trip-krainetrip-ukraine-dark
Piletite ostmine läbi interneti.

Tere , äkki keegi oskab oma kogemustest aidata , üritan siin British Airways-i kodukalt pileteid osta, lennu plaan välja valitud asusin nagu ostma , küsis ühe ja teise reisja nimed telefoni ja emaili adressi. Kas nüüd pean ootama, millal ühendust võetakse või, arvasin, et läheb ikka kohe visaga maksmiseks.

Ei pea ootama. Need andmed on selleks, et kui midagi peaks muutuma lennuaegades, siis saaks teiega kuidagi ühendust võtta. Pane aga julgelt need isiku ja kontaktandmed kirja ja küll siis järgmisel või ülejärgmisel lehel saad juba krediitkaardi andmed panna ja maksta.

Aitüma ,hea inimene:)) Selge pilt lihtsalt ,nagu viskas,peale nende andme te küsimist ,uuesti algusesse.Vaatasin ise ka et imelik ,et nagu jõudnuki,maksmiseni.Proovin uuesti.

Tere rahvas ega kellegil pole olnud sellist juhust, ostsin piletid virtuaal krediitkaardiga, mida pakub SEB PANK , sain mailile kinnituse. Nüüd kui kohale minna tahavad, et selle krediitkaardi kaasa võtan , ju siis kontrollivad omanikku või miskit. Helistasin panka, need lubasid , miski paberi trükkida, äkki siis väljavõte või miskit. Ei tea, kas see rahuldab Britis Airway-st,ei tea kas nad sellisest asjast üldse kuulnudki on. Ette tänades, kes viitsib vähe julgustada. :)

ups läks samasse teemasse:((

Üldiselt ei tohiks sellega probleemi tekkida (juhul kui pileti eest maksnud isik ja lendaja on samad) - katsetasin just Turkish airlines'iga, kes nõudis sama asja. Käisin SEB'i kontorist läbi, seal olid kõik hämmingus, et nõutakse näha kaarti, mis on virtuaalne. Tehti mulle mingi konto väljavõte pangatempliga, selle kaotasin juba enne reisi ära ja midagi ei juhtunud (piisas passi esitamisest check-in'is). Samas ei teeks paha, kui kaasas oleks mõni teine oma nimega krediitkaart vms (minul ei ole küll küsitud). Ekstreemsel juhul on võimalik pangast võtta panga ametlik kinnitus selle kohta, et virtuaalkaart numbriga see ja see on sinu oma. Asja negatiivne pool on see, et asi võtab päevakese aega (vähemalt Tartus) ja maksab ka vist midagi.

Tänud ,tänud et julgestasid,Võtan igaks juhuks,välja võtte või mida iganes nad seal pakuvad.Veelkord tänud:))

Tere! On soov minna Turkish Airlinesiga RIIAST Delhisse, aga mul pole krediitkaarti. Turkish Airlinesi infost leidsin, et:

"If the credit card holder is not the passenger, credit card holder must be present with the passenger(s) at the check-in counter with his/her credit card (used for the payment) and his/her valid identification card or the credit card holder must apply one of the Turkish Airlines Sales Offices to show the credit card (used for the payment) and his/her valid identification card before the first flight."

Kui näiteks laseksin maksta kellelgi isikul, kas ta peab siis tulema minuga spetsiaalselt RIIGA kaasa, et tõendada oma isikut ja näidata oma krediitkaarti? On kellelgi kogemusi selliste probleemide lahendamisega?

Tee SEB-is pildiga deebetkaart. Siis saad seda kasutada kui krediitkaarti, sest sel kaardil on CCV kood.

Mul on SEB ISIC kaart. Kas see toimib tõesti nagu krediitkaart? Aga seal ei paista olevat mingisugust Security Code'i vist?

Kust sa tead, et see nii on? Oskad sa viidata internetis mingit linki, et see nii on? Või on endal olnud kogemus, et see nii on?

Ei, nimetatakse pildiga deebetkaart krediitkaardi plastikul! Tee vastav kaart! Helista ja uuri: http://www.seb.ee/index/0101

Tee parem SEBi virtuaalkaart. Maksab 10 eeki, saab netis teha ning hakkab kohe toimima, on sinu nimel ja saad kohe oma piletid ära osta. Väga lihtne ja kiire, ei pea hakkama mingit uut plastikkaarti endale tellima ega kedagi Riiga kaasa vedama. http://www.seb.ee/index/0101360218

ei saa kõikjal kasutada. Näitena Deutche Bahni e-ticketi ostmisel, sest rongis pead sa pileti kontrolliks kontrolörile esitama aparaadist läbilaskmiseks just sellesama krediitkaardi, millega pileti ostsid. See tähendab, et kaart peab ka füüsiliselt olemas olema. Huvitav moment veel see, et sakslasel, kel on võib-olla viis või enam krediitkaarti, on igal juhul tunduvalt keerulisem nõuet täita, kui eestlasel, kel on 1-2 krediitkaarti.

Selle kaardi, millele mina viitasin, saabki füüsiliselt.

Paistab jah, et see virtuaalkaart on kõige mõttekam. Loodan, et ei tule ka probleemi, kui see virtuaalkaart aegub (40 päeva vist kehtib ainult), sest reis on mul tükk maad hiljem planeeritud. Peaks ehk piisama, kui esitan pangatempliga mingi dokumendi, et olen ostnud sellise pileti.

Lasin selle virtuaalkaardi teha, millel kehtivusaeg 40 päeva. Proovisin siis enda lendu bookida, mis peaks augustis alles tulema. AGA võta näpust, ta ei lasegi maksta selle reisi eest, kuna näeb ära, et kaart aegub enne reisi lõpuleviimist. Nii et virtuaalkaardist mul kasu pole. Alles 40 päeva enne India reisi pileteid hakata ostma on minu meelest liig... Ja ütleme, et kui tahaksin Indias olla 2 nädalat, siis peaksin ostma piletid umbes 25 päeva enne reisi. Mis garanteerib, et saan normaalse hinnaga piletid siis?

Tee endale see kaart, mida ma sulle soovitasin.

Ise ostsin nädal tagasi Juuli lõppu EasyJeti piletid seda SEBi virtuaalkaarti kasutades, polnud mingit probleemi ja kaart sai kohe peale tehingu tegemist juba kinni pandud. Miks peaks kaardi kehtivusaeg kuidagi lennukuupäevaga seotud olema aru mai saa? Ega see pass pole, et peab viisat nõudvasse riiki minnes veet tükk aega peale plaanitavat reisi lõppu kehtima.

Ta kirjutas, et ei lase ostutehingut sellepärast edasi teha.

Lasin nüüd selle pildiga deebetkaardi teha. Vaatame, mis saab. Eks kirjutan pärast enda kogemusest, et kuidas Turkish Airlines sellesse kaarti suhtuma hakkab. Vähemalt saavad siis ka teised õppida sellest.

Riho