Põhja -Poola trip, kaart ?

Plaan minna autotripile Põhja -Poolasse septembris. Värskemaid nõuandeid sooviks, kuhu ja mida vaadata.Väga muuseumide fännid pole,pigem linnad,külad ,loodus  .Olen vanu postitusi sirvinud, aga nagu aru saan ,siis köik muutub nii kiiresti ( teed,kohad jne.


NB! Koma ja punkti ette käib tühik.

Olen septembris olnud P - Poolas, seal leidub sedavõrd palju huvitavat, et võiks terve raamatu kirjutada. Täpsemalt, mille vastu huvi on? Linnad, külad, loodus on liiga laiali mõisted!

Tripi lõpp peaks olema Gdynia,Gdansk ,Sopot..alustame Viljandimaalt ja siis see mis vahepeale jääb

Kui sinna kanti minek, siis soovitan Hel-i poolsaart.

Gyzyckost saab teha pikemaid ja lühemaid laevareise, Hitleri hundikoobas (Wolfsschanze) Gierlozis, Malborki loss. Düünides võiks ka käia. Mul on üks hea Poola reisiraamat Polish higways and byways. Tourist car atlas, ühel leheküljel kaardiosa ja teisel vaatamisväärsused. Poola on seal raamatus jagatud 135 tükikeseks. Soovitan seda otsida raamatupoest ja siis leiad väga palju vaatamisväärsusi, mida tripis keegi ei suuda soovitada. Oleme sõpradega käinud selles raamatus antud vaatamisäärsusi vaatamas kümme aastat ja me ei ole veel poolt Poolat jõudnud läbi käia.

Omapärane koht on nn Suwalki koridori tipp, kus kolme riigi piirid saavad kokku. Näeb korralikku Venemaa ja Leedu piiri, kuid Poola poolel on põlvekõrgune okastraat. Seal on EL rahadega rajatud kohake.

Tere.Teab keegi kommenteerida kas raha vahetus on mõistlik teha Eestis või kohapeal...või Leedus? Kas on mingit  vahet üldse ?

Aru ma ei saa, miks jännata sularahaga, kaardimaksed toimuvad korrektselt

Reeglina on sihtriigis vahetada alati pisut soodsam. Nt zloti tänane kurss Eurexis on 4.21 pluss komisjon, samas kui Suwalkis 4.22 komisjonitasuta: http://kantor.suwalki.pl/. Vahetada saab nii piiril kui nt Suwalki sissesõidul Kauflandis. Kaart muidugi igal juhul kasulikum.

Mina võtsin mingi paarsada zlotti Eestist kaasa. Edasi käitusin vastavalt vajadusele. Enamasti saab maksta kaardiga aga kusagil külavahel puuvilja ostes sobib vaid sularaha. Olin 2 päeva Krakowis kämpingus Smok ja päev maksis 144 zlotti. Suur silt väljas, et maksta saab ainult sularahas. Sama lugu ka Zakopanes.

Eelmisel suvel käidud ja sularaha oli vaja Hundikoopasse sissepääsul ja ka Malborki lossis kõige kõrgemasse torni pääsemiseks korjasid tädid raha.Sattusin 15 .augustil ,neil seal suur püha,Gdanskisse ja Toruni ja mõlemas linnas olid laadad kus asi käis sularahas.Kui päris iga senti ei loe siis sularahaautomaate on igal nurgal.

Suures kaupluseketis Biedronka saab ka tavalises poes maksta vaid sularahas. Suuremates Biedronkades oli võimalus ka kaardiga maksta.