Sandero

Uus kasutaja, liitus Tripiga 2 aastat tagasi
8 meeldimist
2 postitust / 41 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Tere,

Käisime suvel Istanbulis nädalavahetusel. Linn oli rahvast liiga pungil. Seega peaks äkki valima tööpäevad reisiks. 

Tere,


Paar nädalat tagasi reisisin lastega Taisse. Mul on lastega erinev perekonnanimi. Tallinnas passikontrollis küsiti laste sünnitunnistust (mul on ingliskeelne väljavõetud rahvastikuregisrist). Teise lapsevanema nõusolekut ei küsitud, kuid oli igaks juhuks seegi olemas.

Tere,


" Käisime Phi Phi-l ja snorgeldamas (Khai Nui Island, Khai Nok Island, sobiv ka lastele snorgeldamiseks). Ise oleksin tahtnud Phi Phi-l rohkem olla. Näidati kaugelt Maya Bay-d, Viking Cave-st ja Monkey Island-st sõideti mööda)"
See reis oli meil 25 eur/nägu koos lõunasöögiga.
Rahvast oli paadis ca 30.

Oli ka neid, kes muudele lendudele ei jõudnud. Tundus, et need said ka hotelli ja kupongid. Ainuüksi meie grupis oli ca 40 inimest, kes hotelli viidi. Igas terminalis oli koht, kust viidi hotellidesse lendudelt mahajääjad.

Chalongi templis käisime samuti, ilus. Vaktsiine ei teinud. 

Tere,


Jõudsime tagasi. Kui oleks kohti olnud, oleksime saanud piletid vahetada õhtusele lennule Tallinnasse läbi Riia või Helsingi. Oleksime saanud vaid öösel Riiga, kuid Tallinnasse Riiast ikka alles hommikul.  Pidime ikka 14 tundi Moskvas olema. Igaühele anti 1000 rubla eest toidukupong õhtusöögiks. Paigutati ka hotelli (Novotel, 7-le anti lausa 4 tuba, kus magamiskohti oli vähemalt 12-le, ruumi küllalt seega). Aga hotelli jõudmine oli omaette jama, kuna see transiittsoonist väljas. Õhtu kell 10 hakati viima hotelli 40 inimest (oli ka teistelt lendudelt mahajääjaid), kontroll võttis meeletu aja, hotelli saime ca 00.30. Hommikul juba 04.45 äratus ja hotellis ka väike hommikusöök. Kõik värk käis hotelli turvameeste (hotelli koridoris valvas öö otsa) või Aerofloti töötaja kontrolli all. Phuket-Moskva lend jõudis isegi planeeritust varem tagasi, kuid rahvast oli nii palju, et jah alla 2 tundi ei oleks jõudnud kusagile lennule ümber istuda. 

Tere,

Tulime täna Phuketist. Lapsed on vanuses 9,10,11,16. Ööbisime The Marina Phuket Hotel-s (puhas ja suhteliselt korraliku hommikusöögiga, bassein avatud kuni 23.30). Otsisin just sellist hotelli, kus saab ka õhtupoole basseinis olla. Käisime Phi Phi-l ja snorgeldamas (Khai Nui Island, Khai Nok Island, sobiv ka lastele snorgeldamiseks). Ise oleksin tahtnud Phi Phi-l rohkem olla. Näidati kaugelt Maya Bay-d, Viking Cave-st ja Monkey Island-st sõideti mööda). Kiirpaadiga mõnel hakkas sõites paha (meie seltskonnal oli OK). Reise tasub koha peal vaadata/osta, palju odavamad. Elevante käisime söötmas, Big Budhha vaatamas (kaunid vaated). Sõitsime läbi erinevad rannad, vaateplatvormid. Takso hind (mahutavus taksos 10 inimest) oli ca 1200-1500 (meie rahas 34-43 eur ). Takso oli meie päralt ca 4-5 tundi selle raha eest. Mõni taksojuht küsis lausa 3000 sama asja eest. Veepargis ei käinud, sest mõnes oleme väga pettunud olnud (näit. Singapuri oma). Phuket Fanta Sea show-le oleks ehk tahtnud minna, kuid see ainult umbes õhtul kuuest kümneni ja Tai kohta hind suht krõbe. Rannas olime kahel päeval (lained olid mõnel päeval päris karmid).

Vaatasin jah, et suhteliselt väiksed hotellid on transiittsoonis. Aeroflot tegi ettepaneku, et broneeriksin praegu ise ära ja pärast nad kompenseerivad hotelli maksumuse. Võiks ju broneerida, kuid äkki pärast nad siiski ei kompenseeri.

Aeroflotist öeldigi, et kui Phuketi lennult maha tulen, pean pöörduma enne passikontrolli Aerofloti letti, kus siis otsitakse võimalus transiittsoonis hotelli paigutamiseks, kuid seda ei garanteerita 100%. Mis põhjusel ei garanteerita hotelli, ei tea.

Pileti muutmisel ei olnud vahet, kas mytrip-st ostetud või Aerofloti lehelt. Piletite muudatuse sain ikkagi teha Aeroflotti helistades. Kui oleks aga nõustunud mytrip-i ettepanekuga, et maksan teenustasu ja nende kaudu teen muudatuse, siis oleks pidanud jah juurde maksma. Täpselt sama transfeeri ajaga pileteid (esialgu siis 1 tund ja 15 min.) müüs ka Aeroflot ise oma kodulehel, mis ma mytripist ostsin. Täpselt ei mäleta, mis oli hinnavahe, aga umbkaudu vast 80-90 eur oli ühe pileti kohta soodsam mytripi lehel.

Kas keegi teab, milline hotell asub transiittsoonis?

Aeroflot muutis küll minu nõusolekul hilisemaks tagasilennu, aga ma ei saaks muidu kuidagi teistmoodi Moskvast tagasi, see oli esimene võimalus. 

Tere,


Uudist niipalju, et helistasin Talinna Aerofloti ning broneering muudeti tasuta ja sain lennu Tallinn-Moskva järgmiseks hommikuks. Transfeer nüüd küll ca 14 tundi, aga mis teha. Öeldi, et kui Phuketi lennult maha tulen, siis enne passikontrolli pöörduda Aerofloti letti ja võimalik, et sealt saab tasuta hotelli, kuid see pole kindel, selgub kohapeal.

Ikka jagan kogemusi, kui mingit infot saan. Ostsin ausalt öeldes ka ise vahendajalt esmakordselt piletid, olen varem kogu aeg lennufirmade kodulehtedelt ostnud. Kuna oli vaja 7 piletit, siis hinnavahe oligi tuntav. Ja nüüd tulebki võib-olla see n.ö hinnavahe kinni maksta. Aga no vaatame. Eks kuidagi ikka Moskvast tagasi saame. 

Teenustasu 27 eur mytrip-l+lennufirma teenustasu (see lennufirmadel erinev).

Kindlustusega rääkisin. Ütlesid, et korjake kõik kulud kokku, mis seoses antud probleemiga tekivad ning esitage pärast reisi teade kahjujuhtumist. Muidugi ütlesid, et enne proovige lennufirmalt kompensatsiooni saada ja kui ei saa, siis pöörduda nende poole.

Mytripist teate saamisel suhtlesin mitmeid kordi Aeroflotiga, et lahendagu probleem ära, kuid sain iga kord vastuseks, et ma pean pöörduma Mytripi poole. Mytripi valikus oli kaks varianti, kas kinnitada 15 min transfeeri aeg või Mytripi agent võtab ühendust ja teenustasu eest teeb muudatused.

Ei pandud. Minek on kõik esialgses graafikus.

Phuketist väljalennu aeg on sama. Keegi kirjutas siin foorumis, et tõenäoliselt probleem sellest, kuna enam Pakistani õhuruumi kasutada ei saa, siis on lennuaeg tund pikem. 

Kinnitasin nüüd mytripis ära, et saatku uued piletid, kus 15 minutit transfeeriks. Seda nad siis tõenäoliselt ei kinnita ja vaatan, mida välja pakuvad.

Aerofloti lehel on täiesti minu broneeringu numbriga info olemas ning  piletid, kus transfeeri aeg 1 tund ja 15 minutit (e-piletid) tulid ka nii mytrip-st kui otse Aeroflotist meilile.


Hüvitame:
• ettemakstud, tagasivõtmatud ja reisiga seotud, kuid põhjendatult kasutamata jäänud
teenuste kulud, mille eest olite tasunud enne kindlustusjuhtumi toimumist ja mille eest
tasumine on dokumentaalselt tõendatud;
• lisandunud ja muul viisil mittehüvitatavad põhjendatud transpordi- ja majutuskulud
mõistlikus ulatuses, et jätkata reisi algse reisikava kohaselt või, kui see ei ole võimalik,
pöörduda tagasi kodumaale kavandatust varem,

kui selle põhjuseks on:

• regulaarliinil sõitva või muu kindlaksmääratud väljumisajaga transpordivahendi:
- kõrvalekaldumine sõidugraafikust;
- mitteväljumine;
- või sellest mahajäämine

Mul on  swedi gold kaardi kindlustus ja nagu Merle ütleb piletite vahetuse hüvitis on 150 eur. Majutuse koha pealt peab asja uurima.


Tere,


Kindlustusleping on sõlmitud (s.h reisitõrge).