trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Türgis isegi aprilli teisel poolel veel nii ja naa. Märtsis küll seal sooja ei saa. Tenerifel märtsi lõpu poole päikest saab kõvasti, aga ookean ja soojenduseta basseinid külmavõitu minu meelest isegi lõuna pool. Egiptuses saab päikest ja ujuda sel ajal.

Tähelepanuga pead kindlasti arvestama. Hotelli territooriumil võivad tüütuks muutuda ka partymaker´d ja igasugused teenuste pakkujad. Kui mõned päevad suudad ignoreerida, siis jätavad rahule. Kui ise flirdiga kaasa ei lähe, siis hotelli territooriumil minu arvates ohtlik pole. Ilm võib olla jaanuaris nii ja naa. Tõsi Egiptusest soodsamat reisi arvatavasti ei leia.

Mulle tundus, et Kuldsetel Liivadel oli möllu, kaubandust, rahvast rohkem. Seega peaks äkki sellele mõtlema, kumba eelistada. Kui rahulikumat kohta tahta, siis peaks vaatama üldse veel mõne väiksema koha.

Äkki on põhjus selles, et jätsid osad valdkonnad hindamata. Arvatavasti süsteem ei saa siis Sinu n.ö keskmist hinnet arvutada. Kui Sa hotellis viibinud pole, siis ei saa muidugi kõiki valdkondi hinnata. Iseenesest booking.com avaldab ka negatiivsed arvustused v.a kui on näit. ebatsensuurne sõnavara vms. Booking.com ei võta ka majutusasutuse vaide peale niisama lihtsalt arvustust maha.

Meil oli kevadel TezTouri kaudu Türgi reis broneeritud. Kui ise tühistad, siis oled tõenäoliselt esimesest sissemaksest ilma. Me maksime ikkagi kõik ära. Reis tühistati. Pakuti reisi edasilükkamist. Ma polnud nõus sissemaksuks kõike jätma. Sain 80% tagasi ja lükkasin reisi edasi. Oleks olnud võimalik ka 100% tagasi saada, kui nemad reisi tühistavad ja sissemaksu jätta ei julge.

Üldiselt hotellides ikkagi kontrollitakse laste vanust ja võetakse andmed. On isegi olnud olukordi, kus apartmentides küsitakse andmeid. Kui broneerid toa kolmele täiskasvanule ja siis on veel üks laps kaasas, ei pruugi nad lubada sellesse tuppa, võivad lisatasu nõuda või üldsegi pakkuda kallimat tuba. Kui võimalik, võta enne hotelliga ühendust ning küsi, kas on varianti, et antud toatüüpi majutute neljakesi ning üks laps on juba 13-aastane. Osades hotellides, kus on toitlustus, eeldatakse, et üle 12-aasta vanune laps sööb rohkem ja seega ka on juba kallim või saadki võtta vaid kallimat toatüüpi. Näiteks Hiltoni ketis lubavad lapsi majutuda n.ö tasuta, aga söögi eest küsivad raha lisaks (vahel on seega juba mõttekam võtta kallim tuba, kus on ka lapsele söök hinna sees).

 albert999

Tänavatoidukohtades (saab väljas või telgi  all istuda), mis pole rannarajoonis (ca 700-800 m rannarajoonist), sai 2019.aastal Phuketis 3,50 eur eest korraliku wokiroa, nuudliroa, kanaroa. Grillitud seapraad oli ca 5 eur. Jah need kohad ei näe ilusad välja. Esialgu isegi kahtlesime, kas minna sinna sööma, kuna enamjaolt käisime rannarajoonis ja kallimates kohtades söömas. Aga seal sai odavamalt palju parema toidu, kui kallimalt olime varem saanud. Isegi mingit kõhubakterit ei saanud ei täiskasvanud ega lapsed. Kuigi lapsed on toidu suhtes tihti valivad, maitses neile väga. Mingeid kiirtoidukohti meie mõistes külastama ei pidanud. Sushi restoranis läks jah üle 2000 bht 7 inimese peale. Alkoholist oli siis vast mõni kokteil ja paar õlut. Kui rannaääres mereande ostsime, oli ka umbes 2000 bht 7 inimese peale. Olen Dubais Burj al Arabis õhtusöögil käinud ja Singapuris Marina by Sandis, kuid ei saa öelda, et ma seal suure raha eest nii kohutavalt hea maitseelamuse sain, et peaksin igal päeval nii suured summad söögile kulutama. Odav Tai köök oli täitsa Ok. Jah 600 eur äriklassis Taisse lennata ei saa. Siin peabki inimene oma valikud tegema, millise lennufirmaga lennata (mugavus) , kui pikka lendu talub, kui pikk ümberistumisaeg on inimese jaoks üldse Ok jne.

Tere!

The Marina Phuket Hotel oli väga korralik (hommikusöök oli hinna sees, hommikusöögi kohta lai valik ja maitsev). 9 ööd kolmele ca 350 eur. Arvan, et muidugi sõltub perioodist, kuna minna ja samas kui vaatasin sinna hindu vahetult enne minekut, oleks olnud 600 eur. Mul oli varem broneeritud. Väga korraliku õhtusöögi võib saada ca 3,50 eur eest. Muidugi ranna ääres oluliselt kallim. Aga jah, odavad lennupiletid on vaja leida. Kuni detsembri keskpaigani võib odavaid pileteid leida. Detsembri teises pooles hinnad kallimad, aga mine tea...

Kolme lapsega, kus istuvad lennukis täiskasvanu süles, üle 4-5 tunnist lendu on vast jah päris raske taluda (kui just lapsed ei maga lennu ajal). Meie saime stomatiidi aga Lõuna-Prantsusmaalt. Eks haigusi võib igalt poolt saada. Reis oli poolenisti metsas: palavik kõrge, lapsel väga valus, üks vanem pidi kogu aeg hotellis lapsega istuma. Oli tunne, saaks vaid koju. Suurim rõõm oli, kui lennuk Tallinnas maandus.

Dubai ja Abu Dhabi suht suured linnad. Loodus puudub. Kohapeal võimsaid ehitisi, veeparke, aga raha peab olema päris palju, et kohti külastada. Phuketis rannad, loodust rohkem, odav toit, kohati must. Olen kõigis kolmes kohas käinud, aga ei oskakski valida, kuhu läheks. Nii erinevad kohad AÜE ja Tai.

Kui 1 h 10 min vahe, siis sõltub jätkulennule jõudmine sellest, palju parasjagu muid lende sisse tuleb. Mõnikord on rahvast väga palju ikka. Samas võib olla õnne ja lennuk jõuab isegi tund aega varem kohale. Meil jõudis vähemasti. Kui jääd maha ikkagi, siis pöördud Aerofloti letti. Sealt saad tõenäoliselt söögikupongi ja juhised, kuidas hotelli paigutamine toimub. Samuti otsitakse Sulle uued lennupiletid. Kui viisat pole, on see hotelli paigutamine paras peavalu. Meie lend saabus õhtul mingi kuue ajal. Õhtu kella kümneks kästi koguneda mingisse ruumi, kus siis paluti oodata hotelli paigutamist. Reaalselt hakati asjaga tegelema kusagil keskööl. Hotelli saime ca alles kolme ajal öösel. Hommikul poole kuue ajal oli juba äratus ja hommikusöök ja siis viidi lennujaama tagasi. Lend Tallinnasse tuli vist mingi üheksa ajal hommikul või enne veidi. See paar tundi hotellis magamine ei andnud suurt midagi. Mõtlesime pärast, et oleks võinud selle asemel lennujaamas kusagil passida ja pikutada. Kui Sa praegu Aeroflotiga ühendust võtad, siis hotelli kohta ütlevad nad tõenäoliselt, et vastavalt võimalusele paigutatakse hotelli (kui kohti on). Samas sel korral oli küll kohti palju hotellis, kui meie käisime. Pagas jah tõenäoliselt jätkulennule ei jõua (1h ja 10 min puhul). Muidugi võimalik, et kui kohti on, saaksid ka õhtul Moskvast tulema läbi Soome Tallinasse või läbi Riia Tallinasse Seda võimalust võid ka küsida. Siis jõuaks õhtul ca 11 Tallinasse või kuidas need lennugraafikud parajasti on. Kui meie käisime oli Lufthansa streik  ja läbi Soome, Riia piletid olid välja müüdud. Seega ei saanud õhtul tulema.

Krka kose juures on põhjas nagu kuumaastik. Sinna on väga raske sisse minna ja ka seal sees on väga raske liikuda. Käisime lastega eelmisel aastal ja käisime ka sees. Augustis vesi külm küll ei olnud, aga lihtsalt seal võib väga kergelt käe või jalaluu murda, kui ettevaatlik pole. Seetõttu ka inimesed väga kaua vees pole. Okrug Gornjis midagi väga teha pole, kuid rand seal suhteliselt Ok. Trogir on armas. Meie käisime Dubrovnikus, Splitis ja tegime laevaga väljasõite. Laevaga väljasõidud on mõnusad: laguunid, mõnusad vaated, mõnel saarel söök, jook. Ausalt öeldes on näit. Horvaatia ja Itaalia vanalinnad suht sarnased. Kuna nähtud, käidud, siis väga pinget ei pakkunud.

Pole vaja kusagile välja minna.

 Kui booking.com-i kaudu on broneeritud majutusasutus, siis suhtlus käibki läbi booking.com-i platvormi. Eks seal ole palju variante, miks hotell soovib broneeringut tühistada. Võib-olla ka põhjuseks, et hotell lõpetab tegevuse, läheb remonti (mida pole ette nähtud varem) jne. jne. Ma väga hästi ei usu, et hotell Sulle otse midagi vastab, aga mine tea. Kas muidu samaks perioodiks on võimalik broneeringut uuesti samasse hotelli teha bookingus või mõnes teises portaalis?

Mina soovitan valida kindlasti Dubai emiraat, kui Dubaisse minna (pakutakse ka näit. Sharjah jne.). Tegelikult need teised jäävad ikkagi kaugele Dubaist (kuigi hotellid odavamad), kui on soov ikkagi Dubaid külastada. Kui aga soov AÜE külastada, siis pole vahet, kuhu minna.Kui mina reisi ostuks valmistun, siis teen järgmised sammud (kas valida reisibüroo pakett või ise osta):1. Vaatan, millised on lennupiletite hinnad perioodil, kui tahan minna2. Vaatan, mis on hotelli hind+transfer3. Võtan paketi maksumuse ja võrdlen hindu Mõnikord on võitu kõvasti, kui ise osta, mõnikord vähe. Mõnikord tuleb ise organiseerides kallim (kõik sõltub sihtkohast).Dubais (mitte muus emiraadis, seal on odavam) kõik hinnas hotell on nädal miinimum 4000 eur pere ja ülespoole. Neid hotelle on suhteliselt vähe. Enamasti on hotellid vaid hommikusöökidega.

Igal juhul "põnevust" väga palju.

Me läksime Aurinko grupiga. Muidugi saab seda reisi osta erinevatest kohtadest, kuid eestikeelne reis oli lihtsalt mugavam, kuid kallim. Kui eestikeelne poleks täis tulnud, siis oleks mujalt vaadanud. Ma olen rahul, et ikka ära käisime. Asi selles ka, et ainult Costa del Solis lebotamine oleks lihtsalt igavaks läinud (eks ole ju igal pool mujal maailmas randades lebotatud, mistõttu lihtsalt ei paku ainult puhkus enam niivõrd pinget, tahaks muud ka näha). Isegi mul lapsed olid täitsa rahul reisiga (10, 11 aastane). Lõuna oli väga Ok, omapärased söögid, kuid väga maitsvad. Muidugi eestikeelne reis lisab selles mõttes palju väärtust, et saad kõigest aru, mis giid räägib. Ingliskeelse puhul võib ikkagi midagi jääda arusaamatuks, kui väga hästi ei oska inglise keelt. Koha peal tuli kohalik giid kaasa, kelle jutt tõlgiti. Samuti on turistigrupid hästi turvatud, kuna salaja jälgivad erariietes politseinikud turvalisust. 

Novatoursi ja Aurinko korraldatud reisidega olen rahule jäänud. Eelnev info on hotellide ja ümbruse kohta ausam. Lihtsalt siis on teada, mis ees ootab teatud hinnataseme puhul. 

Olen suhteliselt palju reisinud ja ainuke reis, kus hotell ei vastanud üldse lubatule, on olnud Kreekas. Samuti suhtuti turistidesse üleolevalt. Kasutan väga palju google mapsi, bookingut ja niisama lampi kusagile ei sõida, kuid on siiski asju, mida ette näha ei saa. Rand oli google maps-i järgi lähedal, kuid tegelikult juurdepääs puudus ja pidi ringiga minema. Linn oli justkui lähedal, kuid vahepeal oli selline tühermaa, kus pimedas käia ei julgenud, kõnniteed muidugi polnud ning põhimõtteliselt kõndisidki kihutavate autode läheduses.  Aga need olid tühised asjad.  Tuba oli kopitanud haisu täis, kanalisatsioon haises ja oli pidevalt kinni. Kogu basseinikompleks oli nii libe, et inimesed muudkui kukkusid. Kiirabi oli üsna mitmel korral kohal ning üks viidi peavigastustega ära. Basseini ääres haises samuti kogu aeg kanalisatsiooni järgi. Hommikul valas koristaja vee maha põrandapesemiseks ja siis hakkas seda laiali ajama, mistõttu kõik koridorid ja ruumid olid ka väga libedad. Kui pöördusid personali ja ka juhataja poole, said lahmaka sõimata.  Hotell oli kõik hinnas: selles osas oli enam-vähem Ok. Korraldaja oli TEZ tour ja ausalt öeldes ma ei julge enam nende korraldatud reise osta. Pole mujal nende korraldatud reisidel käinud.

Kui on rahvast palju, siis näit. tund aega ümberistumiseks pole piisav. Väga paljud jäid erinevatesse kohtadesse jätkulennule hiljaks.

Pidime olema Moskva lennujaamas lastega kevadel 13 tundi. Kuna juhtus see lennufirma või piletimüügi süsteemi süül, siis Aeroflot paigutas meid hotelli tasuta. Aga see jama võttis nii kaua aega, et oli täitsa mõttetu. Mugavam oleks lennujaamas olla. Seal poed ööpäev läbi lahti (minu arvates enamik olid) ja istekohti oli piisavalt. Minnes oli ümberistumise aeg 5 tundi ja see läks väga ruttu.

Ööbisime paar ööd Marina Bay Sands´i hotellis ja see vast jättiski tõesti Singapurist kõige mõnusama elamuse. Tegelikult olin näit. Singapuri loomaaias, veepargis pettunud. Ootasin midagi võimsamat. Botaanikaaed oli samuti päris mõnus. 

Singapuri minnes viisat vaja pole. Lennujaamas aga pistetakse kätte üks leht, mis tuleb ära täita (kust tuled, kas oled kogu aja Singapuris või sõidad edasi jne.). Üldiselt Singapuris ootamatuid üllatusi ei tekkinud. Kui kavatsed taksoga sõita, pead arvestama, et välismaa numbrilt taksot tellida ei saa. Siis pead võtma kohaliku kõnekaardi näiteks. Uberi taksosid sai tellida, kuid internet läks kokkuvõttes päris palju maksma (me ei ostnud kohalikku kaarti).