Pakihoid bussi- ja lennujaamas

Kes Mehhikos bussiga ja lennukiga rännanud, oskavad ehk öelda, kas lennujaamades ja bussijaamades ka pakihoiu moodi asja on? Olles koostanud oma reisimarsruudi oleks hea kui saaks suurema seljakoti jätta näiteks ööpäevaks pakihoidu ja seda korra nii lennujaamas kui ka paaris kohas bussijaamas näiteks. On see üldse mõeldav ja võib sellega üldse arvestada või ei tasu lootagi?

Pakihoiud ikka eksisteerivad. P2evaks j2tta pole probleem, aga 66p2eavast hoidu ei tea kommenteerida. 2kki siis juba 66bimispaigas hoida kotti kui plaanid 66 linnas veeta..

Meie üritasime paaris bussijaamas tuvastada pakihoiu olemasolu kuid kahjuks ei õnnnestunud leida. Võibolla mõni töötaja lihtsalt võtab oma valve alla mõne peeso eest, kuid eraldi hoidu polnud. Hiljem me üldse ei arvestanud selle võimalusega ning ausalt öeldes ei hakand ka bussijaamades seda silmagi. Kuna meie seltskond oli parajalt suur, siis me lihtsalt orgunnisime mõnes odavamas hotellis 1se(või 2se) toa ning hoidsime oma pagasit seal.

Meil ei tekkinud kunagi probleeme kohvrite jätmisega bussijaama. Praktiliselt kõikides kohtades, kus vaja oli, saime ka kohvrid jätta. Mälu järgi võin kindlalt öelda, et nii Mexico Citys kui ka Acapulcos olid bussijaamas pakihoiud. Lennujaamades samuti. Usun, et kõik bussijaamad pakuvad seda teenust, kui küsida.

Lennujaamades on sellised võimalused enamasti olemas, bussijaamades samuti, aga kui ka ei leia, tasub lihtsalt natuke suhelda. Enamik kolmandas maailma (loodetavasti ma ei solva mehhiklasi) süsteeme toimib vähem või rohkem vastastikuse abistamise põhimõttel. Seega ei vaadata kunagi imelikult, kui soovid oma seljakoti mõneks ajaks hoiule jätta. Parimad tulemused on tavaliselt mõne kohaliku asjapulgaga, kes süsteeme teab ja tunneb. Enamasti on ametnikuhärra teenus suisa tasuta, aga väike jootraha ei tee kunagi paha.

Ehk on MC ja Acapulco lihtalt suuremad linnad ning seetõttu seal on pakihoid. Meie küsisime, suhtlesime väiksemats kohtades ja seal vastati, et ei ole. Õnneks meil miskit ka ei juhtund, et pakihoidu ei leidnud. Oligi pigem kergem hotellis tuba omada kus siis nt enne minekut veel ennast mugavalt kasida.

Võibolla aga olime teistsugustes bussijaamades. Meie sõitsime nt OCC (ADO) omadega enamuse reisist.