trip-krainetrip-ukraine-dark
Parim piirkond ööbimiseks Termini kandis

Minek maikuus neljaks päevaks Rooma. Lennuplaanist tulenevalt oleks kõige mõisltikum ööbida Termini rongijaama lähedal. Hostele paistab seal küllaga olevat. Samas, tatavasti ei ole rongijaama ümbrus tavaliselt kuskil eriti ihaldusväärne kant ja kuuldavasti olla ka Roomas paremaid ja kehvemaid piirkondi (tänavaid) Termini ümbruses.

Oskab keegi soovitada või arvata, kas terminist põhja poole jääv osa (nt via Gaeta) on hea? Või on lääne- või idakülg parem?

Tänud!

Via Gaeta on hea paik. Olen paar korda olnud seal Stella hotellis. Varem oli tal mingi teine nimi. Sealsamas Gaeta ja Giotto nurga peal on korralik toidupood(sissepääs oli Piazza Indipendenza poolt, välja Gaeta peale).

Termini ümbruses on tänavaäärsetes üürimajades palju odavaid hotelle stiilis 'reception IV korrusel'. Ja samuti türgi ja hiina söögikohti. Loomulikult pole ta mingi eriti ihaldatud rajoon, aga kuna ta on praktiliselt kesklinnas nagu meie Balti jaam, siis ei ole ka erilist põhjust seda vältida. Vingemad turismiobjektid on jalutuskäigu kaugusel, samuti ristuvad seal metrooliinid ning on kohalik bussiterminaal. Rooma kesklinn on üllatavalt kompaktne. Nii et ma ei näe erilist põhjust Termini kanti vältida. ise küll ei elanud seal, aga tänavatel käies paistis hotelle palju ning tase oli kuskil 40 eurot kahene tuba, mis on Roomas soodne.

Olime märtsi algul Roomas ja ööbisime Termini lähedal Hotel Fenicia`s
(Via Milazzo 20, Stazione Termini). Termini jaamast 10 minuti tee kaugusel. Puhas väike tuba duširuumiga, tasuta WIFI toas. Vastuvõtt igati sõbralik (saabusime öösel kella 24-ks), ingliskeelne. Sel ajal oli hind ka hea - 50euri öö. Järgmised ööd olime samuti Terminist 20 minuti jalutuskäigu kaugusel Flann O'Brien Rooms (Via Nazionale,17, Stazione Termini). Seal saime öömaja ühes vanas ja väärikas majas, 4.korrusel asuvas toas (vannitoaga), mis oli ka väga mugav. Vastuvõtt asub Via Nazionalel asuvas Iiri pubis Flann O'Brien. Mõlematest kohtadest olid südalinn ja vaatamisväärsused jalutuskäigu kaugusel. Broneerimised tegime booking.com´is

Broneerisin Termini lähedale ooperiteatri juurde kolmetärnilisse Sonya-nimelisse hotelli toa. Valisin asukoha, hinna ja booking.com-i kasutajate hinnangute põhjal. Kohale jõudes selgus, et meie toas on mingi avarii ning meid paigutati kõrvalasuvasse samadele omanikele kuuluva hotell Opera sviiti, juurde ei pidanud maksma. Piirkond oli väga rahulik ja turvaline, millele ilmselt aitas kaasa ka asjaolu, et kohe kõrval paiknes siseministeerium. Kahtlane kant on raudtee-äärne piirkond.

Kokkuvõttes ööbisime via Gaeta´l WOW Roma B&B-s. Toa hind midagi 70 eur kanti. Termini jaamast u 5 minutilise jalutuskäigu kaugusel, Colosseumi u 20 minutit. Väga mõnus asukoht, naabermajaks Dioclezian´i termid. Rahulik ja puhas tänav. Väga mõnus majutus, süüa, kohvi, teed mahla sai terve päeva ja tasuta. Väga puhas ja mõnus tuba vana väärika maja 2.korrusel. Tasuta wifi ja läpakas (!!!) igas toas.

Meile väga meeldis nii asukoht kui majutus ise. Julgen soovitada.

Termini vahetu ümbrus tundus ikka väga kahtlane. Seal ei oleks tahtnud öösel ringi kolada:)

Hei hei! Otsin ka praegu, millist hostelit/hotelli Roomas broneerida ja suht nõutu olen. Viimane kommenteerija - kas läksite lihtsalt kohapeale või broneerisite selle koha varem juba ära?

Kellelgi veel viimasel ajal mingeid kogemusi Roomas ööbimisega ja äkki oskab soovitada sellist majutust, mis on odav, max 50 euri aga samas ei ole dorm room.

Aitäh!

Liisio,

Me broneerisime ikka ette läbi Hostels.com´i. Saabusime Rooma päris hilja õhtul ja ei olnud soovi hakata mööda erinevaid kohti kolada ja sobivat paika otsida. Samuti soovisime enam-vähem kvaliteetset (loe: puhas ja hea asukohaga) kohta.