Sandero

Uus kasutaja, liitus Tripiga 2 aastat tagasi
4 meeldimist
1 postitust / 14 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Kui soovid broneeringut tühistada, siis taotle seda läbi broneerimissüsteemi ja  panegi tühistamise taotlemise põhjuseks, et hommikusööki enam ei pakuta, kuid Sa olid sellega arvestanud.

Meie ööbisime Fuengirolas. Mijas oli seal lähedal armas koht, kus käia. Fuengirola ise pole midagi erilist. Marbellas käisime, tundus, et täitsa oleks võinud seal ööbida. Samas Marbellas tuleb arvestada sellega, et palju ekskursioone (kui tuled  Marbellast ekskursiooni bussi peale),  on veidi kallimad, kui mujalt kuurortist tulles (näit. Gibraltar, Maroko jne.). Kui rendid auto ja ise sõidad ringi, ei oma see tähtsust. Marbellas on palju luksuskaupu, kui rahakott lubab osta. Samas on ka tavalises hinnaklassis asju nagu teistes kuurortides.

Tenerife TFS lennujaam on lõunapoolne lennujaam. Põhjapoolsesse lennujaama on tihti piletid odavamad. Sel juhul peab sealt lõunapoole kuidagi saama (kui viitsid rendiauto võtta, täitsa Ok).  Vahemaad pole tegelikult pikad. Põhja-Tenerifes puhata pole väga mõtet, ilm sageli külmem, kui lõuna pool.

Oleme käinud Tenerifel nii pakettreisiga kui ka ilma.  Kuna lennujaam on kuurordile lähedal, siis pole probleem taksoga lennujaamast hotelli juurde saada. Kui saad odava lennu, on mõttekas omal käel minna. Kui lennupilet peaks olema umbes 400-500 eur või üle selle, siis tasub mõelda pakettreisile. Märtsis on ookean nii ja naa. Meie ujusime märtsis pigem hotelli soojendusega basseinis. Apartmentide juures on reeglina soojenduseta basseinid, mis võivad märtsis ujumiseks külmaks jääda. Päikest saab märtsis küll, kuid kui oled ujumishuviline, kuid mitte väga karastunud, tasub hotell võtta, kus soojendusega bassein.

Novatours müüb oma kodulehel Smartlynxi otselendude pileteid. Muidugi piletid suhteliselt kallid, kuid mõned kuupäevad ka soodsamad. 

Mõned hotellid on n.ö erarannaga (pääsevad vaid teatud hotelli külastajad), seal on olnud rand suhteliselt Ok. Kreetal vesi oli küll puhtam, kuid ümbrus Hersonissose kandis oli räpasem isegi kui Bulgaarias. Kreetal oli ka nii, et uhke hotell ja kõrval prügimägi, siis jälle hotell ja prügimägi. Kindlasti sõltub muidugi kohast. 

Suvel käisin Istanbulis. Istanbul on ilus ja võimas linn. Samas on ta kuidagi meeletult "hull" linn. Rahvast on väga palju, liiklus tihe, oma asjade suhtes peab väga valvas olema, kauba pakkujatest on väga raske lahti saada-ja neid on tõesti palju. Sellist terroriohtu väga ei tunnetanud, isegi Pariisis oli nagu närvilisem. Grand Bazaaril ühte ossa oli sissepääsul turvakontroll, teise ossa mitte. Ega sealt midagi osta polnud ka-igasugune jama oli odav, aga korralikum kaup meie hinnaklassis. 

Tere,

Nõustun täielikult anni33 kommentaariga. Plaanisin pikemaks ajaks Santorinile puhkama minna, kuid alustuseks tegin päevase tripi Kreetalt Santorinile. Pärast seda otsustasin, et Santorinil pole pikemalt mõtet puhata. Vaated on imelised, kuid lähemalt vaadates on kõik vana ja lagunenud. Rahvast on tohutult (käisime juuni lõpus). Mööda saart sõites peab saarel väga kõrgele sõitma (kui sadamast algselt vaatasime, oli ikka päris hirmutav, oli tunne, et autod ja bussid kukuvad alla) ning teed on  kitsad. Rand oli kergelt kivine, kuid valusad kivid polnud. Juuni lõpus vesi veidi jahe (võimalik, et juhtus ka olema selline päev/aeg lihtsalt). Fira oli ilus koht, väga kaunid vaated.  Minu unistus oli Santorinil ära käia, see sai täidetud.

Eelnevas postituses juba kirjeldasin, et Booking.com-i puhul on võimalik valida majutusasutusel kahe süsteemi vahel: kas majutusasutusel on oma pangasüsteem või kasutab Booking.com-i oma. Mul on endal majutusasutus Booking.com-is broneerimiseks üleval. Kui klient tahab raha tagasi, pole millegagi rahul, soovib broneeringu ikkagi tühistada, kuigi näit. ettenähtud aeg selleks on läbi, siis klient saadab kirja Booking.com´i. Booking.com saadab kirja majutusasutusele. Majutusasutus otsustab, mida teeb: tagastab näit. 20 eur, ei tagasta midagi jne. 

Booking.com´l on kaks süsteemi arvelduseks. Üks süsteem, kus Booking.com võtab külastajalt raha oma arvele ning majutusasutus saab selle alles järgmisel kuul. Teine variant on, kus majutusasutus kasutab oma n.ö panga arveldusplatvormi. Kui on mingi probleem majutusasutusega, pöördud Booking.com-i poole. Booking. com edastab teate majutusasutusele ja majutusasutus otsustab, kas ta tagastab raha, tagastab osaliselt, ei tagasta üldse. Booking.com esindaja üldiselt jooksvalt majutusasutusi ei kontrolli, kontrollib siis, kui see pannakse esmakordselt Booking.com süsteemi üles.  Nii, et infot majutusasutuse olukorra/kvaliteedi  kohta tuleb jälgida tõesti teiste kogemuste põhjal. 

Tulin just Sunny Beach’lt. Nessebar on ülimalt armas koht. Külastasin eelmisel aastal ja ka sel aastal. Soovitan seal ka mõnda restorani sööma minna, mõnus istumine, maitsvad road, vaade merele. Tegime ka ühepäevase reisi Istanbuli. Päris karm reis: kokku tegelikult koos sõiduga läks ca 30 tundi. Piiril läheb aega ja bussirahva pealevõtmiseks ja tagasi tulles hotelli viimiseks. Istanbulis ka ummikuid palju. Muidugi, kui Istanbulis käinud pole, siis ikka suht soodne võimalus ära käia. Meie paketis oli hinnas hommikusöök, lõunasöök, Blue Mosque külastuse pileti, linnaekskursioon. Söök täitsa korralik. Hind täiskasvanule ca 50 eur, kui rohkem rahvast saab parema hinna isegi.

Kui soovid tühistada bookingus tasuta (kuigi selleks enam õigust pole, tasuta tühistamise aeg möödas), tuleb pöörduda läbi bookingu majutusasutuse poole. Majutusasutus võib tulla siis kliendile vastu ja anda nõusoleku tasuta tühistamiseks.

Märtsis oli sama ilm. Päike võttis hästi. Ookeanis vesi ca 21 kraadi. Hotellide juures soojenduseta basseinides vesi vaid veidi külm. Siam Veepargis kunstrannas polnud ka just kõige soojem vesi, aga kannatas ujuda ja ujuti.

Mina võtaks hotelli rohkem Playa de Las Americas piirkonda. Seal on odavamatest Columbus Aparthotel. Pole ise selles küll olnud. Olime märtsis Spring Hotell Bitacoras, see suht kallis. Söök oli super, basseinid hoovil ka ok ja üks bassein soojem, teine külmem. Oktoobris minek taas ja siis plaan olla Catalonia Oro Negro-s.