Pikk vahepeatus / checkitud kohvrid

Tere,

Mis on tavapärane praktika checkitud kohvritega pikal vahemaandumisel (17h+). Kas need võetakse vahepeal välja ja tehakse uuesti check-in või pigem jäetakse lennujaama? Kas lennujaama jätmine tõstab ka mahajäämise/ärakadumise riski? Lennujaam on Istanbul, plaan on minna hotelli.

Reisitud on palju, kuid nii pikka vahemaandumist ei ole varem olnud, seega loeks soovitusi.

Aitäh!

0
0

Kui sul seda kohvrit vaja ei ole Istanbulis, siis pole mõtet hakata välja võtma ja tagasi andma. Reaalselt ei jää kohver kuhugi suvalisse kohta seisma ja saab lennukile pandud.

4
0

Istanbuli piir läheb 24h juures, ehk kui vahemaandumine alla 24h, saad otse saata ja välja võtma ei pea. Mul oli vahemaandumine 23h 55 min, mis tekitas Tallinna lennujaamas veidi segadust ( check-ini lõpuni teha ei saanud, sest järgmise lennuni oli üle 24h), kuid Turkishi n-ö esindaja tuli ja aitas ära chekkida ja pagas jõudis ilusti sihtkohta. Kogemus siis veebruar 2024.

3
0

Mul oli eelmisel suvel selline juhtum Saksamaal, et pika vahemaandumise ajal, kui mu pagas kusagil lennujaama tagaruumides oli, puistati see korralikult läbi ja kõik vähegi väärtuslik pandi tuuri. Kusjuures ma veel küsisin peale maandumist, et kas oleks võimalik pagas välja võtta, sest ma vajasin sealt paari asja- öeldi, et see on liiga tülikas protsess.

0
0

Ma olen üle Istanbuli 20h ümberistumisajaga lennanud. Tallinna check-inis polnud mingit küsimust, pagas registreeriti otse sihtkohani välja. Samas kui selgitada et vajad selle aja jooksul oma pagasit, siis peaks saama ka Istanbulis välja võtta, sellest peab aga registreerimisel teada andma.

Risk et kohvrit vahepeal puistatakse muidugi on, aga see risk on olemas ka 2-3h ümberistumiste puhul... soovi korral võib kohvrist enne äraandmist pildi teha ning kui lukk katki murtud vms kahjustused, siis las kindlustus hüvitab.

0
0

Kui ümberistumine on alla 24 tunni, siis saab pagasi jätta, kui minut üle selle, siis ei saa jätta. Kui on täpselt 24 tundi, siis ma ei teagi :) See on üldine reegel ja tõenäoliselt lennujaamadel endal mingeid teisi piiranguid ei ole.

Kui tahad pikemal ümberistumisel pagasi kätte saada, siis pead seda kohe check-ini tehes mainima. Mingit probleemi sellega ei ole ja pagas saadetakse kuni ümberistumise lennujaamani ja edasi pead ise vastutama, et selle jääle õigeks ajaks antud saad. Kui kohver juba antud ja mõtled saabudes, et tahaks ikka välja võtta, riideid vahetada jne, siis erandolukordades saavad nad sellega ka hakkama, aga suuremas lennujaamas võib kuluda selleks vahel tunde, et su kohver üles leida.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased