Palju dollareid USAsse :)

Tere!

Küsin käinutelt, et kuidas sularahaga lood on. Kui palju vaja vahetada või saab pea igalpool kaardiga maksta.

Endal minek perega (3 inimest) 18 päevaks. Koonerdada eriti ei kavatse. St sooviks ikka laevadega tuuritada ja väljas einestada ja mis iganes vatamisväärsustega tutvuda ja ka mõneks päevaks auto rentida jne. St midagi kulub, aga kui palju sellest sulas kulub?!

Ise mõtlesin, et kui vahetada näiteks 20 000 EEK? See on siis natule üle tuhande päevas kolme inimese kohta, mis arvate? Või on kahtlane seda sula kaasas kanda ja saab ikka enamikes kohtades kaardiga tasuda?

Neid kohti on üsna vähe, kus kaardiga maksta ei saa. Näiteks siis, kui ostad tänavalt pudeli vett või mõne suveniiri. Isegi McDonaldsis saab kaardiga maksta.

Minu kogemus on, et ameerika on suur sularaha maa:) Poes jah maksad kaardiga või auto eest aga söögikohtades, igast pileti ostud, vidinad jne. on ikka pigem sularahaga...Isegi sellised odavamad ööbimiskohad eelistavad cashi. 2000 dollarit kogu kulutuseks on vähe,vajab kindlasti ka kaarti juurde. ca 100 dollarit päevas kolme peale sula on piisav kindlasti. Võib isegi vähem olla ja alati suuremad asjad maksad kaardiga. Kena reisi.

Paras on pisu alla 10 tuhande kaasa võtta, sellega tuleb rahulikult välja ja deklareerima ka ei pea. Viimati oli üle 30 kaasas ( ja ka ametlikult deklareeritud) , siis peedistati tükk aega piiri peal, et miks ikka nii palju, aga sai õeldud, et dollari kurss on nii down ja Euroopas pole see mingi märkimisväärne summa ja sellega jäädi rahule. Peaasi, et nalja viskad ja närvi ei lähe, neil on õigus sind sama lennuga tagasi saata, kui midagi kahtlast tundub.

Hea variant on veel nn reisitšekid (travellers cheque). Neid on erinevate väärtustega (vist $20-$500 vms) ning need on nimelised, seega võõrastel isikutel(pättidel) pole nendega midagi teha. Pluss veel see, et kaotsimineku/ära varastamise korral saab need ka avalduse alusel teoreetiliselt tagasi(selleks peab vist tšekkidest koopiad tegema). Ise sain neid mõned aastat tagasi Hansapanga peahoonest ilma ettetellimiseta. Kas reisitšekid selle 10k tollitava raha piirangu vastu käivad, ei oska kahjuks öelda.

http://en.wikipedia.org/wiki/Traveler's_cheque