Palun nõu -lend Tenerifele oktoobris

Tere! Äkki keegi oskab nõu anda, kuidas oktoobris kõige soodsamalt Tenerifele saaks.

Kui pikk ajavahemik? Oled sa valmis ümber istuma? Kas piisab käsipagasist? Oled sa valmis alustama või lõpetama ka mujal kui Tallinnas? Ehk lühidalt - kas tahad odavalt ja seiklusrikkalt või pisut kallimalt, aga mugavalt ja kindlalt?

Abiks azair.eu, soodsaim näis hetkel olevat Vilnius-Bergamo-TenerifeS ja TenerifeS-Barcelona-Vilnius, nädalaks hind 170 €. Ümberistumised talutavad. Samas Lanzarotele saaks ka 147 €, samuti Vilniusest.

Tallinnast Tenerifele ja tagasi 240.

Antud hinnad ei ole kuigi soodsad. Tasuks peale passida Ryanairi ja teiste odavlennufirmade kampaaniaid. Hea juhuse korral leiab sobivad lennud ka ca 100 € ringi, kuid see eeldab pidevat jälgimist. Ehk leidub ka mõni "korraliku" firma pakkumine selleks perioodiks. Praegu tundub pisut vara pileteid osta.

Me läheme 10 päevaks, aga kuna tegu on koolivaheajaga, siis tahaks igaks juhuks piletid varakult ära osta.Ei pea olema ilmtingimata algusega Tallinnast, aga kuna meid on mitu peret ja kaasas ka väiksemaid lapsi, siis väga suuri vintsutisi ka ette ei võtaks...

Arvan ka, et hetkel võib olla pisut vara väga häid pakkumisi saada, sest lennufirmadel ei ole vist lõplikud sügisesed lennuplaanid veel avalikustatud. Näiteks kui vaadata Norwegiani pakkumisi algusega Helsingist, siis näitab praegu lendusid ainult kahel päeval, tavaliselt lendavad nad HEL-Tenerife tihedamini (vist isegi iga päev). Sama kehtib Ryanairi kohta, näiteks sügiseks Stockholm-Tenerife lennuplaan puudub. Arvestama peab siin muidugi ka sellega, et kui kuupäevadega ei saa väga paindlik olla, siis ei pruugi kokkuvõttes ülihead hinda saada. Meie reisime ka tavaliselt okt või märtsi koolivaheaegadel 10ks päevaks Tenerifele ja oleme kasutanud erinevaid variante, kriteeriumiks see, et ümberistumised, vajadusel ka lennujaamade vahetused ja neist tingitud ööbimised eelarvet lõhki ei aja :)
Mõned korrad oleme käinud läbi Stockholmi, odavaim variant on olnud 110 EUR/inimene marsruudil Tallinn - Stockholm - Tenerife - Stockholm - Tallinn. Reisid lendude alguse või lõpuga Riias (ümberistumised Berliinis või Barcelonas) on jäänud vahemikku 150-200 EUR. Kalleim variant oligi eelmise aasta oktoobris, siis läks 220 EUR/inimene Helsingi-Tenerife ja tagasi Ten-Milano-Tallinn. Aga see on olnud ka mugavaim teekond. Nende minu väljatoodud hindade hulka on mul arvestatud kõik kulutused (laevapiletid, takso, bussi/metroopiletid, ümberistumistel ööbimised hotellis jne), ehk siis hind koduuksest koduukseni :) Minul ka planeerimisel tavaliselt abiks azair.com ja ka skyscanner.net