Palun nõuandeid/soodukaid ratastooli kasutajale.

Tere! Olen Mõelnud juba aastaid et koos elukaaslasega reisida kuhugi, ma ise ratastoolis ja mees ka raske puudega, lisaks tal tsirroos, c hepatiidi tagajärg. Olen nii kaua igatsenud reisist koos kuhugi minna aga kummalgi pole võimalust olnud, kaugeim reis oli Varssavisse, seegi vaid sõbraga kaubareis, ruttu, linna eriti ei näinudki. Kas keegi soovitaks kuhu ja soodsalt minna, saaks lõõgastuda ja mured unustada, muidu minu päevad kõik ühesugused, vaid kodu ja ei midagi muud, nii juba mul 16 a, tahaks ometi ilma näha, olen masendunud, kuus paar korda on kaugeim käimine Selveris, 300m eemal.

0
0

Tere Annely.Olen aastaid käinud Hispaanias, Salou linnas. Lennud siis kas ,Tallinn- Barcelona (El Brat) või Riia -Barcelona (El Brat). Oleme sõpradega ööbinud hotellis H 10 Delfin. Kuna ise olen suur WRC fänn siis 2017.a meil koos sõpradega puhata ei õnnestunud. Nemad olid oktoobris nädal varem kui mina. Kohtusime Barcelona lennujaamas kui mina maandusin ja nemad lendasid tagasi koju Tallinna.Eelmisel aastal olid nad reisil koos peretuttavaga kelle mees on põdenud puukensefaliiti ja  ratastoolis. Juttude põhjal oli see hotell ratastoolidele vägagi sobiv. Ka on Salou tänavapildis väga palju motoriseeritud ratastoole. Tean veel seda, et lennul oldi vastas, et transportida hotelli ja sama firma tõi neid nädala pärast tagasi lennujaama.Kuna ise koos ei olnud siis täpsemalt ei oska öelda.Kui on soov siis palun kirjuta sõnum, annan sõbra kontakti kes räägib täpsemalt.Lisatud: Elektri ratastoolid maksid 15.eur päev. Neid oli ühe ja kahekohalisi.Päikest.

1
0

Kõige lihtsam on pöörduda mõne reisibüroo poole ja küsida reisipakkumist, nemad oskavad soovitada hotelle, kuhu ratastooliga kergelt ligi pääseb.Kui osta ise piletid siis lennufirma lehel on kohe olemas koht kuhu teha märge, et vajad eriabi. Sellisel juhul tullakse sulle lennujaamas vastu ja viiakse ratastooliga lennukisse, kus siis pannakse istuma ja pärast lendu viiakse sind lennukist välja. https://www.tallinn-airport.ee/reisijale/erivajadustega-reisija/erivajadustega-reisija/

0
0

Tänapäeval saab igale poole liikuma, võiksid oma soovi täpsustada, et kas tahad päikesereisi ja basseini ääres lebada või kultuurireisi vms. Lennukile abistajad on igal pool olemas ja tasuta, see pole mingi küsimus, tuleb vaid välja mõelda, kuhu minna tahad. Büroo või ka otsing aitab kindlasti leida ratastoolisõbraliku hotelli. Vältida tasub võibolla suurlinnu, seal reeglina on natuke keerulisem ratastooliga, ja võibolla esimeseks reisiks tuleks valida rahulikum koht. Kõige lihtsam mine mõnda büroosse, osta paketikas ja las sebivad ja aitavad ja otsivad! Kui Euroopaga piirdud, siis vähemalt minu kogetu ja nähtu põhjal suhtutakse hoolivalt ja julgustavalt, aga tahe reisile minna peab ikka endast tulema! Tänapäeval ei ole tõesti enam palju tegelikke vabandusi alles jäänud, votke ette ja avastage! Või kui eelarve tõepoolest väga väike, siis miks mitte autoga minna lähivälismaale (kui auto olemas on?) 

1
0

Olen lennanud päris palju oma ratastoolis kolleegiga. Nii Euroopa kui üle-Atlandi lennud ja linnad. Ma tema eest rääkida muidugi ei saa, aga tema põhiline kogemus oli, et:Reisifirmasid EI SAA ega tohi usaldada. Sul peab olema agent, kes on puuetega inimestega varem kokku puutunud, teab nende teenuste erinevusi ja suudab sulle tellida õiged asjad. Seal on nüansid, mida arvestada ja millega mitte-arvestamisel tekivad probleemid. Näiteks hilineb lennuki väljumine pool tundi, sest otsitakse lennuki sees liikumiseks mõeldud ratastooli taga. Või pannakse reisija kuhugi invaliidide ootesaali eest ära - istu seal ja ära kedagi sega! Ehk tasub küsida ratastoolikate organisatsioonidest kogemust. Neil kindlasti on.Võõrastes linnades liikumisel on ratastoolikal vaja abilist. Tuttavas kohas saab ta ise hakkama, aga uues linnas või piirkonnas - pigem mitte. USA on üldiselt lollikindel. Seal on garanteeritud, et igas, absoluutselt igas hotellis, kõrtsis, kohvikus on ratastooliga sissepääs ja invakemps. Euroopas ei taga keegi midagi.  Nime poolest invatrepi või sissepääsuga koht võib olla reaalselt selline, et tuleb tooli trepist tassida või astmetest üle / üles aidata. Hotellide invatube on igasuguseid. See on uskumatu, mis vigu saab neid ehitades teha. Tuba on, invakemps on, aga kempsu minna ise ei saa, kuna käepide on vales kohas. Vms. Kui pole harjunud sellise pilguga vaatama, siis tundub kõik korras olema. Aga tegelikult.. Jällegi - uuri inimeste reaalseid kogemusi.Elektriratastoolide rent on töötav teenus. Aga ka seal pead teadma, mida tellid. Ehk:Suhtle kogenud reisijatega, kes viitavad, kellelt ja kelle kaudu reisi ja muid teenuseid tellida.Võta sõber kaasa.Head reisimist!

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased