Pakistan sulges oma õhuruumi, põhjustades suuri hilinemisi Aasia lennuliikluses (taas avatud)
Näiteks Finnairi Bangkok-Helsingi lend oli sunnitud tegema vahemaandumise Dubai uues  lennujaamas ja hilineb 6 tundi esialgsetel andmetel. See tähendab, et omakorda hilinevad selle lennuki järgmised otsad Helsingist jne.
Detailid siin:

Super. Aga pealehel pole ühtki viidet, ei leia yles lihtsalt, isegi uudiste peale klikates ei näe iPadiga.

Tänane Aerofloti Phuket-Moskva lend kestis 12 tundi, mistõttu loomulikult jäime just jätkulennust maha. Samas hea seegi, et Dubais vahemaandumist ei teinud ja saame viimase lennuga kell 23:30 edasi koju. Rahvale anti 1000 RUB väärtuses söögikupongid ning kõik sujus normaalselt. 

Meil on 5ndal märtsil sama reis ees Aeroflotiga läbi Moskva, kardan ka, et jääme oma jätkulennust maha, olen jälginud siiani iga päev neid lende ja tundub, et pole võimalustki oma lennule jõuda. Kas see hilisemale lennule broneerimine tuli ise teha või aeroflot tegi juba ise ära selle?

Tuled lennukist maha jalutad läbi terminali kuni tulebki vastu aerofloti kioskid. Kuna enamus on jätkulennule minejad ja juba lennust maha jäänud, siis mitu aerofloti inimest teadvustavad kuhu täpsemalt suunduda, küsi kindlasti üle kui muidu ei saa aru! Uued piletid oli meile varem välja prinditud, kõik käis paari minutiga.

PS! Tallinna reisijate jaoks oli eraldi väike lett passikontrolli väravast paremal.

Phuketi lennu kohta ei oska kommentaarida, aga eile tulime Bangkokist läbi Moskva. Lend Moskvasse väljus ca tund hiljem ja kestis 10,5h planeeritud 10h asemel. Lendab üle Hiina ja Mongoolia (äkki see ongi õige lennukoridor, ei tea) mitte üle Pakistani. Kuna Moskvas oli lendude vahe 3h jõuab ilusasti Tallinna lennule kuid arvestama peaks mäsuga Seremetjevo turvakontrollis. See on ikka korralik pardakk kuigi Aerofloti inimesed aitamas.
P.S. Pagasi peaks loodetavasti täna ka kätte saama :-)

Aerofloti tavapärane marsruut Bangkok-Moskva lennul läheb üle India, Pakistani, Afganistani ja Kesk-Aasia. Peale Pakistani õhuruumi sulgemist lennati alt Iraani kaudu, nüüd on huvitaval kombel ülemine marsruut üle Hiina ja Mongoolia kasutusele võetud. See on päris suur ring, aga kes teab, äkki on seal soodsad taganttuuled.

Finnair lendab samuti ülevalt praegu.


Tuleb küll ca 40min lennule otsa, aga tundub ohutum kui alt. 

Sel korral sai ise BKK lennud võetud siia ja tagasi vährmalt 3h varuga. Vb kulub ära. Eelmisel aastal minnes oli TLNs lumetorm (veebruari lõpp) ja pidime jooksma lennule.

Mina tulin 27.02 Bangkokist ja elu hullem reis võib öelda. Vahemaandumine Dubais, 2 tundi ootasime lennuluba, lisaks tangiti ja vahetati meeskond välja. Kella 16.15 asemel jõudsime kuskil kell 21 Moskvasse ja siis algas tõeline bardakk piletitega ja kell oli 1 öösel kui lõpuks terminaali jõudsin. Ühesõnaga kella 19.35 lennu asemel sain Tallina lennuki peale kell 9 hommikul. Visati 2000 rutsi eest söögikuponge ja anti bisnessi pilet tagasi (kõva bisness oli küll, peab ütlema see 1,5 tundi). 

Me tulime ka 27.02 Bangkokist, õnneks Turkishiga. Lend pidi väljuma 22.50, aga laadimisel sai kannatada üks cargo luukidest. See õnnestus siiski parandada (pax kõik lennukis), kuid õhku saime 2,5 tunnise hilinemisega. Lisaks toimus täiendav tankimine. Imestasin, miks pakkus air-show lennuajaks BKK-IST  11,5 tundi, mis tavaliselt on ca. 10 tundi (ma ei olnud uudiseid lugenud). Bangkokis panin küll kohe tähele, et tabloodel oli 12 THAI Euroopa lendu tühistatud, aga põhjust ma ei teadnud. Kuigi algselt pidime Istanbulis enne Tallinna lendu ligi 5 tundi molutama, hakkas mul juba Bangkokis tekkima mure jätkulennule jõudmise pärast. Lendasime ringiga üle Mumbai-Dubai ning maandusime Istanbulis ligi 4  tundi plaanitust hiljem. Õnneks oli Bangkokist Tallinna lennule minejaid umbes tosin ja Turkish oli saatnud inimese, kes meid turvasse ilma järjekorrata organiseeris ja siis meid kiiresti väravasse eskortis. Ilma temata oleks me ilmselt Tallinna lennust maha jäänud. Muretsesime veidi ka pagasi pärast, aga ka see jõudis koos meiega Tallinna. Kiitus Turkishile!

Pakistan taasavas oma õhuruumi. Vaatan FR24-st, et Finnairi DEL-HEL paneb ikka ringiga.