Varutud aega ca 4-6 päeva.
Plaan tulla PQ laevaga üle ja trippida HCMC.
Soovitusi, et mis kaudu? Tuleme laevaga mandrile. Soov oleks edasi liikuda ülesse HCMC poole külastades erinevaid ägedaid kohti (äge on ehedad külad, looduslikud kohad, sôjamuuseumid vms). Soovitusi teekonnaks (mis kaudu, mis linnas ööbida)? Kuskil keegi soovitas, et auto juhiga vôtta? Samas see eeldab, et ikkagi vist ühe jutiga liikuda.
Môte oli ka Kambodzat korra külastada, tasuks ( kardame, et narritamine pigem - üle piiri korra, ega ju pikalt avamistamist ei jôua - ons väärt)?
Kambodžal vist väga pole mõtet - viisa läheb mitukümmend dollarit maksma ja piir röövib aega. Pärast Vietnami sisenemiseks jälle uut viisat vaja või tuleb kohe mingi kallim mitmekordne viisa võtta.
Kipun nõustuma, et kuskil Kambodža piirilinnas linnukese pärast käia pole mõtet. Ajalimiite ja kogu viisabürokraatiat arvestades jätaks vahele.
Tulen korra veel teema juurde tagasi - kui keegi oskab soovitada, et kuhu minna Mekong Deltat vaatama- oleksin tänulik. Kambodza piiri lähedal pidi olema ehedam (mitte nö tour suurele turismigrupile) aga kus täpsemalt?
Sada aastat tagasi oli Mekong üsna lahe Laoses Kambodža piiri ääres - irrawaddi jõedelfiinid ja puha. Pole kindel, palju, kui üldse, neid tänapäeval näeb. Minu meelest see Mekong allpool Laost justkui pole väga huvitav.
Sai käidud Mekongi Deltat uudistamas mõned aastad omal käel vastupidisel marsruudil - HCMC -PQ.
Sõitsime bussiga Ben Tresse ning seal olid pakkujad olemas, kes korraldasid siis delta tuure. Ben Tres olles väga turiste, kes seal ka ööbinud oleks ei näinud. Delta tuur iseenesest oli peale mõnda tundi üsna üksluine. Valisime mäletamistmööda poole päevase privaattuuri. Vahepeal viidi ka kuhugi kookospalmide istandusse ja sai kohalikke toite mekkida.
@veigo
Ha Tieni poolt minnes polnud küll mingit viisabürokraatiat. Ametnikke on küll seal hulgi istumas ja igaüks midagi toimetab, aga minu mäletamist mööda kulus umbes 15 minutit Vietnami poolelt ja hiljem 10 minutit Kambodža poolelt. Lühidalt kirjeldasin seda ka blogis Mina ja Vietnam.
35 USA dollarit viisamaks ja kaks fotot viisa jaoks, rohkem midagi polnudki. Mingit viisabürokraatiat seal ei ole, isegi e-viisat polnud eestlasele vaja.
Olles ületanud eelmisel aastal Venemaa piiri (8 tundi) ja see aasta Ukraina piiri (10 tundi), tundub Kambodža piiriületus nagu Valgast Valka sõitmine.. Muidugi, mul võis ka kuidagi vedada kellaaegadega, ei oska seda kommenteerida. Täiesti tavaline tööpäeva hommik oli.
Korduv Vietnami viisa peab olema, muidu ei saa pärast Vietnamisse tagasi!
Vietnamis auto rentimine koos juhiga on ilmselt kallis ja keeruline logistika, seal käib kõik ikkagi võrri tagaistmel (või juhikohal) ja on väga odav.
Üldiselt on auto Vietnamis suur luksus ja eraautosid on vähe. Taksosid muidugi on, aga minu mäletamist mööda on takso seal peaaegu Tallinna odavama otsa takso hinnaga (vähemalt Phu Quocil see nii oli).