Palun reisisoovitusi

Hei!

Olen kodus mõned kuud olnud, kui juba sõrmed sügelevad ning tänane ilm lisab veelgi hoogu. Seega vaja hakata juba vaikselt järgmise aasta reisiplaane tegema :)

Palun soovitage huvitavat eksootilist sihtkohta kuhu reisida. Reisieelarve on maksimaalselt 2000€ inimene (koos lennupiletitega) ning reisiperiood umbes 4 nädalat. Olen seljakotirändur, pigem ekstreemne reisija (meeldivad igasugused matkad ja ronimised), mugavust ja uhkeid hotelle ei vaja, rannas käin ainult ujumas ja snorgeldan.
Peamiselt otsin reisilt looduskauneid kohti ning huvitavaid inimesi (näiteks mingid hõimud).Reisiperiood märts kuni aprilli algus.

Kuna olen reisinud juba Aafrikas (Tansaania) ja Aasias
(Malaisia mandriosa, Kambodža, Tai) siis tegelikult tõmbab mind hetkel kõige enam pigem Ameerika poole, kus pole kunagi käinud. Näiteks Peruu, Kuuba, Brasiilia ja siis ka muidugi Jaapan (mis küll ei ole Ameerikas). Ei kujuta ette, kas nende sihtkohtade peale sellise eelarvega üldse tasub mõelda?

Aasia poole pealt olen mõelnud Indoneesia (Jaava, Sumatra, Bali), Borneo ning Vietnami peale. Tunduvad huvitavad kohad ning neil kõigil vist oleks mulle pakkuda midagi uut?

Tahaksin mingid variandid välja valida, et siis soodsaid lennupileteid passima hakata. Seiklejad andke mõtteid! :)

Tegelikult oled sa oma küsimusele ise vastanud.

Jaapan 4 nädalat ei tule selle eelarvega välja. Ülejäänud ideevariandid on reaalsed. Omalt poolt soovitaks Lõuna-Hiinat (Yunnani provints ja Yangshuo kant)Leidub hulgi rahvakilde oma riietes ja vapustavat loodust, ainuke probleem on raskused hiina keelega. http://trip.ee/node/42320

Tera, miks Jaapan ei tule, inimene ju ei soovi suurlinnades olla, ei tohiks nii palju kallim tulla, eriti arvestades, et jeen on euro suhtes 2 aastaga 35% odavamaks muutunud. Kohale peaks ju isegi odavamalt saama kui Lõuna-Ameerikasse.

Meil läks 2010 a kahekesi reisides lennupiletid+ 10 päeva kohal (Osaka Hiroshima, Okayama,Kyoto, Nara, Koyasan)ca 1200 euri per nase. Kasutasime odavamaid hotelle, transport on sigakallis. Ei kujuta ette kuud aega 2000 euriga

Samas kas Jaapanis ei ole mingeid motelle või odavaid majutusi, kus on üks pisike tuba ning ühiskasutatav vannituba? Aga Ameerika, näiteks Peruu või mingi muu riik ka väga kallis? Ma pole Ameerika hindadega üldse kursis.

Jaapanis on olemas sellised ainulaadsed asjad nagu kapselhotellid. Klient peseb end ühises pesuruumis ja magamiseks on otsast avatud kapsel 1x1x2 meetrit. See peaks olema üks odavamatest variantidest, uuri selliste olemasolu ja hindu.

No ma ei tea, võta booking lahti ja toksi sinna sisse mõni koht, täiesti tavalised hinnad.

Iraan, Kesk-Aasia, Türgi-Kurdistan. Seal saab matkata ja ronida nii et tapab. Iraani eelis on lõpmatu siiras külalislahkus. Kesk-Aasias on väga vähe turiste ja vene keel annab eestlastele eelise.

Nepaal, Pakistan / Baltistan, Sikkim. Pakistanis küll päris üksi ei rända. Nepaalis see-eest vabalt.