Pikem reis ja valuuta devalveerimine

Kuidas pikemale (näiteks pool aastat-aasta jms) reisile minejad krooni devalveerimisriski maandavad? Eurodeks-dollariteks-vms vahetada ja sularahapakkidena kaasa vedada pole just turvalisim ja mõistlikem mõte.

Õigus jah, Kagu-Aasia kant mõlgub meelel.

Üldisel enamik inimesi vahetab enne reisi suurema summa sularaha kaasa. Lihtsalt tihtipeale võetakse kaasa eurod või dollarid, et neid siis reisil kohaliku raha vastu vahetada. Sama hästi võiks muidugi juba Eestis kohaliku raha vastu vahetada (kui võimalik), ei pea vahelt nii palju maksma. Ainult plastikkaardiga reisile minnes võib just palju enam takistusi kerkida, eriti kui reisitakse paikadesse mis pole nii arenenud. Ka võib osutuda sularaha turvalisemaks kui kaart. Sularaha hoiad enda ligi ja kui head taskud, ei kao see kuhugi. Aga krediitkaarti võidakse sul kusagil leti all kopeerida ja vat siis oled järsku keset reisi kogu rahast ilma.

Eil, aitäh kommenteerimast. Reisile vahendite kaasa võtmine ei olnudki küsimus.

Küsimus on, kuidas maandada riski, et su koduvaluuta devalveeritakse sel ajal kui sa oled reisil. Kõiki vabu vahendeid ju sularahaks ei vaheta ja reisile kaasa ei võta.

Kui kardad, et sinu arveldusarvel olevad vahendid kaotavad oma väärtuses, siis tee omale eurokonto ja konverteeri oma kroonid kontol eurodeks. Saad seda ka reisil olles teha, interneti teel on see vaid paari hiireklõpsu küsimus. Kui probleem on sularahas, siis kanna see arvele ja edasine on sama. Tegemist peaks olema suhteliselt kindla garantiiga, kuna hoiused on üsna suurel määral siiski riigi poolt tagatud. Kui Sul on aga mingeid vabu vahendeid, mida sa pikema aja jooksul kindlasti kasutada ei plaani,m siis on mõistlik need tähtajasele hoiusele panna, sealt saadav intress peaks igal juhul arveldusarve intressi ning inflatsiooni lööma. Lõppkokkuvõttes ei suuda keegi anda 100% garantiid, et ka nt eurot ei devalveerita, kulla hind ei vähene või tuumasõda ei tule.

Pole küll õige foorum, aga kuivõrd mure tundub olevat suur, siis paar soovitust: 1. osta eurosid ja jäta pruudi kätte hoiule 2. kui pruuti pole, jaga oma tugrikud vaestele abivajajatele- järgmises elus saad suure protsendiga tagasi.

Panen teema lukku. Teema ei ole reisimisega seotud ja Lätis selliste teemade eest juba kuuldavasti pannakse vangi :)