Paris Pass

Kas kellelgi on kogemusi Paris Pass muuseumi+transpordikaardi kasutamisega ja kas olete pakutavaga rahule jäänud? Ise olen varem kasutanud London Pass'i ja julgen kindlasti soovitada.

Suht mõttetu kaart. Eelista pigem Paris Museum Pass'i - maksab 45 EUR neljaks päevaks (Paris Pass - 119 EUR / 4 päeva). Kuna metrooliiklus on Pariisis hästi korraldatud, siis ei kulu transpordi peale kindlasti nelja päevaga 74 EURi.

Transpordiks kasutasin Carte Oranget: 1-5 tsooni pilet nädalaks oli ~15 eurot. Selle kaardi ostmiseks peab olema dokumendifoto kaasas. Muuseumides käisin ühekordsete piletitega (7,5-10 eurot). Võrreldes Londoni hindadega on need vist üsna odavad.

Vabandust, vist ikka ainult 1 tsooni pilet oli 15 eurot. See pidi olema kõige odavam transpordi pilet Pariisis. Turistidele reklaamitakse kõige kallimat.

Aga kust saab adekvaatset infot Museum Passide kohta? Sealt kust vaatasin (www.museums-in-paris.com) on nelja päeva passi hinnaks märgitud 58 eurot. Kas vaatan valest kohast valet asja või on hoopis hinnad vahepeal tõusnud?

Kui Pariisi paariks päevaks minna ja kesklinnas elada, siis on see Visite küll liiga kallis ja mõttetu. Pigem võtta 2-päeva pilet hop-onn-hop-off bussile, see tiirutab igal pool ja katab peaaegu kõik huviväärsed paigad.
Samas on Pariis nii kompaktne, et väga paljud paigad on jalakäigu raadiuses (kui hotell on Cite-saare läheduses).

Muuseumitest - need on seal suured, üle 1 päevas küll vaadata ei jõua... Lisaks nt Carnavalet (Pariisi ajalugu, portreed, tubade rekonstruktsioonid) on väga huvitav, väga suur ja täiesti tasuta.

Tere!
Kas keegi Paris Museumi Passiga Pariisis ringi käinutest oskab öelda, kas selle kaardi omamine võimaldab muuseumisse ilma järjekorrata saada nagu on Paris Visite puhul?

Jah. Suuremates muuseumites on eraldi sissepääsud või järjekorrad. Nt Louvre, d'Orsay jne.

Tänan info eest, siis jääb otsus selle kaardi soetamise kasuks.