Viimased kommentaarid

Lendasin American Airlinesiga MIA-CUN ja kahe nädala pärast CUN-MIA. Lahkumisel maksu ei küsitud.

Käidud kaks kuud tagasi. Suhtumine viisanõuetesse seoses Eestiga on täiesti ettearvamatu. Konkreetne piiriametnik nägi küll, et meil on vaktsineerimispassid näpus, aga sisse ei vaadanud ja lasi ilma saabumisviisa ostmiseta maale. Samas on eestlastel kohati olnud vaja maksta 100 USD-d arrival visa eest, isegi kui on olemas vaktsineerimispass, sest alati võib ametnik leida, et konkreetne vaktsineerimispass mingil põhjusel ei ole ikkagi "see õige". Et nõudeid järgida, peaks igal juhul tegemist olema vaktsineerimispassiga, millest nähtub vaktsineerimine just kolme konkreetse haiguse vastu (vaktsineerimine leetrite, punetiste ja poliomüeliidi vastu). Meil oli see info vaktsineerimispassis olemas, aga nagu öeldud, vaktsineerimispassidesse sisse ei vaadatud.

Seega on praegu olukord järgmine - Eesti passiga saab võib-olla arrival viisata maale pääseda nii vaktsineerimispassita kui -passiga. Kui vaktsineerimispassi küsitakse ja seda pole või kaasasolev vaktsineerimispass mistahes põhjusel ametnikule ei kõlba, tuleb tasuda 100 USD maale pääsemiseks. Seetõttu on igal juhul rangelt soovitatav 100 USD-d kaasa võtta, isegi kui on olemas vaktsineerimispass. 100 USD tasumisel saab igal juhul arrival visa ja riiki siseneda. Muidugi ei tasu piirivalvuri ees rahaga vehkida, kuni ei küsita :)

Ma arvan, et 9 ööd on piisav.

Sai just hiljuti käidud väikestel saartel, nii et natukene oskan nõu anda.

Paraku sellist asja ei ole, et igalt saarelt saab praami või lennukiga igale teisele saarele (v.a. muidugi era-charter). laevaühendus on üldjuhul lokaalne, st toimib lähestikku asuvate saarte vahel, aga mitte pikemalt. suuremate vahede sõitmiseks tuleb kasutada lennuühendust (nt firmad LIAT, WinAir, AirAntilles), mis on aga kahjuks suhteliselt kallis (näide WinAir St Martin - Dominica edasi-tagasi ca 350 USD). lähestikku paiknevate saarte vahel reeglina on laevaühendus, kuid mitte alati. Nt on ferry olemas St Martini ja Anguilla, St Martini ja Saba, St Martini ja St Barts, peaks olema ka Puetro Rico ja USA Neitsisaarte, USA Neitsisaarte ja Briti Neitsisaarte, Gouadeloupe ja Dominica vahel, loomulikult reeglina ka saareriikide endi siseselt, nt Trinidadi ja Tobago vahel, aga mitte nt St Martini ja Briti Neitsisaarte ja isegi mitte St Martini ja St Kittsi vahel ehk isegi suhteliselt lühikeste vahemaade läbimiseks tuleb tihti kasutada suhteliselt kallist lennuühendust.

Vaatasin sinu viidatud linki ning seal olev jutt langeb põhimõtteliselt ülaltooduga kokku. Paljud väikesed saared on ligipääsetavad St Martinilt lennukiga, aga nagu öeldud, siis piletihinnad on suhteliselt kallid väga lühikeste lendude kohta.

Seega ei ole üht "parimat" viisi, kuidas mitmeid saari korraga külastada. selge on see, et praamiga igale poole ei saa, nii et üldiselt tuleb erinevaid variante kombineerida sõltuvalt sellest, millisele saarele esmalt saabud. mõned kohad jäävad ilma paadita üldse suhteliselt kättesaamatuks (pean silmas eelkõige Grenadiine, mis kuuldavasti on väga ilusad, aga mitte kergesti ligipääsetavad).

Viisaprobleemid üldjuhul takistuseks ei tohiks olla. Mõned näited: asumaad, mida olen külastanud (St Martin, Saba, Anguilla), on kõik viisavabad, prantsuse asumaad (St Martini prantsuse pool, Gouadeloupe, Martinique) lausa Euroopa Liit. Dominica ja Trinidad ja Tobago on Eesti kodanikule piiratud ajaks viisavabad. Jamaikal on mulle teadaoleval visa-on-arrival, selle nõuete kohta ei oska kommenteerida. igal juhul peaks viisanõuded olema iga riigi või asumaa immigratsiooniameti kodulehel olema lihtsasti leitavad.

Kruiisi ei oska kommenteerida, ise veedaksin igal saarel mitu nädalat, kui ainult võimalik oleks. Kariibid on mega reisisihtkoht, paraku Eestist raskesti ligipääsetav ja võrreldes nt Kagu-Aasia sihtkohtadega ka oluliselt kallim.

Tänud! Ei tahaks jah väga ööbimisega kogu marsruuti kinni panna, ikka vaadata rohkem selles suunas, kuhu tuul puhub :) Praegu tundub, et liigume Ho Chi Minhist deltasse ja sealt edasi Phu Quoci. Vaatame, kas jääb aega ka ida poole vaadata, reis planeeritud 25.02-13.03.

Kas oskate veel öelda, millised on võimalused saada hotellituba või muud öömaja ette broneerimata?

Aitäh vastuste eest! :) Olen netist ka juurde uurinud ning vaikselt hakkab tekkima mingi ettekujutus variantidest