Perereis mai lõpus

Soovime perega esimest korda ette võtta ühe meeldejääva reisi soojale maale. Lapsed on vanuses 14 ja 9 aastat. Reisi aeg võiks eelistatult olla mai lõpus või siis augustis. Koht peaks olema turvaline, soe ja tegevusterohke. Lihtsalt päikest võtta terve aja ei sooviks.
Suurem laps huvitub erinevatest kultuuridest, vanast ajast, püramiididest jne. Aga Egiptus praegusel ajal ilmselt kõne alla ei tule.
Palun andke nõu kuhu oleks mõtekas sellisel ajal reisida, et ka lastel tore oleks. Ise kaalusin Kreeta ja Tenerife vahel. Või siis veel mõni kolmas variant?
Kuidas suhtute reisi ise korraldamisse, mitte kasutada ainult reisibüroode abi?
Kas turismimess on hea koht reisi soetamiseks või on oht lasta endale kui võhikule midagi pähe määrida :)
Tänud ette, kes leiavad aega veidi nõu anda.

Kui laps huvitub kultuurist, siis mina valiksin kindlalt Kreeka - selle erinevad saared on pungil kultuuri täis. Kuigi viimasel ajal ka Kreekas palju rahutusi, pidavat saartel olema hea ja rahulik - mässud on minu teada suurlinnades, st Mandri-Kreekas. Kreeta, Rhodos, Santorini jt saared oleks hea sihtkoht - euroopalik, rahulik, päikest ja merd jagub, kultuuri ja loodust rohkem kui küll.

Tenerife kohta ei oska kultuuri osas küll midagi kosta, minu teada seal küll mingeid iidseid losse ega varemeid pole.

Kreeka ja selle saartele saab edukalt ise reisi organiseerida, kuid ilmselt oled piletite soetamisega natuke hiljaks jäänud - eelmisel aastal panin emale reisi kokku ja viimased sooduspiletid olid saadaval eelneva aasta novembris (Ateenasse). Võib muidugi kombineerida midagi odavlennufirmade pakkumistest, neid hetkel kommenteerida ei oska. Saartele on vast mõttekam lennata tšarteriga - sõltub muidugi, kuidas oma programmi kokku paned. Ema käis 2,5 nädalaks ja oli Santorinil, Naxosel ja Ateenas ning jäi reisiga väga rahule. Saarte vahel ning mandrile sõitis praamiga, Euroopast lendas Ateenasse, Ateenast omakorda lennukiga Santorinile. Ma ei oska öelda, mis saartele meie reisikorraldajad tšartereid teevad - aga ilmselt on võimalus osta nende käest ka ainult lennupilet. Hea majutuse saab hea hinnaga ise valida, samuti saab erinevates kohtades olla.

Kui aga plaan siiski ühes kohas olla, siis võib täitsa vaadata ka pakettreisipakkumisi. Sõltub eesmärkidest ja soovidest. Kohapel on igatahes mõistlikum ise auto rentida / kohaliku transportiga liikud akui organiseeritud ekskursioone võtta - vahe nii hinnas kui kvaliteedis ja peagi on alati hea ise otsustada, kus olla ja kui kaua.

Turismimess - sõltub. Ise sain aastal 2008.a messilt väga head pakkumist Balile. Räägitakse, et olla saadaval olnud ka häid liinilennupileteid. Aga ei oska kommenteerida, viimastel aastatel pole käinud. Touresti kohta on näiteks siin ka: http://trip.ee/search/google/Tourest?query=Tourest&cx=015929853835927772274%3A4qnsrj4nd3m&cof=FORID%3A11&sitesearch=&hl=et&lr=lang_et ja siina http://trip.ee/search/google/turismimess?query=turismimess&cx=015929853835927772274%3A4qnsrj4nd3m&cof=FORID%3A11&sitesearch=&hl=et&lr=lang_et

Kindlasti tasub mõelda ka Türgi peale - hind soodne, vaatamisväärsused olemas. Selliseid lastega koos reise olen ma valdavalt teinud pakettreisina - mugav on astuda mingi kell lennuki peale, lasta ennast hotelli sõidutada ja lihtsalt olla. Kohapeal tasub ekskursioonide osas juba lahtiste silmadega ringi vaadata (eelnevalt tuleb teha ka korralik kodutöö netis surfates).

Mina soovitaksin ka Kreekat. Enamasti olen eelistanud reisipaketi ise kokku panna, eriti just kahe lapsega reisides. Tihtipeale on reisikorraldajatel väike valik hotelle kuhu nad kahe lapsega majutavad ja need kipuvad olema just kallimate hulgast.
Kui reisi hind on oluline, siis üks odavamaid võimalusi on lennata Ryanairiga Kaunasest Kosile või Rhodosele. See eeldab küll autoga Kaunasesse sõitu aga saad otselennuga Kreeka saartele ja hind on ka soodne. Võimalik on veeta kogu puhkus ühel saarel (külastada ka kõrval asuvad väikesaari) või siis kombineerida nii, et lendad ühele saarele ja tagasi teiselt saarelt. Samas on Kosi saarelt näha Türgi rannikut ja ka praamid sõidavad mitu korda päevas. Seega oleks võimalus tutvuda kahe erineva riigiga.

Ei tasu unustada ka Vahemere-äärset rannikut. Ryanair hakkab aprilli lõpust lendama Gironasse, kust Barcelona on kiviga visata, Estonian Air lendab 9.06 kuni 1. septembrini otse Veneetsiasse. Lisaks Air Balticuga saab üle Riia näiteks Nizzasse. Kõigi nende sihtkohtade juures on kultuuri lademetes ning rannapuhkust saab ka nautida. Piletite ostmisega ei ole ka veel hiljaks jäänud.

Aga, nagu ütles Kurimoor, lihtsam on paketiga minna. Kui pole oma käe peal reisi varem kokku pannud, siis lastega minnes ei ole hea aeg katsetamiseks.

Mina mõtleks eelkõige selle peale, et kas kusagil on mõni sõber ees, kellele külla minna. Kohalik "giid" teeb mistahes koha huvitavaks, näed välismaa elu seestpoolt ja on lõbusam ka.

Variante "lisaks kahele" - terve maailm... Suvaline Euroopa suurlinn, näiteks. Augustis on need kõik piisavalt soojad :) Kogu Vahemeri, kogu USA..

Ise käisime (kordades väiksemate) lastega Kreekas, Halkidikis, väga meeldis. Ootamatult ei olnud seal isegi eriti palav.

Meil ka soov minna mai kuus puhkama perega, aga ei tea, kuhu minna. Peres kaks last, üks 2-aastane ja teine hetkel 4-kuune.
Kuhu nii väikeste lastega minna ja kas mai kuu on just parim valik?

to Kadri5, Selliste lastega on septembri algus ideaalne, terve Vahemere rannik on ideaalselt soe, mitte enam nii turistiderohke ja sellest sõltuvalt ka rahakotisõbralikum.

Tänan vastamast, ma ise hakkasin ka mõtlema, et september oleks parim. Käisime abikaasaga 2008. a septembris Horvaatias ja siis oli kõik juba rahulikum ja odavam.
Aga kas eelistada kõik hinnas hotelle või minna taas Horvaatiasse, kus valisime majutust jooksvalt, sõitsime ringi ja vahetasime asukohti? Lastega muidugi peaks ühes kohas peatuma pigem vist.

Kuhu minna mais?

Oleks võimalus minna maikuus väikesele puhkusele. Kuna mul suur reisikogemus puudub, siis ei tea, kuhu sel ajal mõttekas oleks minna. Soov oleks võtta päikest ja veidi supelda, nii et vesi võiks ka olla soe. Olen käinud mais Sitsiilias ja seal oli vesi suht külm…

Neid teemasid on siin ohtralt üleval, vaata veidi postitusi.
Aga - vesi ongi Vahemeres ja ka Türgi lähistel külm, st alla 20 kraadi.
Sooja vett saaksid ainult Egiptuses, (aga sinna ei tehta siis enam rühmareise) või soojemat vett Kanaari saartel.