Pikk nädalavahetus Euroopas

Tere,

Tahaks küsida Teie nõu, kuidas Teie plaanite oma lühireise.

Meie tahaksime sõita kuhugi Euroopasse 5ks päevaks mai alguses.

Kas teate reisikorraldajaid, kes võiks pakkuda meile City Break/Long weekend reisi?

Juhul, kui reisida omapäil, kuhu soovitaksite minna? Kuhu on odav/mugav sõita, kus on huvitavad üritused mai alguses-keskel?

Ise tahtsime esialgu sõita Portugaaliasse, kuid tee sinna võtab üsna palju aega. Hetkel mõtleme Tšehhi Vabariigi peale...

Ette tänades,
Tatiana

Mina korraldan alati ise, ei näe mingit põhjust, miks peaks reisibürood kasutama (v.a juhul, kui regulaarlendudel on nii kallid hinnad, et ise reisides läheks oluliselt kallimaks). Odav oleks ilmselt Praha ja Budapest, samas otselende pole ja neid kiire ümberistumisega variante ei paista ka mais olevat. Samas oleneb ka, kust te reisi alustate? Ehk sobiks nt Berliin? Vaata seda pakkumist, erinevalt tavapärast AB "kampaaniast" kus reklaamitud hinnaga on pea võimatu midagi leida, on see päris hea pakkumine: https://cherry.ee/airbalticu-edasi-tagasi-piletid-valitud-euroopa-pealinnadesse

Ekskursioone jms vaata: http://www.viator.com/

Mina soovitaks ise sihtkoht välja valida ja piletid ning majutus otsida. Selles ei ole midagi keerulist, rohkem ettevõtmise asi. Tulemus on minu arvates kindlasti parem kui valmisreisi ostmisel -- oled kogu reisi vältel oma aja peremees ning võid vabalt ise otsustada, millega tegeled, mida külastad, kus lõunat sööd jne.

Rääkides soodsast või mitte-nii-soodsast reisist tuleb tegelikus elus silmas pidada kogu reisi maksumust -- lennujaama jõudmine, lennupiletid, ööbimised, kohalik transport, meelelahutus jne.
Kõige mugavam on reisida kindlasti otselennuga -- mai alguses on Tallinnast võimalik otse lennata Londonisse, Pariisi, Barcelonasse, Milanosse, Berliini, Amsterdami, Kopenhaagenisse, Varssavisse, Istanbuli ja mujalegi.
Helsinkist ja Riiast on kindlsti sihtkohtade valik suurem kuid siis pead reisi maksumusele ja kestvusele lisama ka sinna ja tagasi jõudmise kulud ja aja.

Ühesõnaga -- kui sul on eeldatavad kuupäevad teada ja sihtkoha osas mõned eelistused olemas, siis võta lahti mõni lennupiletite otsimise lehekülg -- skyscanner näiteks. Ka Estonian Airi, Ryanairi, easyJeti, Air Balticu, Finnairi, Turkishi jt. kodukad on kindlasti abiks.
Kui oled leidnud enesele sobiva sihtkoha ning lennupiletid, siis võta lahti näiteks booking.com ja otsi enesele soviva hinna ning asukohga öömaja.
Selle kohta, mida sihtkohas peale hakata, loe näiteks siitsamast trip.ee-st või tripadvisorist või googelda niisama. Või vaata, mida oma reisikirjeldustes pakuvad valitud sihtkohta pakettreise korraldavad reisikorraldajad. Mis võiks olla sinu jaoks huvitav, on raske kõrvalt öelda. Inimeste huvid on väga erinevad ning suurlinnades annab teha paljutki.
Raamatupoe reisiraamatute riiulist saad ka abi ning Google Maps aitab sihtkoha kaardiga -- muu hulgas näed lihtsalt ära, kaugel su valitud hotell on metroojaamast või vaatamisväärsustest.
Ning loomulikult ei tasu planeerimise käigus unustada aeg-ajalt teadaolevaid kulutusi kokku liitmast ning tulemust oma pangakontoga võrdlemast :-)

Tublid vastajad, mul tekkis sisemine blokeering, kui lugesin et Portugal asendati Tshehhiga... justkui siga ja kägu... aga kõik sobib...

Me ei tea, kus te juba käinud olete.
Ma ise valiks Istanbuli:

  • kultuuriliselt ülipõnev - seal on kõike;
  • otselend;
  • suhteliselt odav.

Kui te pole kusagil käinud, siis on täiesti ükskõik, kuhu te lähete. Igavat linna Euroopas peaaegu pole. London? Kiiev? Dublin? Viin? Igal pool on kellelegi midagi. Visake täringut või vaadake lendude pakkumisi.

Kirjandus-soovitus kah:
http://en.wikipedia.org/wiki/Neither_Here_nor_There:_Travels_in_Europe

alar 1, kirjutasid, et mai algusest on võimalik lennata otse Barcelonasse, aga kuna planeerin just suvel reisi sinna, siis kas saad ka aidata ja ütleda, kes seda otsereisi võimalust pakub?

Tallinn-Barcelona lendab kaks korda nädalas Vueling. Esimene lend 20. juuni, viimane 12. september.
http://www.vueling.com/en

Krista33 -- no ei ole ju nii keeruline need vähesed Tallinnast lendavad lennufirmad läbi klikkida või vaadata Tallinna lennujaama lennuplaanist :-))

Näiteks:
Tallinn → Girona (Barcelona)
Monday, 04 May 2015
20:25 - 23:10

http://www.ryanair.com/