Phuket-Phi Phi-Koh Lanta-Krabi-Phuket

Tere Jagage palun lahkesti oma soovitusi ja nõuandeid Tai reiside osas, nimelt lendame 16.nov Phuketile, et seal 15 päeva veeta. Kindlasti ei kavatse kogu puhkust Phuketil veeta, suurem osa siiski saartel. Nüüd soovikski teie nõuandeid, kas järhnev reisikava on reaalne:

  1. Saabumine 17. nov õhtul Phuketile, kus veedame kaks ööd.
    1. nov sõidaks Phi Phi Leh saarele kaheks ööks praamiga – kus kohast osta praamipiletid, nende orienteeruv hind ? Kas majutus tasuks Phi Phi-l eelneval ette broneerida ? Mida tasuks kindlasti Phi Phi-l teha ?
    1. nov sõidaks kolmeks ööks Koh Lantale, samad küsimused nagu Phi Phi kohtagi – kas bronnida majutus eelnevalt ? Palju/kus kohast praamipiletid ? Mida teha saarel/selle ümbruses ?
  2. Sealt edasi Krabile neljaks ööks, kas nii kauaks on sinna mõtet minna/mis seal teha/näha tasub ?
  3. Krabilt tagasi Phuketisse kus veedaks viimased kolm ööd, et külastada nädalavahetuse turgu ja 1. dets koju tagasi sõita. Sooviks veel informatsiooni, kas 750 eurose eelarvega inimese kohta tuleb taolise reisikava puhul välja ? Ostetud on vaid lennupiletid, toidu ega majutusega pirtsutajad ei ole, hotellis ei kavatse passida. Kui palju transpordi peale raha võib kuluda (praamipiletid, taksod, tuk-tuk’id, paaditaksod jne) ? Samuti paluks soovitada erinevaid majutusasutusi saartel. Ette tänades Triin

Reisikava reaalne ja suht lõdva 2.praamipileteid pakutakse iga nurga peal. Hinna erinevust peaaegu polnudki vist. Hotell phi phil soovitav ikka kinni panna. Ja rahulikumasse ossa. Seal vahemaad väiksed 3.koh lanta hotelle rohkem leida. Elu põhja pool. Louna pool ilusam aga vaiksem 4.krabi 4 ööd võrreldes mujal ildud ajaga on nats äkki palju 5.phuketis samuti äkki paljuks läheb,kui juba alguseski seal olete

Ise tegin sana tripi ja....krabi ja phuketi asemel oleks päevi jaganud koh lanta ja phi phile. Aga esimesr korda olin ja ei teadnud ju....

Tänud vastuse eest poegkaru Phi phi-l tahaks küll kauem vb olla, kuid sealne majutus suht kallis, seega pikendaks pigem Lantal olekut. Phuketisse tahaks kindlasti nädalavahetuse turu jaoks tagasi jõuda. Aga eelarve, 750 euri näkku, on reaalne ? Sooviks ilmseid mõningaid laevareise saartele võtta (Phi Phi Leh, Railay jne).

Soovitan Phi phil ööbida siin : http://www.vikingnaturesresort.com/index.html

Väga mõnusad onnid mere ääres. Neid saab bronnida ka läbi Jensi : http://paradiisisaar.ee/phi-phi/

Phi Phil üle 3 öö pole kohapeal midagi teha. Tasub käia Phi Phi viewpointis, rentida kohapealt kaater ning käija Maya bays ja snorgeldada, Meie rentisime veel endale kanuu ning sõitsime ise veel Monkey beachile jne. Omaette vaatamis väärsus on veel õhtused peod.

750 euriga nägu tuleb kohapeal 15p ilusti välja. Meil kulus kohapeal umbes 500-600 euri nägu. 500 lennupiletid 500 ööbimised ja 500 söök/jook/ tripid jne

750 eurot oleme mõelnud koos majutusega

tk91, see sõltub ikka sellest, et mis majutuses ööbida soovite. Ise lähen 21.11-3.12. Ma ise olen majutusi broneerinud ja tühistanud ja taas teise bronninud ja taas tühistanud. Ao Nangis praegu bron majutusele, kus tuba 40 eur öö. Samas taas Patongis bronninud sellise, kus 25 eur öö, aga Koh Lantal sellise, kus 80 eur öö. Majutus ongi selline nn eelarve koht, kus annab kõvasti kokku hoida. Ja kui vaadata praegu valuuta kurssi, siis see ainult iga päevaga läheb meie jaoks halvemaks. See siis selles tavid kaudu. Ise ikka loodan selle kohapealse vahetuse peale.

lillekke jap, olen ise ka silma peal hoidnud booking.com ja agodal, phi phil kõige kallim majutus, aga kui mu arvestused paika peavad peaksime ilusti saama 15 ööd veedetud eelarve siseselt s.o ca. 225 eurot inimese kohta. Tavidis plaan vahetada ca 60 euri kahe peale esimese öö jaoks ja siis juba Phuketis ülejäänud. Siit ka küsimus, kas mõtekam pangaautomaadist välja võtta või siiski eurod bahtideks koha peal sulas ?

Kohapeal pangaautomaadist välja võttes on kulu 180 bahti +2,5% summast. Sularaha vahetada kontoris on oluliselt odavam. Kui suuremad summad siis turvalisuse mõttes ei veaks kõike raha taskus.

Martin73 Tead sa mis kurss euro suhtes hetkel Phuketil on ?

Okei, kursi suhtes sain ise vastuse :P

Ma vaatan, et Tavidis läheb iga päevaga kurss järjest halvemaks. Kui okt alguses broneerisin majutuse, oleks pidanud maksma 228 eurot, siis nüüd on see summa juba 237 eurot. Eks toimetan samamoodi, et vahetan vaid esimese paari öö raha Eestis ja ülejäänud kohapeal. Ei taha uskuda, et kurss veelgi allapoole läheb, aga iial ei tea. Ise võtsin PhiPhi 2-päevase www.paradiisisaar.ee käest. MIdagi kindlat on siis juba olemas :). Minu eelarve koos lennupiletite, ekskursioonide ja kohapease eluga on kokku planeeritud 1500 eur inimene. 2 ndl.

Lilleke: Palju 1500-st lennupiletid on ?

Elan Tartus. Ostsin piletid algusega Riiast.

492 eur Riia-Istanbul-Bangkok-Istanbul-Riia. 51 eur kokku Bangkok-Krabi; Phuket-Bangkok.

Majutus on hetkel broneeritud nii, et läheb 310 eurot in. Mõtlen praegu, et kas peaksin Koh Lanta majutust soodsamaks muutma. Sai võetud minu arvates selline kallim majutus. Kohati kiidetakse, samas olen ka vaadanud reisijate pilte, mis ei tundu nii kenad. SriLanta Resort. Mul tuleb kokku majutusi 11 ööd. Sai lennuajad rihitud nii, et hommikul jõuan ja enne südaööd tuleb lend tagasi. Võtsin majutusega (1 öö) PhiPhi ringreisi. See on kokku 150. Seega ongi teine 500 läinud.

Ja siis 500 jääb seal - söögid, motorollerid, praamipiletid, takso.

Ma üldjuhul ka reisimise ajal arvestan seda, et ka Eestis ma sööksin. Seega seda nii väga eelarves kuluna ei võtaks.

Juurde võib arvestada ka sõidu Riiga ja Riias lennujaamas läheb auto parkimine 50 eur. Näiteks ka kindlustus, aga mul on tervele perele tehtud aastane kindlustus.

2013 käisin AoNang - Lanta - Phuket(15 ööd), sõime kallites kohtades, paaditripp, transfeerid, taksod, rollerid, massaažid esmatarbeasjad jms läks meil 60 000(ca 1400eur) patti kolme täiskasvanu peale.

Mulle meeldib see rand, kus Sri Lanta resort on. Ma ise olen sealsamas lähedal mitmel korral majutunud, aga mul oli täpselt ranna keskel elamine. See lõunaots tundub natuke kaugemal olevat ja rand läheb kah veidi kivesemaks.

http://www.andalay-lanta.com - ma ise käisin seal paar korda massaažis ja mööda kõndides tundusid toad ka väga kenad olevat. Ja hea rand on :)

Vaatasin seda andalay hotelli. Tõesti väga kena, aga välja müüdud.

Mul tekkis imelik küsimus, majutuse eest maksmisel. Kui maksan krediitkaardiga, siis mis kursiga mul raha kaardilt maha võetakse? St ma ei taha täpselt teada, et mis see nr täpselt oleks, aga mingi keskpanga? ??? Selles osas olen rumal, aga lihtsalt praegu see Tavidi kurss paneb mõtlema, et tõesti kõvasti saaks mööda pükse kui seal raha kaasa vahetada. Bookingus sai jah mingi aeg ära hotell bronnitud, nüüd praegu vaatan, ikka märkimisväärselt seoses kursi muutusega tuleb rohkem maksta.

Maksa nii palju ette kui vaja ja nii vähe kui võimalik.

Jap, Lanta majutusega ise ka kimpus hetkel, seega kõik kes Lantal käinud soovitage palun majutust ! Tänud ette ;) Jap ka meie kuupäevadeks Andalay hotell välja müüdud :( Seega tundub, et Lanta majutuse peaks kindlasti ette bronnima sest võib juhtuda, et koha peale ei saa lihtsalt soovitud hinnaga majutust ?

punkel: Võrreldes 2013. aastaga on vist hinnad märgatavalt tõusnud ? Samuti euro võrreldes bahtiga langenud, nüüd vist enam nii odavalt läbi ei aja ?