Palun soovitusi Abu Dhabi majutusele

Olen nii siin, kui erinevates bookingu saitidel nädalaid uurinud majutusi ega suuda/oska valida. Ehk on kedagi kes teab olusid ja oskab nõu anda piirkonna , vahemaade ja olude kohta. Siin on palju rõhutatud, et liiklemine võtab palju aega ja eriti jalgsi minna ei maksa. Mida siis otsin? Ise tahaksin veidi rohelust/parki veekogu, on see siis meri või kanal jne. Kindlasti peab olema bassein, soovitavalt krudil ja mitte katusel. Noored on aga kindlasti huvitatud õhtusest melust, mis jääks hotellist jalutuskäigu kaugusele , no ehk kuni 10 min. Seega uurinud AbuDhabi, ei ole saanud selget pilti selle eri saarte ja linna osadest ja seal olevast olustikust. Tahaks ka teha ka paaripäevase tripi Dubaisse? Autot ei rendi. Millist kanti oskate soovitada oma kogemusest? Olen

Abu Dhabis pole üht suurt ja selget keskust. Pikema reisi korral tasub ehk mitmes kohas peatuda. Liigelda saab ju ka bussiga kui soov end naeruväärseks teha, aga muidu peab arvestama taksoga. Hind on soodne.

Mida pidada silmas õhtuse melu all? Võõrtööliste kogunemiskohti või nooblemaid expatidele suunatud teenuseid? Kohalikke araablasi neis ei kohta.

Linna piires on laias laastus 7 kohta, kust hotelli vaadata: Saadiyati rand, nt Park Hyatt Keskus, Courtyard Marriotti ümbrus, ja hotellid sealt kuni Abu Dhabi Mallini Emirate Palace piirkond, St. Regis hotell Näituste piirkond, Hyatt Capital Gate Yas island Shangri-La hotell Abu Dhabi Gate City, nt Novotel

Majutuste hind varieerub palju sõltuvalt hooajast ja konkreetsest päevast, nt messide toimumisest. Tasub otsida mõni 5-tärni hotell soodsamal perioodil.

Dubaisse saab sõita takso või bussiga. Dubais on enamvähem sama teema, linn on üsna laiali hajunud, majutus tasub valida sinna, kus on soov pikemalt viibida. Deira kant on odav, aga see on ka kõige räpakam ja lärmakam. Dubais on ka oluliselt palju rohkem turiste, igast mastist, kõik hotellid on reeglina üsna täis, st järjekordi restoranides ja täis basseine. Samas huvitav inimesi vaadata. Aafrikast jm. pärit musta raha pesemise tipptase.

Soovitan Yas Island Rotana hotelli alles tuldud sealt... kõik on olemas bassein õues, jaquzzi õues, ( sees jaquzzi ka) lähedal rand, ferrari park, linna 1h umbes bussiga sõita.

eh, just selle broneerisingi juba paar nädalat tagasi ära. Aga polnud aimu on see ok ja mis seal ümbruses veel on, ehk tuleb veel infot. Näitaks kuidas sealt Dubaisse minna.

Veel küsiks kas on mõistlik võtta ümberistumiseks lend Tallinna nii- kui lend mis saabub Dubaist Riiga 14.00 ja järgmine tll väljub 14.40 oleme käsipagasiga.

vabandust jutt ikka AbuDhabi st

Yas saarel asub emiraatide suurim veepark, soovitan soojalt! Kuu aega tagasi olid järjekorrad olematud ja saime terve pika päeva nautida superpäeva. Samas jääb Yas saar natuke kaugele Abu Dhabist, ise peatusime Corniche rannas, kus olid suured rohelised pargid ja pikk pikk rannapromenaad. Võrreldes Dubaiga, on Abu Dhabi palju rahulikum, rohelisem, avaram ja mõnusam. Dubais peatusime samuti, aga meil oli rendiauto ja liiklus Dubai ümbruses oli väga väsitav ja ummikuid palju.

Üldiselt on sigala enamuse ära rääkinud.Takso on võrdlemisi odav, liiklemiseks tasub seda kasutada, eriti kui mitmekesi olete. Midagi ülearu põnevat õhtuti silma ei jäänud, aga väga ei otsinud ka. Kaubanduskeskustes oli vähe elavam ennem vaba päeva, aga Dubaiga võrreldes oled nagu külapoes.Melu on pigem Dubais, lähed õhtul Dubai Malli juurde purskkaevu- ja lasershowd vaatama, ning peaks inimeste nägemise isu korraks täis saama:)

Sigala mainitud Novotel Abu Dhabi Gate muidu igati tore hotell, aga vähemalt jôulude ja aastavahetuse paiku on välibassein ja päevitusala praktiliselt kogu päeva varjus. Basseiniala valele poole hotellist planeeritud :-(. Sama ka näiteks Dubais kôrgete hoonete vahel Hilton Garden Inn Mall of Emirates basseiniga.  Seega mina vastupidiselt teemaalgataja tyyna kommentaarile ei välistaks katusebasseine, kus “päikesevarjutust “ vähem.