Põhja-Itaalia järved ja rannad

Kas Itaalia järved, Como ja Grada on ka ujutavad st madala kaldaga? Uurisin google kaarte, kuid ei saanud jälile. Muidu need vist üle vaadata täitsa tasuks?

Millised on kauneimad mererannad - seni olen leidnud mõningad suuremad rannad nagu Lido di Jesolo, Rimini ja Lido di Camaiore. Kas on ka selliseid sinise veega armsaid sopikesi kuskil? Või millised rannad on jätnud kõige meeldejäävama kogemuse?

http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.lse.ac.uk/collections/artsAndMusic/LSE_Perspectives/Dec07/BlueGrottoCapriIslandItaly.jpg&imgrefurl=http://www.lse.ac.uk/collections/artsAndMusic/LSE_Perspectives/200712photo11.htm&usg=__QPvBhHtaVm1QbqdGL6P6d8dFBF0=&h=500&w=333&sz=28&hl=en&start=139&sig2=z36L2Kxb6qaUpNPvaRjtcQ&tbnid=IkXgNavXyK6gCM:&tbnh=130&tbnw=87&ei=dcCmSZSoFIXC-Ab0pem3Ag&prev=/images%3Fq%3Dcapry%2Bisland%26start%3D126%26gbv%3D2%26ndsp%3D18%26hl%3Den%26sa%3DN
Kas selle ülaloleva lingi all oleva sinise grotiga Capri saarel on kellelgi kogemusi või elamusi. Tundub päris põnev, aga sõit on sinna üsna pikk...ehk siis, kas tasub ära?

Garda järve Lazise piirkond (Veronast järve suunas ) on väga ilus. Ise võtsime Fossalta kämpingus majakese. Sealt oli 6 km lõbustusparki, veeparki ja movieland oli vist 3 km. Teisele poole jäi Monte Baldo mägi, kuhu viis tõstuk üles ja seal läheb vähemalt pool päeva ära. Veel põhja poole jäid Dolomiidid. 7 km kämpingust oli Sirmione poolsaar. Järve kallas on kivine, aga ujuda väga mõnus. Toimub ka laevatamine järvel.

Järved on kivised, kuid ujumiskohtades sageli on betoonist kaldteed. Meil lapsed ujusid ainult rõngastega, sest kivide vahel ei olnud kerge püsti seista, kuigi alati väga järsku sügavaks ka ei läinud. Olenes kohast. Rannikul on enamus ilusamaid randu tasulised.

Kui juba Caprist jutt - mis ikka lounapoolne rannik, ja ilusaid randu naha tahetakse, siis tasub naiteks Roomast autoga soita sellisel marsruudil:
Lend Rooma - Sabaudia, San Felice Circeo - Terracina - Sperlonga - Gaeta - Rooma tagasi, aralend. Naeb supper ilusaid kohti, klappib suureparaselt kevadise - suvise Rooma kulastamisega ei ole eriti nii turistlik ala, nagu traditsioonilised Napoli, Capri j.n.e. ja saad naha midagi, mida eriti ei reklaamita. Sabaudias on duunidega minu meelest maailma ilusaimad rannad. Samas asuv San Felice Circeo pakub magist teed ja koopaid kus leitud vanimad urginimese jaanused. Ja koik see veel pealekauba unikaalne looduskaitse ala. Terracina on kuulus oma Jupiteri Templi poolest, Sperlongas on vaadata valge kaljulinn ja Gaetal - Kristuse lohenenud kalju ja kuulus Piraadi koobas mis oma vaatega hinge kinni matab.
Niivisi saad kulastada Roomat ja monusalt aega mererannikul veeta. Sabaudiani ja San Felice Circeo -sse koigest 1,5-2 tundi autosoitu!

Kiika oma silmaga:

http://picasaweb.google.it/mvmbdicesare/SabaudiaSanFeliceCirceo?feat=directlink

Sperlonga ja Gaeta kohta pilte lingin siia veidi hiljem.

Suur tänu kommenteerijatele!

Kas need suuremad rannad on üleüldse tasulised või maksab nt lamamistool?
Tahaks kindlasti näha ka suuri randu, samas muidu ikka rohkem privaatsuse ja looduse (kui päevitajatehordide) otsija ;)

Lisaks tänud vic70-le piltide eest - väga ilusad ja ootan huviga lisa :)
Igasugused põnevad kohad ja hingematvad vaated on just see, mida reisilt leida tahaks...

Mulle meeldivad Sabaudia rannad just sellepoolest et need on vabad rannad, ei ole tobedaid rannahooneid ja ei pea ilm tingimata varju ja tooli ostma. Soovikorral jah, on olemas.
Terracina , Sperlonga ja Gaeta on juba tasuliste randadega tihedamalt kaetud.

Aga vaadata on toesti selles kandis palju. Sellised erilised kohad - ei tule pahegi et koike seda ainult moni tund Roomast valjasoidul. Panen albumit kokku ... arvan et tana homme jouan valmis. See Piraadi koobas (La Grotta del Turcho) ja Lohenenud Kalju oli jahmatav ullatus, kui abikaasa mind sinna viis. Kui pildialbum valmis, kirjutan mone sonaga legendist ka. :)

Siin lubatud pildialbum Odusseuse rannikust. Nagu ennist kirjutasin on koikidel linnadel mis sellel rannikul asuvad oma lugu ja vapustavad vaatamisvaarsused. Terracina - Jupiteri tempel Sant Angelo mael;
Gaeta - Lohenenud kalju (La montagna Spaccata) ning selle sisse 11 sajandil ehitadud kirik, ja seal samas Piraatide (turklaste) koobas. Legendi jargi, paeval mil Kristus risti loodi, lohenes uht akki see sama kalju. Kalju sisse ehitatud kirikus kaisid palvetamas paljud kuulsad katoliikliku usu tegelased - San Paolo della Croce ja San Filippo Nero, kes elas siin kalju vahel. Legend jutustab et uhel paeval sattus siia mitteusklik turklane kes naerma purskas kui talle lohenenud kalju lugu ara raagiti. Naerdes toetus ta kaega kaljule mis uhtakki tema kae all pehmenes ja endasse turklase kae jalje jattis. Samas on pikk treppidest laskumine ponevasse Piraadi koopasse. Jallegi legendi jargi, ammustel aegadel saabusid siia salaja oos piraadid. Nad ronisid mooda koit ules linna et seal oma roovli tukke korda saata, ja seejarel salaja tagasi seilata;
Sperlonga - vappustav valge linn kalju otsas, kitsaste tanavate ja lopmatute treppidega. Linn on enamasti vanainimeste paralt... kuidas nad nende treppide vahel hakkama saavad??? Aga vaadake ise:

http://picasaweb.google.it/mvmbdicesare/TerracinaSperlongaGaeta?feat=directlink

Garda järve ääres (kui sõita ilusti mööda järveäärset teed, mis on tegelikult üleüldse super ilus...) on väga palju ilusaid linnakesi - minu lemmikuks osutus Bardolino. Ja kuigi ise ujumas ei käinud kuskil (aprillikuu oli), siis paistis küll neid randu seal igas linnakeses olevat. Riva del Garda linnas oli seal jahisadam ja selle lähedal ilus väike rannake. Küll kiviklibune (ka järvepõhi), aga jalgupidi vees sulistades oli päris normaalne kõndida seal vees. Arvan, et ega mujal ka eriti hullem ei ole.
Dolomiidid on ilusad ja Monte Baldo matk ka tore.
Seal veel ülevalpool (Bolzano suunas sõites) mägede vahel on palju väikeseid järvekesi, mis on samuti väga võluvad ja ei ole sellised turismimagnetid, aga seda ei oska kahjuks öelda, kas need järvekesed ujumiskõlblikud on ja kui on, siis kui heade kallastega... Aga kui aega on, siis tasub kasvõi väike eine neil kallastel teha ja ilusat vaadet nautida.

Väga ilusad pildid....
Kas Itaalias augusti viimasel nädalal ja septembri alguses ka veel midagi õitseb? Nii ilus on see õitesse kasvanud vanalinn.
Vähemasti peaks siis viinamarjad ja puuviljad valmis olema :P

Esialgu polnud plaanis lõunapoole minna, aga vist tuleb plaanid ümber teha :)
Ja kui juba plaanid sinnapoole minekuks teha, siis Grotte di Frasassi tundub päris lahe olevat. Kas keegi on juhuslikult ka seal käinud?

http://images.google.com/imgres?imgurl=http://farm2.static.flickr.com/1062/1355436633_42ab46f72a.jpg%3Fv%3D0&imgrefurl=http://flickr.com/photos/8199346%40N04/1355436633&usg=__LwHbFtQJLQmLBxQ4a8uGWl_W0QU=&h=333&w=500&sz=117&hl=en&start=4&tbnid=-39eT7EwwmzXfM:&tbnh=87&tbnw=130&prev=/images%3Fq%3Dfrasassi%2Bitaly%26gbv%3D2%26hl%3Den%26sa%3DG

Suur tänu kõigile, kes kogemusi jagasid!

Olen kainud ja vaga tasub - midagi mis eriliselt meelde jaab!