Palveränd, Santiago de Compostela vol3

Kas kellelgi on pakkuda Põhjatee kaarti või raamatut, võib olla saksa või inglise keeles. Reisile 27. mail, marsruudiga tutvusime netis, aga tahaks midagi käes ka hoida. . . . Trip.ee liimis palverännuhuviliste vana teema ka siia uuemasse postitusse: http://trip.ee/node/47934 Soovime edu ränduritele ;) Buen camino!

1
23
...
10

Aga prindi värviprinteril www.mundicamino.com lehelt etappide kaupa line/outline kaardid, löö klõpsti kokku ja hoia peos. Väga head, saad ka leheserva märkusi teha juba enne reisi. Olen mõnel korral kaaskõmpijate inglise ja ülitäpsetest saksa raamatutest segaduse hetkel tuge otsinud, aga mind on see juhendamine "kaks sammu vasakule, kolm sammu paremale" veel rohkem segadusse ajanud, et kas nüüd mõeldakse rajakest vasakul pool põõsast või paremal. Avara pilguga ringi vahtides näeb nii nooli kui ka elu laial rinnal, pidev nina raamatus käimine pigem rikub vaba rändamist. Lisan, öömajadest meeldib mulle kõige enam ning prindin kaasa www.jakobus-info.de, sealt vaata Unterkünfte an den Pilgerwegen. Ka http://www.caminodesantiago.me/board/el-camino-del-norte/topic6397.html

1
0

Aitäh.

1
0

Head rändurid, kes te olete Santiagos käinud või plaanite veel minna, kutsun teid kokku saama - http://youtu.be/mgtcPqTo1Aw

0
0

Tere Kas mõni eesti rändur sel aastal augustis plaanib Caminole minna? Ise olen minemas prantsuse teele!

0
0

Hei Kaits: Mina plaanin minna augusti keskpaigas. Samuti prantsuse teele;) [email protected]

0
0

Mina lähen septembris Portugali teed.

Infoks neile, kes veel ei tea, Facebookis on Eesti Jaakobitee Palverändurite grupp: http://www.facebook.com/pages/Eesti-Jaakobitee-palver%C3%A4ndurid/122714957790207#!/pages/Eesti-Jaakobitee-palver%C3%A4ndurid/122714957790207

0
0

Kas keegi teab Lõuna-Prantsusmaa, Põhja-Hispaania WMS serverite aadresse soovitada? Sept lõpul Prantsuse teele ja oleks soov enne mingid teekonna kaardid kokku sättida.

0
0

Palverännak Santiago de Compostela

Tere palverändurid!

Plaan minna märtsi keskpaigas. Probleem selles, et aega on vähe – 5 päeva ja ca 100km võiks ära teha. Rohkem puhkust lihtsalt ei saa. Lugesin siinsed teemad läbi. Tundub, et Põhjatee ja Prantsuse tee viimased 100 km on sama marsruut ja suht igav.

Seetõttu kaalun kas Portugali tee või Fisterre – Muxia tee. Portugali tee kohta olen leidnud infot. Aga on keegi käinud ka Fisterre-Muxia rajal? Kuidas muljed on?

Ootaks ka Portugali tee kohta veel infot kui keegi hiljuti käinud on. Tänud ette!

0
0

Meie sõitsime Santiagost Fisterrasse bussiga, sinna imekaunisse väikelinna jäime pidama lausa 3-ks päevaks ja oleks veelgi olnud, väga mõnus paik!:) Aga..tahtsin öelda, et kogu tee, mis bussiaknast paistis, tundus küll väga maaliline ja ahvatlev, igatahes, kui kunagi veel sinnakanti minek, tahaks raudselt sellesama 100 km Fisterrani just jalgsi ära teha:)

0
0

Tänan kikiemme! Küsimus veel, et millise transpordiga kõige mugavam on Barcelonast Santiagosse saada?

0
0

Kõige mugavam on lennukiga, mõni tund ja kohal. Järgneb rong, aga hinnad olid kõrged ning siis buss ( augustis oli bussipilet ca 47 €)! Bussiga olen ise 2 korda Santiagost Barcelonasse sõitnud ja see mugav ei ole ca 16-17 tundi. Kui 5 päeva aega siis kaotad juba sellega suure osa. Buen Camino!

0
0

Hispaania siselennu pileteid vaata www.vueling.com

0
0

Soovitan vaadata Ryanairi lende Barcelona El Prat-Santiago De Compostela. Tundub, et lendab isegi 2x päevas, hind bussipiletiga samas klassis või isegi odavam. Ise 2 korda osaliselt Prantsuse teel seigelnud, bussiga Põhjatee linnades ja Fisterras käinud. Buen Camino!

0
0

Bussipiletid on võimalik läbi neti ette osta, piletid ei ole küll kõige odavamad, kuid kui jälgida ja pikemalt ette osta, siis saab need päris hea hinnaga.

Info busside kohta:

https://www.alsa.es/portal/site/Alsa/

0
0

Kas siis bussipileti hind sõltub ka ajast? Ma vaatan alati bussiühendused ja hinnad enne lennupileti ostmist ära ega ole täheldanud hinna tõusu. Ette ei ole julgenud osta. Esimesel korral 5 a. tagasi juhtus, et Tallinnas muudeti lendu, jõudsime Madriidi 2 h hiljem ega jõudnud valmis vaadatud bussile, pilet oleks raisku läinud. Teistpidi, lähim buss oli ka välja müüdud, kui bussijaama saime, see oht on ostmata jätmisel. Praegu on mul sügiseks piletid Bilbaosse ostetud ja buss Pamplonasse vaadatud.

0
0
1
23
...
10
Lennupakkumised
Reisikaaslased