Phuket-Phi Phi-Koh Lanta-Krabi-Phuket

Tere
Jagage palun lahkesti oma soovitusi ja nõuandeid Tai reiside osas, nimelt lendame 16.nov Phuketile, et seal 15 päeva veeta. Kindlasti ei kavatse kogu puhkust Phuketil veeta, suurem osa siiski saartel. Nüüd soovikski teie nõuandeid, kas järhnev reisikava on reaalne:

 1. Saabumine 17. nov õhtul Phuketile, kus veedame kaks ööd.
  1. nov sõidaks Phi Phi Leh saarele kaheks ööks praamiga – kus kohast osta praamipiletid, nende orienteeruv hind ? Kas majutus tasuks Phi Phi-l eelneval ette broneerida ? Mida tasuks kindlasti Phi Phi-l teha ?
  1. nov sõidaks kolmeks ööks Koh Lantale, samad küsimused nagu Phi Phi kohtagi – kas bronnida majutus eelnevalt ? Palju/kus kohast praamipiletid ? Mida teha saarel/selle ümbruses ?
 2. Sealt edasi Krabile neljaks ööks, kas nii kauaks on sinna mõtet minna/mis seal teha/näha tasub ?
 3. Krabilt tagasi Phuketisse kus veedaks viimased kolm ööd, et külastada nädalavahetuse turgu ja 1. dets koju tagasi sõita.
  Sooviks veel informatsiooni, kas 750 eurose eelarvega inimese kohta tuleb taolise reisikava puhul välja ? Ostetud on vaid lennupiletid, toidu ega majutusega pirtsutajad ei ole, hotellis ei kavatse passida.
  Kui palju transpordi peale raha võib kuluda (praamipiletid, taksod, tuk-tuk’id, paaditaksod jne) ?
  Samuti paluks soovitada erinevaid majutusasutusi saartel.
  Ette tänades
  Triin

Reisikava reaalne ja suht lõdva
2.praamipileteid pakutakse iga nurga peal. Hinna erinevust peaaegu polnudki vist. Hotell phi phil soovitav ikka kinni panna. Ja rahulikumasse ossa. Seal vahemaad väiksed
3.koh lanta hotelle rohkem leida. Elu põhja pool. Louna pool ilusam aga vaiksem
4.krabi 4 ööd võrreldes mujal ildud ajaga on nats äkki palju
5.phuketis samuti äkki paljuks läheb,kui juba alguseski seal olete

Ise tegin sana tripi ja....krabi ja phuketi asemel oleks päevi jaganud koh lanta ja phi phile. Aga esimesr korda olin ja ei teadnud ju....

Tänud vastuse eest poegkaru
Phi phi-l tahaks küll kauem vb olla, kuid sealne majutus suht kallis, seega pikendaks pigem Lantal olekut. Phuketisse tahaks kindlasti nädalavahetuse turu jaoks tagasi jõuda.
Aga eelarve, 750 euri näkku, on reaalne ? Sooviks ilmseid mõningaid laevareise saartele võtta (Phi Phi Leh, Railay jne).

Soovitan Phi phil ööbida siin : http://www.vikingnaturesresort.com/index.html

Väga mõnusad onnid mere ääres. Neid saab bronnida ka läbi Jensi : http://paradiisisaar.ee/phi-phi/

Phi Phil üle 3 öö pole kohapeal midagi teha. Tasub käia Phi Phi viewpointis, rentida kohapealt kaater ning käija Maya bays ja snorgeldada, Meie rentisime veel endale kanuu ning sõitsime ise veel Monkey beachile jne. Omaette vaatamis väärsus on veel õhtused peod.

750 euriga nägu tuleb kohapeal 15p ilusti välja. Meil kulus kohapeal umbes 500-600 euri nägu. 500 lennupiletid 500 ööbimised ja 500 söök/jook/ tripid jne

750 eurot oleme mõelnud koos majutusega

tk91, see sõltub ikka sellest, et mis majutuses ööbida soovite. Ise lähen 21.11-3.12. Ma ise olen majutusi broneerinud ja tühistanud ja taas teise bronninud ja taas tühistanud. Ao Nangis praegu bron majutusele, kus tuba 40 eur öö. Samas taas Patongis bronninud sellise, kus 25 eur öö, aga Koh Lantal sellise, kus 80 eur öö.
Majutus ongi selline nn eelarve koht, kus annab kõvasti kokku hoida.
Ja kui vaadata praegu valuuta kurssi, siis see ainult iga päevaga läheb meie jaoks halvemaks. See siis selles tavid kaudu.
Ise ikka loodan selle kohapealse vahetuse peale.

lillekke
jap, olen ise ka silma peal hoidnud booking.com ja agodal, phi phil kõige kallim majutus, aga kui mu arvestused paika peavad peaksime ilusti saama 15 ööd veedetud eelarve siseselt s.o ca. 225 eurot inimese kohta. Tavidis plaan vahetada ca 60 euri kahe peale esimese öö jaoks ja siis juba Phuketis ülejäänud. Siit ka küsimus, kas mõtekam pangaautomaadist välja võtta või siiski eurod bahtideks koha peal sulas ?

Kohapeal pangaautomaadist välja võttes on kulu 180 bahti +2,5% summast. Sularaha vahetada kontoris on oluliselt odavam. Kui suuremad summad siis turvalisuse mõttes ei veaks kõike raha taskus.

Martin73
Tead sa mis kurss euro suhtes hetkel Phuketil on ?

Okei, kursi suhtes sain ise vastuse :P

Ma vaatan, et Tavidis läheb iga päevaga kurss järjest halvemaks. Kui okt alguses broneerisin majutuse, oleks pidanud maksma 228 eurot, siis nüüd on see summa juba 237 eurot.
Eks toimetan samamoodi, et vahetan vaid esimese paari öö raha Eestis ja ülejäänud kohapeal. Ei taha uskuda, et kurss veelgi allapoole läheb, aga iial ei tea.
Ise võtsin PhiPhi 2-päevase www.paradiisisaar.ee käest. MIdagi kindlat on siis juba olemas :).
Minu eelarve koos lennupiletite, ekskursioonide ja kohapease eluga on kokku planeeritud 1500 eur inimene. 2 ndl.

Lilleke:
Palju 1500-st lennupiletid on ?

Elan Tartus. Ostsin piletid algusega Riiast.

492 eur Riia-Istanbul-Bangkok-Istanbul-Riia.
51 eur kokku Bangkok-Krabi; Phuket-Bangkok.

Majutus on hetkel broneeritud nii, et läheb 310 eurot in. Mõtlen praegu, et kas peaksin Koh Lanta majutust soodsamaks muutma. Sai võetud minu arvates selline kallim majutus. Kohati kiidetakse, samas olen ka vaadanud reisijate pilte, mis ei tundu nii kenad. SriLanta Resort.
Mul tuleb kokku majutusi 11 ööd. Sai lennuajad rihitud nii, et hommikul jõuan ja enne südaööd tuleb lend tagasi.
Võtsin majutusega (1 öö) PhiPhi ringreisi. See on kokku 150.
Seega ongi teine 500 läinud.

Ja siis 500 jääb seal - söögid, motorollerid, praamipiletid, takso.

Ma üldjuhul ka reisimise ajal arvestan seda, et ka Eestis ma sööksin. Seega seda nii väga eelarves kuluna ei võtaks.

Juurde võib arvestada ka sõidu Riiga ja Riias lennujaamas läheb auto parkimine 50 eur. Näiteks ka kindlustus, aga mul on tervele perele tehtud aastane kindlustus.

2013 käisin AoNang - Lanta - Phuket(15 ööd), sõime kallites kohtades, paaditripp, transfeerid, taksod, rollerid, massaažid esmatarbeasjad jms läks meil 60 000(ca 1400eur) patti kolme täiskasvanu peale.

Mulle meeldib see rand, kus Sri Lanta resort on. Ma ise olen sealsamas lähedal mitmel korral majutunud, aga mul oli täpselt ranna keskel elamine. See lõunaots tundub natuke kaugemal olevat ja rand läheb kah veidi kivesemaks.

http://www.andalay-lanta.com - ma ise käisin seal paar korda massaažis ja mööda kõndides tundusid toad ka väga kenad olevat. Ja hea rand on :)

Vaatasin seda andalay hotelli. Tõesti väga kena, aga välja müüdud.

Mul tekkis imelik küsimus, majutuse eest maksmisel. Kui maksan krediitkaardiga, siis mis kursiga mul raha kaardilt maha võetakse? St ma ei taha täpselt teada, et mis see nr täpselt oleks, aga mingi keskpanga? ??? Selles osas olen rumal, aga lihtsalt praegu see Tavidi kurss paneb mõtlema, et tõesti kõvasti saaks mööda pükse kui seal raha kaasa vahetada.
Bookingus sai jah mingi aeg ära hotell bronnitud, nüüd praegu vaatan, ikka märkimisväärselt seoses kursi muutusega tuleb rohkem maksta.

Maksa nii palju ette kui vaja ja nii vähe kui võimalik.

Jap, Lanta majutusega ise ka kimpus hetkel, seega kõik kes Lantal käinud soovitage palun majutust ! Tänud ette ;)
Jap ka meie kuupäevadeks Andalay hotell välja müüdud :(
Seega tundub, et Lanta majutuse peaks kindlasti ette bronnima sest võib juhtuda, et koha peale ei saa lihtsalt soovitud hinnaga majutust ?

punkel:
Võrreldes 2013. aastaga on vist hinnad märgatavalt tõusnud ? Samuti euro võrreldes bahtiga langenud, nüüd vist enam nii odavalt läbi ei aja ?

Soovitan Fruit Tree Lodge majutust Koh Lantal. Lihtne ja ilma eriliste mugavusteta, kuid puhas, soodne, lähedal ilus rand, söögikohad, rollerite rent jne...

Lantal käies bronnisime alguses 1 öö aga kuna saar oli äge, jäime sinna veel 5 päevaks. Ranna ääres hulgaliselt bungaloid. Alates 500 bahti kuni 1200-ni. Meie võtsime 800 eest korraliku bungalo kondi, külmkapi,suure veranda, sooja veega jne. Randa 50m, massaaž 20m, poeke 100m, ranna restod sealsamas. Bungalo perenaine andis rolleri 200 bahti päevas ilma lepingu ja kindlustuseta. Kahjuks neil pole kodukat. Jätke oma reisi mõned vabad päevad(broneeringuvabad) ja seiklused ja emotsioonid ja unustamatud seigad tulevad ise Teie juurde.

Jokker:
Kas sa mäletad muidu selle majutusasutuse nime ?

PhiPhil tasub veidi kauem olla. Seal on kohati ka reaalselt sinine vesi vesi ja kuigi turistide massiiv on kõik ära killinud. Tasub minna, üles viewpoini, võtta trip merele/sukelduma/teisele saarele. Ja õhtul peole ka!

Krabil pole 4 ööd midagi teha. Üks päev käid vb kayakiga Railayl ja ongi kõik.
Krabi enda rand on kole. Linnas pole ka suurt vaadata.

Lanta:
Seaperl on koht, mida soovitan!
Bungalod kohe ranna ääres (20-70m) ja mõnus söögikoht ka otse rannal.
Isegi kõrghooajal(veebruar) saime ilma ette bronnimata omale bungalow. Hind on fain.
Selle koha peal on rand mõõna suhtes ka fain. Saab ka õhtu poole ujuda jms. Lased sadamast tuktuki vennal ära visata, kui laevapiletite hinnas seda transfeeri pole. Tagasi minnes on küll. et korjatakse majutusest peale.
Lantal võta roller ja sõida saare lõuna ossa (rahvuspark/keti otsas elevandid ja "kosk")

Ma olen mitu korda käinud Lantal ja iga kord kohapealt majutuse võtnud. Samas kui midagi täiesti konkreetset tahta, siis tuleb ikkagi ette ära broneerida.

Ja kohapealt (mitmeks ööks) võttes saab hinda ka alla. Seal, kus mina olen kahel korral olnud, maksab tuba kodulehelt broneerides 1300 baati ja kohapeale minnes saime 600 baati eest.

Kas ventilaatoriga bangalod on piisavalt jahedad, just öösel magamiseks eelkõige ?

Ma ise vaatan vaid konditsioneeriga. Eks seepärast natuke teine hind ka.
Nii mulle soovitati.

Eks oleneb mida rahvas otsib, aga Phi-Phi-l üle 2 päeva ma küll ei soovitaks olla. Ühe päevaga teeb seal ringreisi tuntud saartele ära ja teine õhtu v-olla siis tõesti rannas pidu ja tulede showd vaadata. Kui linna osas ööbida, siis ma ütleks küll, et Tais on kordades paremaid randu..

Mina näiteks olen oma top 5 ranna leidnud just Railayst, ehk Phra Nang beachi tasub seal külastada nii hommikul kui loojangul.

Lanta oli väga mõnus saareke, kuid Koh Lipele läheks veel kordi tagasi.

Nii, nüüd tegin mina otsuse ära. Bronnitud jääb siis saabumisel esimesed paar ööd Ao Nangis. Seejärel Koh Lantal jätan ikkagi selle kallimapoolse majutuse SriLanta hotellis/resortis.

Ja järgmise sihtkoha ja ka tglt siis ka viimase sihtkoha - Phuketi majutuse tühistasin ära. Eks reisi ajal otsustan, et kuhu siis seal täpselt ikkagi tahan minna ja kas ikkagi tahan sinna jõuda planeeritud ajaks.

lillekke, vaata, et liiga üle ei planeeri :)

Meil eelmine aasta oli sama marsruut aga 19 päeva kokku. Nüüd oleme 2 nädala pärast uuesti minemas ja vahele jätame Koh Lanta ja Phi-phil oleme 2 öö asemel 3 ööd. Seekord lähme läbi Bangkoki et tagasitulles 2 ööd seal veeta ja viimased shopingud ka. Kuuldavasti seal just tunduvalt soodsam kui turismipiirkondades. Meil eelmine kord läks kohapealkokku 1000€ nägu ja pool majutusest oli eelnevalt makstud. Majutus oli 500€ per inimene tänu sellele et meil oli 8 liikmeline seltskond ja esimene majutus Phuketil olime Katas privaatvillas mis maksis pool meie majutust. Villas olime 5 päeva. Kulutustega kokku ei hoidnud.
Laevapiletid ostsime ette ära Jensi käest Paradiisisaarelt. Seda ka teeme seekord. Ausalt mulle meeldib kui mul ette teada kuhu lähme ja sellised vajalikud asjad nagu laevapiletid ja hotellid ette bronnitud. Kes see viitsib reisi ajal hakata muretsema hotellide jne eest.
Kuna meil eelmine aasta oli ka kokku 4 laevasõittu, siis tegelt ausalt see võtab oma hea aja ja nn päevi läheb korralikult raisku.

Mõtlesin, et seal kohapeal ei tahaks aega kulutada majutuse otsimisele ja üldisele organiseerimisele. Põhiasjad peaksid olema tehtud. Kui ma oleks seal kauem, siis teine asi. Mul reis 13 päeva. Just seepärast võtsin Jensi käest PhiPhi 2-päevase reisi ja temalt ka laevapiletid Koh Lantalt Phuketi ja broneerisin bookingu kaudu majutused ära (v.a siis Phuketi oma, kuhu jääb 4 ööd). Eks Phuketi osas vaatan, et kas tahan olla Patongis või siis eemal. Kes teab, äkki reisi lõpus võivad olla juba teised ideed kui Eestis kohapeal ette organiseerides. Eks tuleb selline väga kiire reis, aga kuna esimest korda Tais, siis oli plaanis minna vaid seljakotiga ja saada kiire ülevaade.

Mida te sealt Taist ostate? :) Ma pole isegi selle peale veel mõelnud, et mida sealt kindlasti ostma peaksin.

Meie lähme seekord käsipagasiga ainult. Kuna riided ikka suht odavad, siis enamus asju ostamegi kohapealt. Kaasa ainult nii bikiinid ja pesu ja paar riideeset. Minumeelest seal sellist kindlat asja polegi mida kaasa osta, eks meeneid vaja nii mõnelegi tuua aga neid seal igalpool suures valikus. Ah jaa, mul mees eelmine kord lasi endale triiksärgid teha, tehakse paari päevaga valmis ja tunduvalt soodsam kui siin enda mõõdusärk teha. Plaanib vist seekord ka paar tk tellida.

lillekke, mina olen alati ostnud brändi tooteid(alukad, sokid, särgid, t-särgid), toiduained(pulbrid, pastad,maitseained), kreemid(näokreemid on väga odavad, julgen soovitada Pannamas Intensive Facial Collagen Q10), spordikreemid, raviplaastrid, aroomiõlid ja igasugu muud ninni-nänni. Osta oleks kohutavalt aga ega siis kõike tassida ka ei viitsi :P Me oleme tavaliselt käsipagasimõõdus kohvritega läinud, tagasitulles lähevad siis üldisesse pagasisse.

Ise hetkel phuketil. Reisime ainult seljakotiga. Saabusime 17 ja kui mul poleks olnud kinnisideed lohesurfiga tegeleda, siis oleksin samal päeval siit minema tõmmanud. Kes ainult rannas vedeleda tahab hiina ja vene turiste, siis ok kant. Samas minu maitse jaoks selgelt üle arendatud, ülbed ja kalliid tukid, kallis söök. Ööbimist kohapeal lihtne leida ja rollurent odav. Surfikoolitus sai läbi, täna võtsin kohalikust büroost piletid lantale ja tagasi lennujaama korjavad hotellist peale ja maksis 1800 thb. Lantal plaan sadamast rollu rentida, sellega ringi sõita ja otsida endale meelepärane rannahütt. Kui seljakotiga reisid, pole vaja midagi enne boolkida kõik saad kohapeal lihtsalt tehtud. Pramine millega phuketis pead arvestana on kallis tuki-taksoteenus mis teeb esimese asjaajamise keeruliseks.

Mulle järjest enam tundub inimeste arvamusi lugedes, et neli ööd Phuketi jaoks vist on liiast? Majutus Patongis.
Neli ööd, aga 3 täispikka päeva.

Seljakotiga jah minek. Ilmateadet vaadates tundub küll, et vist mõttekam oleks jätta minemata, näitab ju vaid pilve ja äikest.

Oleneb,kui sa alguses oled Phuketil,siis kontrast pole nii suur.Sest sa ei tea mida edasi näed...:)
Mul oli vastupidi...ilus idüll mujal Tais ja siis viimased 3-4 päeva Phuketid olid piin mis piin.....

Ei. Olen ka reisi viimased päevad seal. Aga eks võtan siis mingi paevareisi mujale.

Imelikud inimesed, mis te sinna Phuketile üldse siis lähete?

Mina seepärast, et esimest korda Tais. Aga kui loen foorumeid, siis tundub, et ei peaks minema Phuketi, aga eks oma silm on kuningas. Paari ndl pärast annan enda arvamuse, et kas oli hea otsus voi mitte.

Tere
Pole sellel Phuketil äda midagi,palju randasid ja korralik õõelu.Veel on Phuketist väga mugav edasi rännata,kas mööda maad,laevaga või kohaliku lennuga.Ise lähe ka täna õhtul.Hetkel üpris normaalse hinnaga otselennud Helsingi Ptuket 455 euri.

Kuna siin teemas sai sõna võetud, siis teen ka enda reisist ülevaate. Käisime Tais esimest korda. Äkki mõnele reisijale, kes pole varem Tais käinud, aga sooviks minna, on abiks. Ülevaade sisaldab minu kogemust Taist ja võib neile, kes on seal rohkem reisinud, tunduda teistsugune.

Reisisime kahekesi Taisse. Esimest korda. Seljakotiga (mitte selle suure vaid väiksega). Lisapagasit ei olnud ja lisapagasit ka tagasi tulles juurde ei tekkinud.
Reisi toimumise aeg: nov lõpp-dets algus.
Eesmärk oli käia võimalikult palju ringi ja kui lihtsalt enam ei jõua, siis vedeleda rannas.
Eelarve oli planeeritud maksimaalselt 1500 eur inimene.
Reisi kestvus: 13 päeva.
Riia(läbi Istanbuli)-Bangkok (läbisõit)-Krabi (Ao Nang) – PhiPhi - Koh Lanta - Phuket (Patong beach )-Bangkok-Riia(läbi Istanbuli, lennufirma Turkish Airlines). Turkishiga olid lennupiletid Riiast Bangkoki ja tagasi 492 eur in.
Raha: arvutasin nii, et 100 bahti st u 2,70 eurot.

1-2. päev
Saabumine Bangkok International Suvarnabhumi Airporti. Sõit Don Mueang International Airporti. Lennujaamade vaheline transport on tasuta. Kõik vajalik kättesaadav siit: http://suvarnabhumiairport.com/en/122-transfer-bus-between-suvarnabhumi-don-muaeng. Buss sõitis u 50 minutit. NB! Sellisel juhul puudusid ummikud.
Air Asiaga Krabisse. Jäime AirAsiaga rahule, pilet u 20 eur in 1 suund. Bussiga lennujaamast teise sõites üks seltskond kasutas NokAir lennufirmat, väidetavalt ka soodne ja hea. Ei oska rohkem kommenteerida. Aga ma soovitan ikka kontrollida üle ka Suvarnabhumi Airportist väljuvad Bangkok Airways lennud (https://www.bangkokair.com/eng). Ma olin eelnevalt AirAsia ära ostnud, aga siis tehti kampaania ka Bangkok Airways lendudele. Ei ütleks, et palju kallim, aga samas jääb ära sõitmine ühest lennujaamast teise ja selleks kuluv aeg.
Krabi lennujaama jõudes hakatakse pakkuma kõikvõimalikke transpordiviise. Soovitan igati bussi, maksab 150 bahti in ( u 4 eur), teeb peatuse teie hotelli ees. Piletiletist ei anna mööda kõndida (st kui turvaalast väljas, siis lett silmade ees). Pakutakse ka muidugi taksot, aga kui kahekesi minna, siis soodsam on sõita bussiga. Eks ajaliselt kulus küll hotelli jõudmiseks tunnike, samas see sõit oli omamoodi kogemus ja saime Ao Nangist suht hea esmase ülevaate.

2-4. päev
Krabi, Ao Nang. 2 ööd.
Majutus: Anawin Bungalows. Hommikusöökideta. Öö u 40 eurot tuba. Lihtne majutus, aga kiidan igati, hea asukoht, hea teenindus, kõik vajalik toas olemas. Hommikusööki ei soovita sealt võtta, suht kallis ja maitsetu.
Ao Nang rand. Ei meeldinud. Ei midagi erilist. Samas Ao Nangis oli omamoodi ka huvitav. Tänaval elu käis, väljas oli hea söömas käia, 100 bahti Tai söök näiteks väljas süües. Tänaval nn ratastel kärust ostes sai sama söögi 50 bahti eest ja poest õlle 40 bahti eest. Seega u 2,50 eurot. Vesi poes on näiteks 7 bahti, mõnes kohas 14 bahti.
Lasin teha jalgadele massaaži, maksis 5,50 eurot, 1 tund. Samapalju maksis ka Tai massaaž, 1 tund.

Päev Railay (beach). Pilet Ao Nangist 100 bahti sinna randa ja 100 bahti tagasi. Väiksed paadid (u 8 in paadis) sõidavad ajavahemikus 9.00-18.00. Kui minna Anawin Bungalow juurest mäest alla, peatänavalt ranna poole, siis tänava lõppu jõudes vasakut kätt on piletiputka. Ostsime edasi-tagasi pileti korraga ära. Siis sealt üle tee astuda ja juba paadimehed hõikavadki. Oodatakse ära kuni paat saab rahvast täis ja sõit võib alata, kestvus u 15 min üks suund.
Railayd kiidan. Olime seal päev aega. Jalutasime piirkonna läbi, veetsime aega rannas. Ilus oli.

4-5. päev
(PhiPhi trip). Võtsin PhiPhi 2-päevase tripi www.paradiisisaar.ee . Reisi kohta saab täpsemalt lugeda http://tripipood.ee/pood/phi-phi-tripp-2p/. Võtsin Jensi käest PhiPhi reisi nii, et algus oli Ao Nang ja siis lõpp Koh Lanta. Kui reisi nn ostes olin ikkagi kahtleval seisukohal, et kas äkki ikka nn hoida raha kokku ja vaadata ikkagi midagi soodsamat, siis peale reisi saan öelda, et tegin õige otsuse. See 2-päevane reis oli igat senti väärt. Märgin lihtsalt, et väga meeldis see, et Jens andis ülevaate piirkonnast, tema käest sai uurida Tai elu kohta. Reisil oli eestlasi, kellest osad olid Phuketilt, mõned Lantalt ja mõned Krabist. Väga hea oli omavahel suhelda, saime päris palju uusi teadmisi, et kuhu minna, mida teha ja millest hoiduda. Kiidan ka Jensi poolt valitud toitlustust: väga hea ülevaade Tai toitudest. Ei olnud nii, et toodi igaühele konkreetne praad vaid laud oli kaetud erinevate Tai toitudega ja igaüks sai kõike proovida.

5-8. päev.
Koh Lanta. Õige otsus oli vaid seljakotiga tulla, kõik mis vaja, korraga kaasas. PhiPhi ringreis sai tehtud ja järgmine peatus oli KohLanta.
Kui jõuate Koh Lantale, siis taaskord tuleb hoolitseda selle eest, et kuidas ikka sadamast hotelli saada. Me võtsime Tuktuki 4 in peale (samal ajal koos meiega tuli veel saarele 2 eestlast), kokku läks 400 bahti Klong Nin Beachile. Inimene siis u 2.70 eur.

Hotellidest ja piirkonnast. Mõtlesin enne reisi, et võtaks sellise korraliku hotelli ja maksaks 70 eur öö toa eest (SriLanta resort). Siis aga Taisse jõudes mõtlesin, et hoiaks ikka kokku ja tühistasin bronni ja võtaks samasse randa teise resorti u 35 eur tuba öö eest. Sai valitud Lanta Paradise Beach Resort. See oli üks õigemaid otsuseid üldse. SriLanta hotell on samal rannal, küll stiilsem, aga kindlasti mitte väärt 3 öö eest 240 eurot.
Minu arvates on Klong Nin Beach väga vaikne, söömine on antud piirkonna söögikohtades kallim kui Long Beachi piirkonnas. Samas pean tunnistama, et oleks võinud ühe öö Lantal kauem olla, mõnus oli vahelduseks selline vaikus.

Kindlasti tuleb Lantal rentida roller. 200 bahti päev. Kütus on tanklas 25 bahti liiter, pudeliga tee äärest ostes 40 bahti liiter. Kui soovite tanklast kütust võtta, siis sõidate tanklasse, annate aparaadi kõrval seisvale tädile raha ja ta tangib roller ära. Sellise tankla leiab siis sadama lähedalt.
Rolleriga sõitsime kokku u 120 km. Käisime ka saare lõunatipus rahvuspargis. Sissepääs maksab 200 bahti in, roller eest tuleb 20 bahti lisaks käia. Matkarajast oleks rohkem oodanud. Rand oli aga väga ilus ja tasus vaid korra vasakule vaadata kui ahv oli juba mu toidukoti haaranud ja puu otsa jooksnud, Ja ilma me söögist olimegi.
Tunduvalt suurema elamuse andis aga sealt tagasi sõites Waterfall. Soovitan kindlasti, sest selle juurde ei saa sõita nn otse kose juurde vaid peab eelnevalt jalgsi läbima suhteliselt pika jalgsiraja junglis.
Kindlasti tasub Lantal käia ja idarannikul, vaadata, et kuidas kohalikud elavad.
Saarel soovitan osta ananassi. See on uskumatu kui maitsvad need seal on. Sõin iga päev ühe ananassi. Nad koorivad selle ära ja ka tükeldavad. Üks ananass maksab 40 bahti. Väga maitsev oli ka sushi, mida sai osta tänavalt, maksis kas 5 – 10 bahti tükk.
Mida teeksin teisiti? Kui aus olla, siis seal olles mõtlesin, et oleks pidanud valima ikka Long Beachi, sest seal oleks rohkem „elu“ olnud ja oleks ka soodsam olnud (eriti söögi osas). Aga peale Phuketi ja Bangkoki külastust saan kokkuvõtvalt öelda, et õige valik oli 3 päeva olla sellises vaikuses ja rahus nagu Koh Lanta pakkus. Roller on seal asendamatu abimees ja sellega andis sõita ka soodsamatesse kohtadesse.

8-12. päev. Phuket
Laevapiletid Phuketile ostsime www.paradiisisaar.ee. Sisaldas transporti hotellist sadamasse ja Phuketil sadamas hotelli. Kui aga pole Phuketil transporti hotelli, siis sadamast takso maksab 600 bahti või siis koht minivanis 200 bahti. Aga kuna korraga jõuab sadamasse väga palju rahvast ja kui olete näiteks kahekesi, siis soovitan kiiresti ringi vaadata, äkki saab mõne teisega koos takso võtta.
Phuketile jõudes otsustasime, et nüüd siis ikka ka puhkame, ei hakka ikkagi võtma rollerit ja ei hakka mööda saart ringi sõitma. Rolleri rendi osas panen südamele seda, et kui miskit juhtub, siis ikka kulud katab see, kes rolleriga sõidab. Oluline on teada, et rollerid on seal palju võimsamad kui Eestis ja kui ikka „matsu panna“, siis kas mitte Eesti kindlustuse jaoks ei peaks sellise pilliga sõites olema A-kategooria? Tasub mõelda, et millise kindlustuse te teete. Kiivrita sõites saab trahvi. Õnnetuse põhjustades peab rahakotti kergendama. Ei tasu alkoholi pruukida ja rolleri selga minna. Ka selle eest saab kopsaka trahvi. Politsei teeb ikka reide nagu Eestis. Lihtsalt infoks.

Me otsustasime sel korral tuktuk kasuks ja siis lihtsalt ülejäänud aja niisama olla. Tuktukiga (st ikka koos sõidukijuhiga) tegime ühel päeval poolepäevase ringreisi- suur Buddha ja templid. Maksime 900 bahti. Kindlasti oleks ka soodsamalt saanud, aga ei viitsinud enam kaubelda. Soovitatakse: Kui võtta ringreis- Suur Buddha, templid ja ööturg ja tagasi Patongi, siis hind võiks olla u 1200 bahti.
Jäime Patongi. Ja mina küll ütlen, et Patongi rand pole midagi hullu, ei ole ühtegi halba sõna öelda. Hotell: Palm Beach Hotel Phuket. Öö 24 eurot tuba koos hommikusöökidega. Väga hea valik.
Patongis väljas saab süüa alates 50 bahti Tai toit ja vesi 20 bahti kõrvale. Samas viisakamas kohas 150 bahti ja 30 vesi kõrvale. Võimalusi on palju, tasub uurida.
Bangalo road- päeval nagu tänav ikka, aga öösel hakkab elu keema. Üks teema siis PingPong show. Mnjah. Tasub vist ikka ära vaadata. Kui minna peale 21.00, siis võib neid show pakkujaid kohata sellel tänaval vähemalt 10. Kui alguses öeldakse, et 900 bahti in (sissepääs ehk teelt lähed sisse ja pead ühe joogi eest niipalju maksma), siis kokkuvõttes peale kauplemist (viiakse sisse, pakutakse vaatamiseks 5 min tasuta, et mis toimub jne), et ei ikka ei sobi ja kõrge hind jne jne saime meie lõpuks 200 bahti peale. Ehk siis läksime sisse, maksime 200 bahti, saime selle eest kas õlle või mahla ja vaatasime selle show ära. Ei hakka sellest rääkima, aga kindel see, et teist korda huvi küll ei paku.

 1. päev Bangkok
  Hommikul vara taksoga hotellist Phuketi lennujaama. Takso maksis 700 bahti. Hotell oleks pakkunud 800 bahti, aga eelmisel päeval seisime hotelli ees korra ja seal pakkus takso teenust ja ütlesime, et homme kell 6.00 hommikul sobib ja siis 700 bahti.
  Phuketist sõitsime Don Muang lennujaama, Air Asiaga. Enne 10.00 olime juba Bangkokis. Lennujaamast infoletist hakati kohe soovitama taksot ja bussi, aga uurisime, et tahaks rongiga. Millegipärast nad rongi ei pakkunud. Kas juhus või nii ongi normaalne, ei tea. Aga siis infoletist ikkagi näidati suund kätte kui ütlesime, et soovime rongi. Küsisime veel Bangkoki kaardi ka ja astusime sealtsamast infoleti vastast trepist üles, mööda tunnelit natuke maad ja trepist alla ja olimegi rongipeatuses. Ostsime putkast pileti, arvasime et kuulsime valesti, aga jah sõit rongiga kesklinna (lõpp-peatus Hua Lumpong Railway Station) maksis 5 bahti in.

Võtsime tuktuki- Lamav Buddha, templid, peale mida käisime ka natuke kaubanduses. Tuktuk peale kulus umbes vaid 200 bahti. Lamav Buddha koos ümbritsevaga on see, mida tasub vaadata.
Bangkoki õhk tõmbas mul hinge kinni. Seda kõike oli liiga palju peale viimaseid päevi rannas lebamist. Tahtsin ära lennujaama. Bangkoki enam ei soovi, oli see siis seotud sellega, et jätsin selle reisi lõpuks või lihtsalt halb päev, aga nii minu arvamus. Oleks võinud ikka reisi alguses vaadata päevake seda Bangkoki ja siis edasi rännata, aga lendude ajad sobisid vastupidiselt.
Öö hakkas saabuma. Sõit lennujaama rongiga. Peatus: Ratchaprarop. Valisime aeglasema (st mitte express), 30 min sõitu lennujaama, 40 bahti in. Googel aitab täiendava infoga: nt http://bangkok.sawadee.com/airport/airport_link.htm. Ja kui alguspunkt pole algpeatus, siis lihtsalt väike info see, et kõik ei pruugi sinna rongile mahtuda. Me sisenesime teisest (Ratchaprarop) peatusest ning ei saanud aru, et miks inimesed võtsid eelnevalt rongijaamas järjekorda. Siis peale minnes oli aru saada, järgmised paar peatust ei võetud enam inimesi peale. Lihtsalt ei mahtunud.

23.45 väljus lend Istanbuli.

 1. päev.
  Tagasisõit koju.

Reisi maksumus kokku inimese kohta: 1150 eurot (sisaldas siis lennupileteid, söömist, hotelle, rolleri renti, pileteid, jooke jne st kõike mis selleks 13 päevaks kokku kulus).

Neile, kes mõtlevad, et kuidas ikka saime selle väikse seljakotiga reisitud. Imestati nii hotellides kui lennujaamas check in tehes. Lihtsalt ütlen, et seal pole asju vaja. Seal on soe. Kõik sõltub muidugi ka reisi eesmärgist. Meie soov oli käia võimalikult paljudes kohtades ning võimalikult vähe tegeleda asjade pakkimisega ja vedamisega. Kohapeal poole reisi peal lasime pesumajas pesta enamus enda riideid ära, läks kokku maksma 2.50 eurot. Andsime hotelli vastuvõttu enda mustad riided ja järgmisel päeval saime puhtad vastu. Midagi kaasa ei osanud osta. Kuigi lisapagasi võimalus oli 30 kg in, ei osanud me mitte midagi osta. Lastele mõned väiksed meened sai Bangkokist ja lennujaamast ostetud, mis mahtusid ka seljakotti peale seda kui olime enda Eestiks minemise riided välja võtnud ja selga pannud. Käsipagas, 13 päeva ja nii oligi.

Kuna hetkel väga kiire, siis vabandused trükivigade pärast, aga kui hakkaksin üle kontrollima, siis võib juhtuda, et jääbki see ülevaade avaldamata.

Tänud ülevaate eest! Lähme märtsis ja ka esimest korda, seega lugesin huviga.

Ilusat jõuluaega!

Täpsustame natuke õigsuse huvides "rolleri" definitsiooni.
Meie inimeste mõistes on üldjuhul roller alla 50cm3 2-4 rattaline vidinas, mis ei kulge kiiremini, kui 45km/h. Kõik, mis on sellest regulatsioonist suuremad nõuab A(või A,A2) kategooria juhtimisõigust. Nii et tegelikkuses on Tai "rolleri" näol tegemist mootorrattaga.
Ja nagu mul kombeks hoiatada on, siis 50batti söök, ei ole normaalsus vaid paras linnupete.

Tänan samuti ülevaate eest! Uurin,
kas kevadise koolivaheajal on keegi perega Taisse minemas? Läheme esmakordselt ja koos oleks tore muljetada, lapsed 7 ja 12

50 batti söök ei ole maitsev või siis ei saa kõhtu täis???

50 eest saad ühe väikse koiva tänavalt vankrist,mis on üks näks/amps ja kõik....

Ei, ma saan 50 thb eest korraliku söögi. Tõsi, ma ei söö seda ilmselt küll kolm korda päevas.

50 eest saab nt Pad Thai, mõne riisiroa, mitte vaid väikse koiva. Ja üle tuleb korrata, et seal kus rohkem rahvast, on põhjusega. Aga jah, 50 eest sain ka sellist toitu, mida teist korda enam ei sööks. Aga tavaliselt nii on, et tglt natuke rohkem makstes on ka söök parem (aga mitte alati) ja portsjon suurem jne. Selline 100-150 eest ikka sai maitsvamat küll, ja rohkem oli liha, krevetti jne sees. Aga oli ka kohti, kus maksin päris palju, aga söök parem küll polnud. Tänavalt ja turult karpi 50 eest võtta võib, aga mitte iga söögikord. Meeldis ikkagi rohkem istuda laua taga ja tellida toitu - supid alates 60-120 ja liharoad (kana v part v krevett v beef) koos lisandi riisiga u 100-160.

Tõesti tänud ülevaate eest. Mina lähen märtsi koolivaheajal Taisseja ka esimest korda. Lapsed siis 9 ja 11.
Hetkel on olemas ainult piletid Tallinnast Hong Kongi, aga sealt edasi plaanis Phuketile sõita, kõik ülejäänu on alles lahtine. Nii et igasugused soovitused, kuhu võiks ja mida teha lastega on igati oodatud.

Korduvalt Tais käinud.
100 THB eest saad korralikult süüa.
Kas ostad turult midagi või kohalikust söögikohast, kus söövad ka kohalikud - seal tead, et toit on maitsev ja hea hinnaga.
Samas on ka söögikohti kuhu sa jätad 1000 THB'd.
Olenebki valikutest - võime Eestiga paralleele tõmmata. Kas sa tahad süüa kuskil söögikohas, kus sa maksad söögikorra eest 5€ kokku või lähed NOA restorani ja alla 100€ ei saa hakkama.

100 THB söök ei ole linnupete nagu siin keegi väidab. Olen suurem meesterahvas ja 100 eest saab kõhu ilusti täis ning limpsi isegi kõrvale.

Küll aga hinnad suurenevad, mida randadele lähemal oled :)

Tjom, väga õigesti ütlesid:
---------100 THB eest saad korralikult süüa.
Kas ostad turult midagi või kohalikust söögikohast, kus söövad ka kohalikud – seal tead, et toit on maitsev ja hea hinnaga.----------

Ehk, et teised ka aru saaks: neid kohtasid tuleb otsida, neid ei ole igal sammul. Kui on huvi suvalises turistikas süüa, siis pead siiski suurema summaga arvestama. See on nagu Tallinna vanalinnas, proovi leida seal kohta, kus 5€ söönuks saad.