trip-krainetrip-ukraine-dark
Phu Quoci mööda maismaad

Oskab keegi soovitusi anda kuidas jõuda Phu Quoc saarele mööda maismaad Ho Chi Minh City'st kõige paremini. Huvitaks just millise bussi firmaga HCM'ist saaks kas Ha Thieni või Rach Giasse.

Ette tänades.

Kõige mõistlikum on võtta Mekong delta tuur ja siis lõpus minna omapead Rach Gia kaudu saarele.

ja tagasi lennukiga, aga lennupilet tuleb vähemalt kuu varem ära osta, sest kohapealt seda saada on pe võimatu.

Sai lennupiletit suht vabalt mõned päevad ette osta. 4 lendu oli päevas. Paadisõidu kohta öeldi, et see mitte just kõige mõnusam tegevus ei pidada olema. Aga kui odavus on oluline siis suure tõenäosusega jõuab ka veesõidukiga kohale. Lennupilet oli küll ka mitte eriti hullu hinnaga.

Ametliku bussiliiniga HCMCst Rach Giasse võtab päris kaua aega (kuni 7h). Alternatiiviks on tõesti mingite tuuribussidega või siis üldse kohalike ärikate bussidega, mis peaksid kiiremini (mõnikord isegi liiga kiiresti) liikuma. Ametlik bussijaam HCMCs selleks on Mien Tay. Aga ekspress bussi kohapealt soovitaks vaadata Mai Linhi, kes veel aasta tagasi sõidutas HCMCst Rach Giasse ca 100.000 dongi e 65 EEKi eest. Step-by-step õpetus selleks: Take a taxi to the Mai Linh minibus station at 400 A Le Hong Phong street, District 10, HCMC or just take a taxi to the Saigon bus station (opposit to Ben Thanh market),look for bus (Ben Thanh - Ben Xe Mien Tay), you will buy Mai Linh Express bus ticket when you arrive at the entrance.

Tel (in HCMC) 08.829 29 29

Tel (in Rach Gia) 0773.92 92 92 for the return ticket (Rach Gia - Saigon). You will go to Rach Gia bus station or just buy ticket at the Speed boat station if you return from Phu Quoc with the Duong Dong Express, Bien Xanh Express, or Super-Dong.

Eks anna siis teada, kas süsteem töötab, endal aasta lõpupoole sama teekond ees.

tundub ikka mõistlikeim lahendus olevat. Muidugi kui raha priisata pole ja aega jagub võib ju ka bussidega üritada. Pilet küll mingit ulmeraha ei maksnud, aga täpset hinda ka ei mäleta enam.