Pea ees tundmatusse Aasiasse, kuid vajan veidi abi

Ostsin spontaanselt pileti tundmatusse Hiina linna, mõtlesin et olen ära 2 kuud, kuid ma ei oska aimatagi, kui kalliks reis võib kujuneda. Soov külastada veel Vietnami, Laost ning Taid. Kui olete nendes riikides backpackerina reisinud oleksin väga tänulik kui jagaksite kogemusi, kuidas soodsalt liikuda, milliseid ööbimiskohti otsida, kuidas neid leida, kui satun näiteks kuhugile väikesesse maakohta? Mida välitida? Suurlinnad väga ei huvita, tahaks näha päris elu :)

Oled ikka kindel, et tundmatu on Hiina linn. Soovitan leida atlas, läbi lugeda vähemalt tripi foorum nende riikide kohta, panna paika enam vähem maršruut ja siis esita konkreetsemaid küsimusi. Praegu oleks liiga lihtsameelne loota, et kõik kukuvad kribima muljeid kogu selle kandi kohta. Tee endale selgeks Hiina saatkonnas viisa saamise võimalused ühe otsa pileti korral Hiinasse.

Mul tagasipilet ka olemas Hongkongist :) Ma ei looda saada kirjeldusi mõne kindla piirkonna kohta, vaid rohkem soovitusi kuidas hiinas, vietnamis, laoses ja tais ringi liikuda ja võimalikult soodaid ööbimiskohti leida. Hiinas väga kaua olla ei plaani, sooviks mõne päevaga ületada Vietnami piiri. Mul ei ole mingit kindlat sihti, pigem soov liikuda spontaanse tunde järgi. Ma millegi muu pärast ei muretse kui ainult et rahadega välja tuleks, selle pärast uuringi siit et mõni kaasmaalane on nõus oma kogemusi jagama. Eks ma muidugi uurin ka ise juurde :)

Tais reisides backpackeri stiili, siis 25 euri päev maksimaalselt, sisaldab sööki ja öömaja. Söök on odav, oleneb kuidas ööbimise saad.

Laos sama või tiba kallim. Laoses on söök kallim minu arvates või siis vähemalt asjad mida olen harjunud sööma. Laoses on aga õlu ja muu alkohool odavam Taist.

Vietnamis ja Hiinas ei ole käinud.

Yunnani provints oleks soovitav, pikemaks peatuseks Dali

http://karavanserai.bluemoon.ee/Aasia/hiina.htm

Võiks ju kirja panna, mis see tundmatu Hiina linn on. Mõni ehk tunneb ja oskab ka midagi soovitada.

Vietnam on turvaline ja oluliselt odavam kui Tai või Hiina. Aega saaks seal kuluma vähemalt 3 nädalat.

Hiinast ma ei räägigi, see kaks kuud kuluks vabalt ka kohapeal ära.

Kuna geograafia ja kliima sinu loetletud riikides erinevad väga oluliselt, siis poleks paha , kui annaksid ka teada, millal seal oled. Põhja-Hiinas võib olla -35 kraadi külma ja Lõuna-Tais + 35 kraadi sooja.

Lendan 1.detsembril Chongqingi ja tagasi 2 veebruar Hongkongist. Hiinas võibolla väga kaua ei olekski, max nädal, rohkem huvitab tai ja vietnam. Aga jah kõige rohkem huvitaks ööbimine ja transport, et kuidas nendes riikides leida soodsalt, väga palju ingiskeelega väiksemates kohtades vist hästi pole, ja ladina tähti ka väga ei leia?

Mis siin ikka Lonely Planet iga riigi kohta seljakotti. Sealt saad transpordi info, eelnevalt lase kodus muidugi internetist ka see info läbi ja raamatus ka erinevaid ööbimiskohtasid kirjas. Ning alati on abiks ka suhtlemine kohalikega. Siin jällegi abiks eelnev kodutöö, kasvõi google translatoriga mõned elementaarsed väljendid välja trükkida (tere, kus on odav ööbimine, juhatage mind sinna palun, jne).

Endal meeles tore moment põhja Taist, kui vennaga kahekesi olime linnas äkki nimega Phayao, peatasin kohaliku tüdruku nii vanust 17, et kus asub odav hotell? Ta ütles, et tuleb näitab, aga enne peab emalt luba küsima. Meil polnud selle vastu midagi ja kõndisime ta koju. Seal ema uuris meid ja ütles, et üksi minna küll ei tohi ja käskis nooremal õel ka veel kaasa tulla. Ei tea kas proovis tütreid mehele sokutada või mis plaan, 2 tütart kahe karvakasvanud valge ränduriga kaasa saata? Aga tüdrukud juhatasid kenasti hotellini.

Hiinas on kuuldavasti inglise keelega lood eriti kehvad. Seal rännanud tuttavad soovitavad omale vajalikud kohanimed, transpordisoovid jne eelnevalt ära tõlkida ja paberile trükkida või kasutada mingit mobiilset lahendust jooksvaks tõlkimiseks. Pidi tunduvalt lihtsustama reisimist ja kasvõi rongi/bussijaamas õige pileti saamist.

Nonii, peale kolmekordset täpsustamist hakkab üldjoontes selguma. Kõigepealt valitud aeg on niru, pead olema valmis meie sügisilmadeks- päeval 8-10 kraadi öösel 4-5 kraadi. Soojem on muidugi lõuna-Vietnam ja Tai rannaalad. Tükk maad meeldivam oleks olnud märts-aprill. Kuid piletid on juba olemas. Kuna olen Hiinas olnud 2x, Tais samuti 2x ja kord Vietnamis,mõned mõtted maršruudi kohta.Soojalt soovitaks Chongqingist http://wikitravel.org/en/Chongqing sõita edelasse Kunmingi kanti, seal on väga atraktiivne loodus (näit Tiigrihüppe kuristik, Shilini kivimets) ja väikelinnad (Dali, Lijang, Shangrila). Edasi raudteega Vietnami suunas, piirilinn Lao Cai- 40-60 km raadiuses Sapa ja muud väikelinnad, külad rahvariides naistega. Edasi läbi Hanoi põigata Laosesse ja sealt Põhja Tai. Kuna annad mõista, et eelarve on piiratud, siis võibolla ole minimalselt Tai lõunapoolseil rannaaladel(kuigi on ka seal väga ilusaid kohti- näit.Krabi}, sealne elu on kordades kallim. Transpordi osas kasuta rongi, busse, motika tagaistet Vietnamis ja ka jalgratast (mõned hotellid laenutavad 1-2$ päev). Soovitan siiski vältida motikate rentimist, sest arvesta, kui juhtub avarii või aetakse ära, siis jääd 100% süüdi ja maksad kogu rauaga. Hotellide osas tee eeltööd ja otsi dormidor tüüpi majutust 6-8 koikut toas, mis maksaks võibolla 5 euri öö. Söömiseks kasuta võimaluse korral tänavakööke, kus kohalikud hulgi söövad. Nuudliroad ja supid on odavad ja nendes kohtades kõhuhädade oht on väike.Söönuks peaks saama ka ca 5 euri päev. Kui transpordile arvestada ka ca 5 euri päev ,siis kokku peaks 15-20 euriga päevas välja tulema. Kindlasti tee reisikindlustus ja vaata tripist kulud viisadele piiriületuste korral. Need on siiski ühe mehe soovitused, eks igaüks talitab omamoodi.

Tänud, igasuguse info eest tänulik :)

Olen Hiinas käinud 15 korda :-) Soovitan Chongqingist kohe rongiga edasi sõita Chengdusse, sealt käia Leshanis Big Buddhat vaatamas ja kindlasti ka pandade research centeris (kohal olla kell 8.30 , sest siis tuuakse neile süüa ja ca 1 tund on nad ärkvel. Chengdust liikuda allapoole Yunnani provintsi- kindlasti Lijiang, Dali, edasi Kunming ja Shilini Stone Forest, edasi jätka üle piiri Vietnamisse, Lao Cai ja kindlasti pühapäevane Bac Ha turg (Sapas võib, aga ei pea käima) - Hanoi, Hue ja kindlasti Hoi An, siis Saigon. Sealt saad edasi liikuda Cambodiasse- Phnom Pen ja kindlasti Siem Reap oma Angkor Vati ja muude templitega, edasi liikuda Koh Changi saarele Tais, mis on piisavalt suur ja vähem turistikas. Bangkoki oma kuningapalee ja muude templitega ei tasu ka alahinnata.