Pariisi linnaosa

Kes teab mis on selle Pariisi linnaosa nimi, kus anti arhitektidele täiesti vabad käed ja selle tulemusena on seal näha ehitisi igas vormis ja värvis mida suudame ette kujutada? . . . Kirjavead parandatud! Toimetus

La Défense mõtled? Selline ulmefilmi arhitektuuriga linnaosa...

ristl, see ei saa olla La Defense, sest seal ei ole arhitektidele vabasid käsi antud. Vastupidi, La Defense on väga hoolikalt planeeritud ning üsnagi värvivaene. Olen mõned aastad Pariisis elanud ja mööda linna ikka päris põhjalikult ringi kondanud ning julgeksin öelda, et sellist linnaosa Pariisis ei ole. On üksikuid maju, millede kallal arhitektid on lasknud fantaasial suuremal või vähemal määral lennata (näiteks Palais des Omnisports de Bercy, mis on väljast muruga kaetud või uus Musee du Quai Branly või ka la Villette'i kompleks), aga nilrem'i tingimustele ei vasta neist ükski. Äkki mõtleb küsija hoopis Hundertwasseri arhitektuuri Viinis või Gaudi maju Barcelonas?

Võiks proovida äkki mõne kuulsa arhitekti järgi otsida näit le Corbusier Paris http://www.greatbuildings.com/places/paris.html

Kõige vabamad käed on arhitektidel ja arendajatel ikka endistes sots-maades, kus vanad seadused enam ei toimi ja uusi pole jõutud teha või pole kedagi neid jõustamas. Nii tekivad vanalinna pilvelõhkujad ning uusrajoonides kerkivad kõrvuti palktare ja klaasist karp.

Aga sinu kirjeldet kohta ma ei tea. Gaudi tööd Barcelonas ei mõju ka ühtse tervikuna, vaid on mööda linna laiali pillatud.

Pakun et mõeldud on siin hoopis Pompidou keskust. Asukoht: http://www.beyond.fr/map/m2pompidou.html

Minu teada on Pompidou keskus üks maja, küll värviline, aga linnaosa mõõtu välja ei anna?

Ei vaidle vastu. Arvangi, et küsimusega on natuke mööda pandud. Aga eks nilrem oskab seda ise täpsemalt öelda :))

Sai natuke mööda pandud jah suures uudishimus peale joonestusõpetaja väga energilist juttu. Kuid mõtlesin tõesti La Défense linnaosa.

Aitäh igal juhul, sain muidki huvitavaid kohti pariisis ja mujalgi teada!