trip-krainetrip-ukraine-dark
Palun abi rongi sõiduplaanidega

Tere! Sooviks siis teada, et kuidas saab uurida Riia-Ukraina rongi sõiduplaane ja pileteid? Täpsemalt siis sooviks Riia-Ukraina(Lvov) ja äkki keegi jagab reisi kogemusi rongiga Ukrainasse!

Olen sõitnud Riia- Simferoopol.Valgevene läbimiseks on vaja transiitviisat.Ukrainasse sisenemisel ja väljumisel on vaja samuti mingid lehekesed täita.Need lehed tuleb Ukrainas olles alles hoida, kuna riigist väljasõites soovib piirivalve neid lehti endale.Kui ära kaotad, on päris suur võimalus trahvi saada.Trahv kusagil 50 eurot. Muidu läbi Ukraina on lahe sõita, peatustes pakuvad tädikesed puuvilju, küpsetisi müüa.

Aga kas rong sõidab ainult läbi Valgevene Ukraina, läbi Poola saaks viisavabalt! Et kas läbi Poola siis rongi Ukraina ei lähe? . . . Trip.ee lisas puuduvad suured algustähed ja eemaldas liigsed küsimärgid!

Riiast otse küll mingit rongi läbi Poola Ukrainasse ei sõida. Läbi Poola sõitmiseks pead kõigepealt jõudma Leetu. Vilniusest sõidad rongiga Suwalkisse (hinnainfo: +37052330088) ning Suwalkist Krakowisse (otserong, 60 zlotti). Poola rongides on selline süsteem, et mida kaugemale korraga pileti ostad, seda odavam on. Vilniusesst Suwalkisse ning seal Krakowisse võib tulla oluliselt odavam, kui Vilniusest Varssavisse ning seal Krakowisse eraldi pileteid ostes. Krakowist saad istuda Lvivi rongile. Infot rahvusvaheliste rongide hindade kohta olen küsinud meilitsi, nad vastavad üsna kiirelt) Poola rongid: http://rozklad-pkp.pl/bin/query.exe/en? Leedu rongid: http://www.litrail.lt/wps/portal Üleüldine rongide leht: http://www.railfaneurope.net/links.html

Oskab keegi rääkida, kui Poola-Ukraina piir rongiga ületada, siis kui valutult (või valulikult) selline protsess käib? Autoga minnes oli jama kui palju... Plaanis Lublin-Kiiev lõik rongiga logistada.

Kuidas saab Riiast -Sevastopolisse? Ma mõtlen rongiga otse.