Partner Sunset Hotel, Sharm el Sheikh **

Käisin mehega oktoobri viimasel nädalal Egiptuses mainitud hotellis. Üldse läksime Egiptusesse juba viies kord- üks kord oleme olnud Hurghadas ja nüüd neljas kord Sharm el Sheikhis. Ja hotellid on olnud nende mõistes 3*. Olin küll juba eelnevalt kursis Sunset hotelli kohta tehtud halbade märkustega, kuid ei uskunud, et need tõeks osutuvad. Kui sai mainitud Estouri giidile olukorrast, siis ta teatas, et ju on teil siis varasematel kordadel vedanud. Reis sai tellitud 4 päeva enne väljalendu, maksis 7000 EEK´i (hommiku+õhtusöök) - praegune hinnang on, et selle hotelli kohta paljuvõitu. Soovitused Partner Sunset hotelli sattumisel: koheselt kontrollige üle, kas voodis on ikka linad olemas, kas vannilinad/käterätid on olemas, WC paber. Riidekapp kujutas endast ainult tühja kasti ilma riputuspuu ja riidepuudeta. Tuba oli koristamata, kõik oli tolmune. Saime uue toa - siis ei lasknud poissi enne ära, kui sai ta koristama pandud, rätid nõutud (mida küll kogu nädalase viibimise jooksul kordagi ei vahetatud)ja mida õnnestus kahe inimese jaoks kätte saada alles teise päeva õhtul, pärast kolmkordset õiendamist. Rannarätid on korralikult pesemata, laualambi ja seinalambi pirnid läbi põlenud. Vahepeal läksid kaotsi osad voodilinad "koristamise käigus" - jälle käi seletamas. Toiduvalik kesine, kuid nädal aega elab üle. Randa viis mikrobuss kl.10 ja kl.14. Tagasi sai kl. 16. Jalgsi minekuks on rand liiga kaugel. Rand on hästi kitsas, mitme hotelli peale. Lamamistoolid on otsapidi vees, absoluutselt külg-külje kõrval. Aga - ilm oli suurepärane, vesi õudselt mõnusalt soe, muudkui hulbi lainetes. Ja suur pluss - lähedal on imeilus korallisein värviliste kaladega. Nii et kui tahad just snorgeldada, siis paremat randa vist ei olegi (just siia sõideti laevadega). Ja basseinis oli ka vesi puhas ja väga soe. Juba varahommikul sai ennast värskendatud. Hea oli veel individuaalne konditsioneer, mis tuli küll ööseks välja lülitada müra tõttu. Õues tehti sääsetõrjet, nii et meie ei kannatanud "ärasöömise all", nagu mõnede teiste hotellide asukate kehadest oli näha. Ja Vana Sharmi oli võimalik jalgsi minna - allamäge minek. Tagasitulekuks võtsime takso - 15 E£. Etteheide Estourile - tellisime Jeruusalemma reisi. Eestlasi oli 14 inimest, pidi tulema eestikeelne giid, kuid sõitma asudes selgus, et meid pandi kokku venekeelse grupiga. Ei saa nuriseda just oma venekeele oskuse üle, ja kohapealne giid oli tasemel, kuid miks pidin ma siis tellima reisi Estourist ja mitte kohapealsest reisibüroost odavama hinna eest? Reisil oli ka Eesti lapsi, kes küll mitte mõhkugi aru ei saanud.

Meie reis toimub jaanuari lõpus Sharm El Sheiki. Kas on veel infot Sunset hotelli kohta mis asub Hadabas.

Hotell tõesti tagasihoidlik kuid nagu eelpoolkõneleja ka ütles-siis heas kohas. Hadabas ja sealt saab jala minna ka randa ja vanasse turgu ja õhtul 1001-ööd programmi vaatama. Kalli raha eest pole sinna mõtet minna, viimase hetke pakkumisega küll. Olime seal aasta algul ja võiks täitsa tagasi minna praeguste hindade juures. Me pole suuremad asjad hotellis istujad ja käisime hotellis ainult ööbimas ja riideid vahetamas ning dushi all. Aga hotellid Sharmis tõesti joppamise värk ja on võimalik ka arvestatava raha eest koristamata tuppa sattuda.Kogemus olemas. Õhtul minge kindlast Naama Bay-sse lõbutsema või niisama kondama.

Tulime sellest hotellis paar päeva tagasi. Oli hirm , juttude põhjal , et mis seal siis nyyd ees ootab. Aga polnudki midagi hullu:) Syya sai normaalselt(hommikuti sama toit 7 päeva järjest:D ga õhtu söögid ja magustoidud olid väägagi hiad), tube koristati iga päev ( polnud probleeme ei linade, ega rätikute ega ka rätikutest kujudega). Häiris külm basseini vesi ja varajane tubade koritus.. aga samas sai voodist hyyda et tulge poole tunnipärast uuesti. Iga päev küsiti kas meile ikka meeldib ja kas kõik on ikka korras. Pärast tormi sai me hotell suht kiiresti korda( osadel oli probleeme kondiga peale tormi aga saadi ka see korda, sama oli ka sooja veega). Paljudes hotellides oli olnud pärast tormi bassein pruuni vett täis.. meil see eest sillerdas ilus puhas vesi seal :D Rand oli tõesti veidi kaugel, ning kitsas. Samas sai peesitada basseini ääres, ning lähedal oli ka üks vägagi hea ( kuid tasuline 25 kohalikku maksis yhele) RIF beach... seal oli võimalik syya, snorgeldada , ujuda jms. Snorgeldamis varustuse sai kohapealt rentida ( suht soolase hinnaga) aga see eest vette minnes võisid seista vees ja kalu vaadata ilma yleni vette pugemata. Aga kui minna siis rahuliku merega näeb nii 6-7 m sygavusele... arglikumad saavad ka madalamal olla (madalam osa on pikki kalju seina mingi 300 m ulatuses ja merepoole mingi 5-6 m)nii et vaadata kui palju. Rannas olid joogid ja söögid vägagi hea hinnaga(kaks inimest lõuna koos õllega eesti rahas 140 eeku kokku). Hotellile on lähedal palju poode ja söögi kohtasi, muidugi ka vana turg. Naama Baysse viib buss ( nagu ka randa) , taksoga minnes maksab umbes 30 kohaliku ( võtke mõni teine paarike kaasa siis saab sellegi summa pooleks teha ). K

Yhesõnaga kui minna viimase hetke pakkumisega ei ole vingumiseks põhjust ... Saab ju kallima hinnaga osta ka parema hotelli :D

Sai ka selles hottellis oldud kevadel 2009. Viimase hetke pakkumisega, 2990.-eek. Selle raha eest on hotelli küll ja küll. Asukoht hea, teenidus ok, toit niru(söödav)

Mina sinna hotelli ei läheks kunagi, kuigi maksin vähe aga ikkagi. Polnud esimest korda Sharmis ja eelmised mälestused ilusamad. Lastel pole üldse seal miskit teha ja söök oli ka väga kehva. 7 päeva on maximum , mis kannatab seal olla.

Tulime just Sun Set´i hotellist. Midagi head ei tasu sealt kohe kindlasti oodata. Toad on mustad, ka pärast koristamist ei muutu seal suurt midagi. Rätikuid ja wc-paberit tuuakse siis, kui oled neile seda mitu korda öelnud. Linu vahetatakse nii, et keeratakse teistpidi lihtsalt - meie toas keerati lina risti voodisse, nii et pool voodit oli linaga kaetud ja pool ilma. Hommikusöök on iga päev täpselt sama. Õhtusöögi menüü kordub üle päeva. Toit on enam-vähem söödav, kuid 4. päeval tahaks juba midagi muud. Eriti hull oli see, kui hotelli saabus vähemalt 20 egiptlast. Nad söövad nagu sead - lauad kuhjatakse toitu täis ja siis kõik söövad seda ühte toitu. Toitu tõstsid nad kätega. Pärast nende lahkumist hakati kohe sööklat koritama - nii põrandad kui laudlinad olid toitu täis. Eestlastel paluti viisakalt oodata kuni koristatakse ja siis toodi ka uus toit (kõik oli juba ära söödud). Tean, et osad eestlased filmisid ka nende söömist, sest see oli tõesti jube vaatepilt. Kohe kindlasti ei ole soovitatatv oma võtit retseptsiooni jätta, sest siis nad teavad, kui teid ei ole ja lähevad tubadesse kolama. Ühes meie toas käidi ka siis, kui võtmed olid meie käes. Õhtul enne jalutama minekut sõime mandariine, tagasi tulles olid mandariini koored teki alla ja peale pandud. Lennukis avastasin, et ühes minu ajakirjas oli üks ristsõna ära lahendatud - kogu ristsõna oli hieroglüüfe täis:D Ka poest ostetud kingitusi olid nad hoolega uurinud, pakist välja võtnud ja voodi peale laiali pannud koos oma käterätist tehtud mehikestega. Aga kuna meil oli koos väga tore seltskond ja olime vähe hotellis, siis selle ühe nädala pidasime kenasti vastu. Pigem tegi see kõik meile palju nalja:D Ja hea hinnaga tasub minna küll:P

Hotell Sunset Hotel 2** Sharm El Sheikhis

Pakutakse reisi ööbimisega siis sinna hotelli,hind on soodne ja need 2 tärni on nagu on,aga ei leia muud infot kuskilt selle hotelli kohta, kaugust lennujaamast, keskustest jne, kes käinud palun andke nõu! Kiire! aitäh:)

Tere. Head uut aastat! Uuri siit: http://trip.ee/…-sheikh.html Olen ise selles hotellis peatunud. Kui väga nõudlik ei ole ja soodsa hinnaga saad, siis võib seal nädala elada küll.

Muidugi mine, kui on hea hind, pole ta nii hull midagi! Pilte on http://merlotte.blogspot.com/