Pikk lend

Heihei!

Lendame sügisel sõbrannaga Stockholmist läbi Florida Costa Ricasse. Leidsime momondo.ee'st hea pakkumise, aga seal peab eraldi maksma selle eest, kui tahame lennukites kõrvuti kohti saada. Kuna summa on suht suur, siis mõtlesime, et uurime enne maad, kas nt Check in-i tehes ei saaks küsida kõrvuti kohti? Või siis lennukis? On kellelgi äkki kogemusi?

Stockholm-Florida on Norwegian Airiga ja Florida-San Jose on Spirit Airlinesiga.

Norwegian Air: nii palju, kui guugeldasin, online check-in'i tehes saad automaatselt istumiskohad, st ise valida ei saa. ja ehk ka see foorum on sulle abiks: https://goo.gl/1GdWmq

Spirit Airlines: kui suurt summat nad su käest siis küsivad? siit ma loen, et kõrvutipanek algab alates 5 usd ja kui see jääks, siis pole see ju üldse kallis https://goo.gl/s33VTm

Spirit Airlines oli vist see tore lennufirma kellel polnud kõige odavamal piletil isegi käsipagasit piletihinnas ainult nö käekott võib olla.

Meil andis Momondos summaks 93€, kui tahame mõlemal lennul kõrvuti istuda.. eraldi lende seal nagu valida ei saa, kuigi meile sobiks, kui saaks ainult pika lennu kõrvuti istuda. Tänud foorumi lingi eest ;) Ühesõnaga.. kuna meil on piletid sama reserveeringu peal, siis on suht suur tõenäosus, et pannakse kokku, kui kõrvuti istmeid veel on. Kui kindlalt tahame koos, siis maksame..

Käsipagas on õnneks meil ikka hinna sees :)

Aga kas kellelgi endal on sellega kogemust olnud, et nt küsida lennujaamas/lennukis, et kas oleks võimalik kõrvuti istuda? On äkki keegi niimoodi saanud?

Check in tehes leti ääres on see võimalik, kui kohti on loomulikult, soovitavalt siis aegsasti kohale laekuda. Spirit Airlines kohta ei oska kommenteerida, üldiselt nende odavlennufirmadega tuleb check in webis teha ja lennujaamas neil oma letti ei ole.

Tulevikus ostke piletid korraga, nii on teil kõrvuti kohad ja ka sama broneering. Kui peaks ka juhtuma, et lend on ülemüüdud, siis ei võeta maha ühelt broneeringult ühte inimest.

Norwegianiga ma ei usu, et probleeme tekib. Minge paar tundi enne väljalendu nende lauda ja küsige kõrvuti kohti.

Me ostsimegi piletid korraga ja sama broneeringuga, aga see siiski ei garanteeri ju, et meil kõrvuti kohad on? Miks muidu seal on variant, et maksta juurde, kui kindlasti kõrvuti tahame istuda..

Vastuste põhjal tundub, et ei ole siis mõtet juurde maksta. Spirit sõidab nii lühikest aega, et seal võime eraldi ka istuda. Kõrvuti tahakski just Norwegiani puhul.. Loodame siis, et lauas küsimisest piisab.

Nimetatud firmadega ei ole lennanud, aga vahetanud korduvalt. Tallinnas checki lauas ja väravas enamasti ei ole vahetatud, aga stjuardessid on 100% vastutulelikud, kui juba ise mõne reisijaga kaubale ei saa, näiteks aknaalust kohta pakkudes või niisama. Meie puhul on tegu enamasti lahku vahetamisega, sest korraga ostes on kohad kõrvuti, aga mees vajab kasvu tõttu jalasirutuseks vahekäiguäärset või laiema reavahega kohta, olgu kasvõi eraldi istudes.

Olgu, suured tänud vastajatele. Loodetavasti saame siis ikkagi kõrvuti kohad :)

Norwegianil näiteks Hesas käib ainult automaadist check in. Me ei soovinud kah lisa maksta ja läksime natuke varem lennujaama, et enne teisi ää checkida :) Ma usun, et Stokis sama, veidi varem automaadile ja istute koos.
Spirit Airlinest ei tea midagi, aga kui odavlennufirma, siis vaevalt neil seal lauda on... No ja kui ongi, siis peab lihtsalt esimeste seas jälle kohal olema. Eks raha kokku hoides saab veidi rohkem närvikõdi, aga meil on alati õnnestunud ikka koos istuda :)

Pead muidugi ei anna, aga ma usun ikkagi, et kui teil on sama broneering ja teete enne lendu internetis check-ini, siis ta annab teile kõrvuti kohad.