Pass ja beebi - palun nõu?

Tere,

Palun targemate nõu. Lugesin just politsei.ee lehelt, kuidas beebile passi taodelda. Kas tõesti on nii, et beebi pass kehtib ainult 1 aasta. Mul on plaanis taodelda beebile pass kuskil Märtsi kuus, sest soov oleks Septembris kuhugi puhkama minna. Kindlasti sooviks minna reisile Juunis 2016 ja selleks sooviks ära osta lennukipiletid ja teha kindlustused, aga seda tahaks teha Hiljemalt Juunis 2015. Aga ta pass saaks ju läbi Märts 2016 juba :( . Ehk 2016 reisi jaoks peaksin tegema uue passi, koos uue passinumbriga. Kas lennuki peale minnes sellega probleemi ei tule? Kas tõesti ei ole võimalik teha passi pikemaks ajaks?

0
0

Kehtivat dokumenti (ID kaarti Euroopa Liidu piires või passi väljaspoole Euroopat reisides) on vaja reisimise ajal. Piletit broneerides on vaja kirja panna reisija nimi, kindlustust tehes ka isikukood. Eeldatavasti need on su lapsel olemas ja ei muutu ;-) , seega pole tähtsust, kas reisi broneerimise või kindlustuse sõlmimise ajal on lapsel kehtiv dokument olemas või mitte. Dokumendi numbrit ei küsi tänapäeval keegi.

0
0

Vaidlen vastu. Lennupileteid ostes on vaja teada dok numbrit ja kehtivusaega. Pakettreisi puhul saab ilmselt ilma hakkama ja neid on vaja alles mingi aeg enne reisi.

0
0

Metsis -- faktid palun... Millisel juhul küsitakse lennupiletit ostes dokumendi numbrit? Ma olen elus nii mõnegi pileti ostnud kuid kunagi pole peale nime ja sünniaja midagi küsitud...

0
0

Aga kas keegi teab, kas beebi pass ongi ainult 1-ks aastaks?

0
0

SPA -- lapse passi kehtivuse osas saad kõige adekvaatsema vastuse Politsei- ja Piirivalveameti käest. Kodulehel on kirjas ka infotelefon -- 6123000. Helista ja küsi, nad vastavad :-) Btw, kas plaanid reisida Euroopast välja, et passi vajad?

0
0

jah, euroopast välja. Kindlasti helistan, aga alles esmaspäeval. Lihtsalt lootsin, et kellelgil on kogemusi ja oskab kohe mu küsimusele vastata :)

0
0

Mina ei lugenud politsei.ee lehelt küll välja, et lapse pass kehtiks 1 aasta.
Dokumendi numbrit on vaja nt USA ja mõnel juhul AÜE lennu puhul, aga kui vahepeal on dokumenti vahetatud, saab õiged andmed hiljem sisestada. Passi taotletakse, ei taodelda :)

0
0

SPA - oskan küll vastata ja nii hull see lugu ka pole, ma ei tea kust pärineb sinu info, aga alla aastasele sain ise passi 5 aastaks, taotlesin 01/2014, laps oli siis 10 kuud ja passi kehtivuseks tuli 01/2019. Viis aastat on isegi palju, laps muutub ju selles vanuses oluliselt. p.s. Pildi tegin ise kodus, taotluse online, lapsega kuhugi minema ei pea, passi kätte sain 2 päevaga, müts maha riigi ees, mujal maailmas võid taolisest tasemest unistada... Seega, kui soovid esimese sõidu teha sept/2015 siis passi asu tegema juuni-juuli, siis on laps ka juba vanema näoga ja võidad ka passi lõpliku kehtivuse ajas. Pikemate lendude ja dok nr. osas (Metsis, alar jne) - jah mitmete kaugemate sihtkohtade osas, eriti üle ookeani (eelkõige USA ja sellega piirnev, kuid ka mõnel pool mujal) peavad bronnis/piletites olema jah nii sünniajad kui dok numbrid, aga kui teed bronni/ostu mõnes korralikus reisibüroos, siis klienditeenindajad on reeglina vastutulelikud ja suudavad dok nr. bronni lisada sinna ka hiljem (sh. ka siis kui piletid juba välja prinditud). Sama kehtib ka täiskasvanute puhul, kellel passi vahetus näiteks ees, aga vaja oleks hädasti juba piletid ette ära osta...

1
0

TarmoK, tänud info eest.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased