Peatuspaigad Vietnamis

Veebruaris on minek Vietnamisse. Reis algab Saigonist, aga tahaks sealt edasi liikuda mere äärde ja loodusesse. Ideaalis tahaks peatuda mõnes mereäärses guesthousis või bungalos, kus oleks mingid võimalused leida giidi kohaliku loodusega tutvumiseks, paadisõiduks vms tegevusteks. Seetõttu küsimus, kas keegi oskab soovitada mõnda konkreetset kohta, samuti millega peaks peatuspaiga leidmisel arvestama ja anda infot ka selle kohta, kuidas sinna Saigonist kõige paremini saab (või ka üldisemalt Saigoni ja ümberkaudsete piirkondade vahelise transpordi kohta)?

Olen vastuste eest väga tänulik!!!

Kõik oleneb sinu eelarvest ja eesmärkidest. Saigonist saad sa minna kas põhja või lõunasse. Lõunas on Mekdongi Delta ja põhja pool on erinevad kuurortid, mis venelasi täis. Kui sind huvitab loodus, siis soovitaks kindlasti Mekongi Deltat. Tuure on väga palju erinevaid ning mitme päevaseid. Saad võtta kohaliku turismibürooga reisi sinna Saigonist. Ise käisin päevasel ja veits kahetsen, et pikemat reisi ei võtnud.

Kui tahad põhja liikuda, siis soovitan lennukit. Odav (mingi 30 euri oli pilet) ja kiire. Kui tahad raha kokku hoida, siis ööbusse. Mulle endale ei tulnud need mõttesegi, sest selg haige ja ma 190cm pikk. Lennukisõit Saigonist Nha Trangi oli mingi tund aega.

Mekong delta: me kasutasime seda firmat: http://www.antravel.com.vn/
vist oli vaid 25 USD ja 2 päeva ja selle raha eest oli 200%!
Phu Quoc: siin ööbisime: BEACH CLUB RESORT PHU QUOC ja ka soovitan.

Minu arust enamik seljakotireisijaid kasutavad busse. Ise kasutasin ka. Hinnad on odavad (ca 5 euri 200 km), aga liikumiskiirus väike. Kiirteid pole, tavateedel on jalgrattad, mopeedid, loomad ja autod kõik korraga aktsioonis, nii et keskmine kiirus on 50 km/t või alla selle. On tavalisi busse, aga ka selliseid, kus ongi ainult lamamiskohad, st bussis on kolmes reas 2 korrust plastmassist kookoneid (umbes nagu bobikelk), kuhu sisse poed. Jalanõud jäetakse ukse juurde, tehakse söögi- ja kempsupeatusi.
Saigonis on igas hotellis valgetele mõeldud masrsruute müügil. Kui tahad turistiradadest eemale hoida, siis mine lihtsalt kohalikku bussijaama ja asu teele. Kuigi puhast loodust mina küll ei leidnud, rahvast on nii palju, et kõik on asustatud (ja reostatud).
Samuti ei kohanud ma mereäärseid romantilisi bungaloid. Kommunistlik riik, mere ääres nägin suuri riigi ehitatud betoonist hotelle.

Minu arust enamik seljakotireisijaid kasutavad lennukeid, vähemalt aasiasse jõudmisel. Eeldades, et see esimene väide on tõsi ja arvestades aasias läbitud vahemaid võib väita, et enamik seljakotireisijaid kasutavad lennukeid suuremal osal oma reisist MOTT

Saigonist mere äärde Vung Taosse on 125 km. Lennuk, 1000V? Kas otselend või vahemaandumisega Phan Thietis?

Hei.
Mina kasutasin Vietnamis liiklemiseks rongi,väga mugav,kiire,odav. Pilet tasub osta otse kassast,ise maksin ikka kõvasti üle.Mulle meeldis näiteks Mui Ne.Ööbimist vaata Agodast.Miski eestlane asjatas ka seal.Aga ei trehvanud teda,alati oli tal kiire.
Uudistamist jägub,kõik tripid saad ise kohapealt( tänavalt)

Aitäh vastuste eest! :) Olen netist ka juurde uurinud ning vaikselt hakkab tekkima mingi ettekujutus variantidest

Kas oskate veel öelda, millised on võimalused saada hotellituba või muud öömaja ette broneerimata?

Nii palju kui on inimesi, nii palju on erinevaid arvamusi. Kirjutan siis enda oma ka. Mui Ne on vene küla. Kui surfimisega ei tegele, siis üsna mõttetu koht. Viidamajandus on ka vene keeles ja müügimehed kõnetavad sind nagu Goas "privjet, posmotri." Pigem soovitaks rannapuhkuse jaoks Phu Quoki - rahulik ja mõnus koht, veel suhteliselt autentne. Võta rollu ja sõida risti-rästi läbi, liiklus väga rahulik. Ja öine kalaturg, muaahh. See kalabusiness oli Mui Ne's ka väga timm, seega okei, annan mõne punkti Mui Ne'le ka:)

Transpordiks kasutasime valdavalt juhiga autot, mida hotellist sebisime. Hind oli kolme peale üsna mõistlik. Mingi 4h otsa tegime sleeping busiga ka, aga see oli õudus. Kui oled alla 170cm, siis on kindlast mõnus seal pikutada, aga me kõik olime pikad poisid ja jalad ei mahtunud sinna "voodi" alumisse otsa ja tulemus oli siis 4h põlved vastu nina asendis sõitu :)
Jõudsime Dalati ja selleks ajaks oli kopp sõitmisest üsna ees, nii et ostsime lennukipiletid ja lendasime tagasi Saigoni. Ja Dalati soovitan ka, eriti ilus on teekond sinna. Ideaalis võiks seda läbida rollu või tsikliga.

Majutus ilma ette bronnimata on minu arvates väga mõistlik. Bronnisime esimesed kaks ööd kodust ja ülejäänuga tegelesime kohapeal. Paar korda bronnisin samaks või järgnevaks ööks netist (hotelscombined.com) ja ühe nendega saime vastu pükse, sest asukoht oli küll hea, aga hotell oli täielik peldik. Raha tagasi ei saanud ja sinna ka ei jäänud. Jalutasime järgmisest paarist hotellist läbi ja juba oligi sama hinnaga väga okei majutus olemas.
Sama taktikat kasutasime isegi saare peal. Takso viskas lennujaamast randa ja jalutasime seal ukselt-uksele ja ei läinud väga kaua kui oma eelarvele vastava koha leidsime.
Üsna vabalt võib sellega võtta, minu arvates.

Tänud! Ei tahaks jah väga ööbimisega kogu marsruuti kinni panna, ikka vaadata rohkem selles suunas, kuhu tuul puhub :) Praegu tundub, et liigume Ho Chi Minhist deltasse ja sealt edasi Phu Quoci. Vaatame, kas jääb aega ka ida poole vaadata, reis planeeritud 25.02-13.03.