Viimased kommentaarid

Lugesin ja vaatasin. Ahhh...kui ilus!

Kas Maldiividel selliseid lihtsaid ja soodsaid jalgadel rannamajasid ka oleks võimalik rentida või on ainult lukshotellid? Seni on mulje jäänud, et seal lihtsamaid majutusi üldse ei leidugi. Kummaline tegelikult, sest ise tahaks sinna paradiisi nautima minna ja mingi lukshotellindus ei ole küll see, mis ahvatleks. Pigem lihtsus ja looduslähedus. Aga ilmselt maksab seal ka lihtsus hingehinda ;)

Kui keegi sellisel viisil on Maldiividel ära käinud, siis ootaks küll kommentaare ja tagasisidet, sest selline plaan on endalgi peast läbi käinud ;)

2008 juuli lõpus Nemo mini-veepark küll ei toiminud ja liumägesid katva vetikate hulga järgi võis arvata, et tõenäoliselt ei olnud see jupp aega enam toiminud. Meie põnnid olid igatahes väga pettunud ;) See on vist üldse üsna vana kämping, lasteatraktsioonid olid väga logud ja igavad.

Samas pesema ikka pääses küll, kui õige hetk valida. Iseasi, kas sooja vett õnnestus saada, see kipub seal küll otsa saama, aga põhimõtteliselt oli kõik olemas ja wc-d korralikud. Selle poole pealt ei ole küll midagi ette heita.

Telkimisplats ise on üsna pisike ja telgid väga tihedalt koos. Ja suhteliselt kallis on see teenus seal ka, võrreldes näiteks Ventspilsi kämpinguga. Endale ei jätnud see koht küll erilist muljet ja rohkem sinna tagasi ei kisu. Kõige enam vast häiris see, et rand oli (juulis) meeletult vetikaid täis (liiva pealt tõmmati hommikul ära) aga vesi ise oli samuti vetikaid täis ning kui olid veest korra läbi käinud oli pärast meeletu kärbseparv seljas ja võimatu oli rannas rahulikult peesitada.

Jurmalast u 8 km Kolka neeme poole oli tasuta telkimisala. Pesemisvõimalust ei olnud ja vets oli jube, kuid rand see-eest väga ilus. Tunduvalt puhtam kui Nemos (ilma vetikateta) ja liivaluidetega. Isegi pruutpaarid käisid seal oma pulmalistega jalutamas. Täpsemat asukohta ei oska hetkel öelda, kuid see oli üsna tee ääres, Jurmala poolt minnes paremal, ehk mere pool. Umbes nagu RMK alad meil siin, söömislauad ja pingid olid olemas ja lõkkekohad ka.

Nõustun eelkõnelejatega. Oleme seal korduvalt käinud ja väga rahule jäänud. Minna tasub nädala sees, siis on telkimisala tühi ja võimalus platsi asukohta valida. Nädalavahetusel on väga palju rahvast teinekord, sest lisaks turistidele käivad ka sisemaa lätlased seal nädalavahetusel suvitamas. Kämpingumajad on vähemalt pealtnäha väga asjalikud, aga need tuleb vist ikka väga aegsasti ette ära broneerida. Hinnad on ka väga soodsad, kämpingu asukoht on väga hea, rand tõesti ilus. Lisaks veel veekeskus ja laste mänguväljak lähedal. Ventspils on üldse tõeliselt mõnus koht ;)

Kindlasti tasub rentida auto, sest Mallorca on väga armas saar aga seda kõike ei näe kuskil turistilinnakus passides. Kuna saar on pisike, siis ei murra ringisõitmine konti ka siis, kui elamiskoht on stabiilne. Minu mäletamist mööda oli seal autorent ka suhteliselt mõistliku hinnaga. Teed on ka mägedes väga korralikud.

Ilusad valge liivaga ja kristallselge veega rannad (kõige kõige ilusam Es Trenc muidugi, aga ka saare põhjapoolsed rannad on väga ilusad), päris ekstreemsed mäed (kõrgust palju ei ole,aga see-eest järsud ja teed päris käänulised), Formentori neeme peab nägema, mägikülad olid tõeliselt armsad oma vanade ehitiste, käänuliste tänavate ja rohelusse ja õitesse uppumisega(Deya, Valdemossa). Kui natukenegi enne tausta uurida, siis leiab Mallorcal väga palju tegevust ja elamusi. Aga nt Magalluf, mis on suhteliselt popp turistilinnak, ei jätnud head muljet. Sest see on arhitektuuriliselt kole ja suhteliselt räpane linn. Kogu ülejäänud saar jättis väga hea mulje.

Aga vaadata ja teha on seal palju, nädalast jääb veidi väheks, kui nautida võrdselt randa ja loodust vms muud tegevust. Parim aeg sinna minekuks on jah suvi või september, oktoobri algusest algab seal sügis ja siis on ilmad juba heitlikud ja päris suur võimalus korralikku vihma kaela saada. Plussiks oli muidugi see, et oktoobri alguses on turism juba välja surnud, ehk siis ka suured rannad olid sisuliselt inimtühjad kuid vesi veel soe. Miinuseks jällegi see, et ka suurem osa rannakohvikuid oli juba suletud (Magallufis).

Söögikohtadega on nii, et sellised tüüpturistikohad (nagu ikka) ei paku erilisi elamusi. Kuid kusagil mägikülas võib saada tõeliselt maitsvat ja värsket toitu. Mul endal olid toidu osas ainult head kogemused ja maitseelamused, ainus suhteliselt igav saadus oli pizza, mis ei hiilanud millegagi, aga halb ka ei olnud. Värsketest puuviljadest ja kasvõi päikese käes valminud tomatist ei tasu ilmselt rääkidagi :P Toidupoodides on neil ka väga suur valik. Hinnaklass oli 2007 aastal u sama või veidi odavam kui Eestis. Väga armas saar on, kui vähegi ringi vaatad ja lased sellel endale nahavahele pugeda ;)

Väga ebameeldiv on lugeda sellised postitusi, kus loobitakse teiste suunas halvustavaid kommentaare. Usun, et igasugused hoiatused ja negatiivne info on positiivse kõrval väga teretulnud, kuid loeb see, kuidas seda serveeritakse.

Reisi mõte on iga inimese jaoks muidugi erinev - ja igaüks, kes siin postitusi loeb, peaks suutma enda jaoks välja lugeda ja ära tunda, kas see on see, mida ta reisilt otsib või mitte. Igasuguseid Itaalia negatiivseid külgi on siin teistes foorumites ka mainitud.

Mingi aimdus peaks ikka eesootavast reisist enne olema ja eelkõige peaks teadma oma soove ja eesmärke ning vastavalt sellele valima sihtkoha (ja endale meelepärased piirkonnad seal). Arvamusi on erinevaid, aga reisi üks eesmärke võikski tegelikult olla kõige uue avastamine - toit, loodus, inimesed, kultuur ja aja teine tähendus. Igaüks paneb oma eelisjärjekorra ise paika. Tegelikult sõltub ikka palju enda suhtumisest ja käitumisest ka, millise mulje reis lõpuks jätab.

Tänan vastajatele, Eelmainitud variandid on ka endal korduvalt kõik läbi otsitud ja nüüdseks Kreeta plaan ka maha maetud. Eelmisel aastal oli võimalik Kreetale tsarteriga lennata 2 nädalaks 5600.- eest, nüüd küsitakse jah 6990.-, mis tundub liig. Ühenädalased paketid ei huvita, sest selle ajaga ei jõua seal suurt midagi teha. Kahenädalasi pakette ei ole märganud sellise hinnaga, mis oleks soodsam, kui see tsarter 6990.- võtta. Eks paistab, kas kunagi muutuvad hinnad mõistlikuks või jääbki see reis unistuseks. Siis tuleb mujale reisida vahepeal ;)

Väga ilusad pildid.... Kas Itaalias augusti viimasel nädalal ja septembri alguses ka veel midagi õitseb? Nii ilus on see õitesse kasvanud vanalinn. Vähemasti peaks siis viinamarjad ja puuviljad valmis olema :P

Esialgu polnud plaanis lõunapoole minna, aga vist tuleb plaanid ümber teha :) Ja kui juba plaanid sinnapoole minekuks teha, siis Grotte di Frasassi tundub päris lahe olevat. Kas keegi on juhuslikult ka seal käinud?

http://images.google.com/imgres?imgurl=http://farm2.static.flickr.com/1062/1355436633_42ab46f72a.jpg%3Fv%3D0&imgrefurl=http://flickr.com/photos/8199346%40N04/1355436633&usg=__LwHbFtQJLQmLBxQ4a8uGWl_W0QU=&h=333&w=500&sz=117&hl=en&start=4&tbnid=-39eT7EwwmzXfM:&tbnh=87&tbnw=130&prev=/images%3Fq%3Dfrasassi%2Bitaly%26gbv%3D2%26hl%3Den%26sa%3DG

Suur tänu kõigile, kes kogemusi jagasid!

On ikka tegelased need itaallased :)

Aga kas need onud seal laulavad alati koopas? Või mõned jätavad laulmata kah.

Ja sain pildid kätte. No kui need olid kehvasti välja tulnud pildid, siis see vesi on ikka super-super! Lihtsalt vapustavalt sinine. Seal tuleb ära käia!

Aga piltidel on näha, et seal üsna koopasuu kõrval on ka mingi trepp ehitatud. Kas põhimõtteliselt saab ka saarel olles maa pealt neid onusid kaubelda ennast koopasse viima? Või on seal maffia nii korraldanud, et saab ainult merelt tulles ;)

Ja veel - kui kaua seal koopas olla saab, kas jõuab ikka nautida ka või käib nagu konveieril?

Ega ei mäleta, mis vanusest alates nad lapse eest piletiraha küsisid? Igasugused grotti tutvustavad lehed ei taha millegipärast hindasid kirjutada või ei oska ma õigest kohast otsida?

Tänan! See oli väga asjalik kommentaar :) Meie põnnid on mineku ajaks 5 aastased, ei oskagi nüüd arvata...kas julgeks minna või mitte. Seda teadsin, et see auk nii väike ja tuleb kummardada, aga et päris pikali visata ja et läbimärjaks võib saada - eks see veetase vist kah olenevalt ajast varieeruv. Ilmselt on ka koobas-vesi sinisem, kui ava suurem ja valgust rohkem sisse pääseb. Aga ega seda ju enne ette ei tea, kui kõrge see seal parasjagu on...

Kõige rohkem tegelikult vaevab see küsimus, et kas päästevestid selga antakse või kui turvaline see on - sest ma ei oska ise ujuda ja kardaks laste pärast kah väga. Vesi on seal ilmselt sügav siiski, või ei ole?

Selliseid "tuunitud" ja väga siniseid pilte on netis lademetes :) http://www.capri.com/en/grotta-azzurra a võibolla seal ongi täpselt sama ilus, ise ju ei tea....

aga päris pilte võiks vaadata küll: lille.laps@hot.ee

Tahaks lähemalt kuulda Capri saare "sinisest grotist" - pidi olema poolkohustuslik külastada ;) Huvitaks, millised olid elamused, kuidas see trip välja nägi ja palju maksis. Kas pildistada õnnestub ja kas väikeste (5 aastaste) lastega teostatav. Tänan ette!

Käisime paar aastat tagasi Charm Life Paradise hotellis. Seal on uus majaosa ja vana majaosa. Uus maja oli väga korralike tubadega (kõrge ja mitmekorruseline, ringja planeeringuga ning sisehoovis oli bassein). Mööbel oli uus ja rätikud säravvalged. Vanas majaosas - peauksest kohe paremal, esimene korrus - olid tõesti mööbel ja remont veidi väsinud tubades. Kes sinna satub, võib küll jah pettunud olla...

Üldises plaanis jäime ise selle hotelliga küll väga rahule. Tuba oli ilus ja puhas, rand väga korralik ja kohe hotelli aias, mitte kusagil keset kõrbe. Aed uppus õitesse, basseinid kah hoolitsetud. Söök oli hommikulauas ka väga rikkalik. Me ei leidnud küll ainsatki põhjust virisemiseks.

Suur tänu kommenteerijatele!

Kas need suuremad rannad on üleüldse tasulised või maksab nt lamamistool? Tahaks kindlasti näha ka suuri randu, samas muidu ikka rohkem privaatsuse ja looduse (kui päevitajatehordide) otsija ;)

Lisaks tänud vic70-le piltide eest - väga ilusad ja ootan huviga lisa :) Igasugused põnevad kohad ja hingematvad vaated on just see, mida reisilt leida tahaks...

Teeks teema jälle aktuaalseks, kuna uus hooaeg on alanud. Oleks soov minna Kreetale kaheks nädalaks ja soov omal käel ringi liikuda, seega otsime soodsaid lendusid. Seni kahjuks tulutult....parimad eelpool mainitud pakkujad on pankrotis või liinid sulgenud, kohalikud tsarterid eelmise aastaga võrreldes kõvasti hindu tõstnud. Kas on veel keegi, kes on otsinud või isegi leidnud viise, kuidas soodsamalt kohale saada. Üheks tingimuseks on ka see, et ümberistumisi lendudel Tallinnast Kreetale peaks olema vaid üks (kuna tahaks telkima minna ja pagasikadumine ei vaimustaks väga). Minek on planeeritud juuni esimesse poolde.

Oi tänan! Vahepeal jõudis üks väga asjalik kommentaar tulla ;) Võtan teadmiseks.

Sain vist oma küsimusele juba vastuse, ilmselt tuleks siis seaduse silmis õigeks jäädes ka nt auto katusetelgiga telkimisplatsile minna. Telki ennast jah ei ole nagunii viisakas igale poole üles panna, seadusest olenemata.

Iseenesest kahju, sest oleme loomult sellised vabad hinged ja väga meelitav oleks ööbida seal, kuhu parasjagu tee viib või kuidas kujuneb...

Aga äkki on kellelgi isiklikke kokkupuuteid Horvaatia võimudega või mismoodi see iseennast politseis arvele võtmine käib?

Tahaks ka ise Horvaatiasse minna ja hakkasin kohe lisamaterjali otsima ja leidsin järgmise artikli: http://www.reisijutud.com/node/917.

lühikirjeldus järgmine:"Puhhi matkaklubi praegu kestval matkal Horvaatias peeti kinni 15 Eesti matkajat ja kohtus mõisteti neile trahv, kuna nad ei teavitanud oma asukohast politseid. Eestlaste seas ülipopulaarses sihtkohas Horvaatias nõuab välismaalaste liikumise seadus, et turistid ööbiksid kindlaksmääratud aadressilt, juhuslik telkimine või autos ööbimine on keelatud."

On keegi sellega kokku puutunud ja või kas see sedadus pregu ka veel kehtida võib? (artikkel aastast 2003). Mulle tundub see täiesti jabur, sest oleks plaaninud ka just minna autoga ning auto katusetelgi või tavalise telgiga.

Unustasin romantikutele mainida, et Es Trenc on ainus korralik liivarand Mallorcal, kus päike loojub merre - mujal on ilmakaar vale või jääb mingi mäeserv ette. Kogu lääneserv Mallorcast on ju mägine ja kivine.

Es Trenci rand jättis ka mulle väga sügava mulje. Es Trenci rannas on vesi kristallselge, aga vees olles niiiiiiiiiiiiii sinine, nagu oleksid sinise põhjaga basseinis ja näed ennast nagu läbi sinise filtri :D Liivadüünid on ka väga ilusad ja liiv üldse väga peen ja valge. Teistes Mallorca randades on ka kristallselge vesi, aga läbipaistev nagu veepudelis ;) (va mõned pisikesed sopid mägede vahel, nt Sa Calobra, Santana jms väiksed sopid kus ka sinine vesi). Ja kindlasti minna randa Colonia Sant Jordi poolt. me nägime suurt vaeva, et see rand üles leida ja lõpuks jõudsime kohale hoopis selle väheasustatud otsast. Vahepealt mereni väga saada ei õnnestunud, sest mere ja tee vahel on suured soolaväljad jms.

Mägedes läänerannikul on mitmed väga armsad linnad Deya, Valdemossa jne. Formentor on vaatamist väärt. Üldjoontes avaldas saare põhja ja läänerannik rohkem muljet kui lõunapoolne osa, just looduse ja linnade armsuse mõttes. Peopanemiseks ilmselt pealinn ja selle ümbrus parimad.