seal Tangeris midagi väga peale hakata (ilma giidita ma mõtlen). 

The Marina Phuket Hotel- bassein avatud kuni 23.30. Hommikusöök on suhteliselt korralik, hind umbes 500-600 eur nädal  kahele. Patongi rannast ca 700 m. Hotelli basseini ääres kokteil ca 5 eur, vahel pakkumised 2 ühe hinnaga (siis 2,50 eur: Mohito jne. jne.). Samas läheduses praad ca 4-5 eur. Ranna ääres on söök veidi kallim. Kui suudad Phuketi lennujaama kohale jõuda on kõik juba lihtne. Taksoga hotelli ca 25 eur. Koha peal vali päevareise paadiga või maad mööda. Taksoga saab ka kohapeal suhteliselt odavalt päevareise teha (näit. 4-5 sihtkohta ümbruskonnas). Ööelu on täiesti olemas näit. sellest hotellist ca 15 min jalutuskäigu kaugusel. Vaktsiine me ei teinud, kuigi olid ka lapsed seltskonnas. Teised rannad Phuketis rahulikumad ja ka ilusamad, kuid ööelu vast vähem. Big Budhha meeldis. Muidugi ega üle 5-6 päeva Phuketis midagi teha pole. Niisama hängida ja lebotada võib muidugi lõputult. Võib elevante, krokodille, madusid jne. külastada. Kõige suurem oht minu arvates liiklus jalakäijale: no raske üle tee saada, valgusfoorid on kollase peale lülitatud ja ülekäigurajal keegi Sind üle ei lase.

Tere!


Arvan, et selle korteri puhul pole neil oma krediitkaardi süsteemi ning raha võtab booking.com. Kui oled saanud meili broneerimise kohta, siis seal on Sul ka tühistamisvõimalus. Tühista ära ja küllap ka raha tagasi tuleb. 

Kreeta on jaanuaris ja veebruaris liiga külm, kui ikka n.ö soojamaareisi soovitakse.

Kümnest lennust on üks kord ca 1 tund lendu edasi lükatud. Muidugi kunagi ei saa välistada, et mingit jama ei juhtuks, no või millise lennufirma puhul saaks välistada... Lennukite mugavuse ja tehnilise seisukorra poolest on kindlasti palju hullemaid lennufirmasid ka siin Euroopas. 

Olen loll, kes Smartlynxiga on lennanud. Ei saa teha jah online chek in-i. Üldiselt pole me kunagi eraldi pidanud istuma. Olen vast kümne korra ringis Smartlynxiga lennanud. Ei tea, kuidas kohtade jaotamine käib.

Kas Qatari lehelt ei saa kusagilt broneeringu olemasolu kontrollida? Kui seal broneering olemas, siis on kõik Ok.

Märtsi lõpus oli mul ka teema Mytripist ostetud piletitega. Ühesõnaga tagasilennu aeg Phuket-Moskva läks pikemaks ja  me poleks mingi nipiga jõudnud Moskva-Tallinn lennule. Mytripi kaudu ma muudatust tegema ei hakanud, kuna vaatasin, et see tasuline +veel oli kirjas, et lennufirma võib ka oma teenustasu rakendada. Kirjutasin Aeroflotti-i. Nemad palusid kohaliku Aerofloti esindajaga  ühendust võtta. Kohalik esindaja oli siis põhimõtteliselt letis, mis müüb Tallinna lennujaamas erinevate lennufirmade pileteid. Helistamise peale muudeti tasuta ära Moskva-Tallinn lennupiletid (kuigi mul olid piletid, mille muutmine oli tasuline). Mytripist tuli siis teade meilile, et lennufirma on piletid muutnud. Kuna nüüd pidime passima 15 tundi tagasi tulles Moskva lennujaamas, siis Aeroflot andis lennujaamas tasuta õhtusöögi kupongid ja viis tasuta ööseks hotelli ööbima ja hotellis oli ka hommikusöök.