Põhja-Tai

Mõtted liiguvad talve suunas. Ühe osa sooviks ilmselt põhja tais veeta. Olen jälginud, mis ennem foorumis kirjas aga ehk on kellegil veel midagi lisada? Silma on jäänud Chiang Mai, Chiang Rai ja Pai. Osad on ka kasutanud võimalust üle piiri Laosesse minna. Kas on veel soovitusi seal üleval, mis on jäänud tahaplaanile?

Meie oleme minemas oktoobri lõpus, olen teinud kõvast eeltööd mõttega just neid turistimasse vältida. Mulle on pigem jäänud sõelale sellised kohad nagu Nan, Sukhothai, Lampang. Olen lugenud, et Pai on väga ilus aga täis lärmavaid ja pidutsevaid noori-hipisid, mulle see väga peale ei lähe seetõttu väldin seda kohta ja plaanis minna kui aega jagub hoopis Suppongi või Mae Hong Soni, mis ka seal kandis. Meil aega 2 nädalat ning oleme ainult Põhja-Tais. Kaalusin ka Laosesse minna aga meie ajakava seda ei võimalda.

Oleme ka okt. seal Pai on väike ja hipisid täis. Chiang Rai vast kõige eemal nendest 3-st turistide mõttes. Ma ise plaanin need kõik läbi käia :) Kui aega on, ka rolleriga Mae Hong Soni sõita.

Aastaid tagasi piirdusime Chiang Mai linna ja ümbruse tutvumisega, osalesime ringreisil(Wandering Star Tour) White temple(vägagi ok)-Golden Triangle( pildistamiseks)-üle jõe Laose turule(vahelduseks OK)-Long Nec küla( Burmast giidi tuttavad,täpselt ei meenu-neid mitu aga kui moraalist siis vist ikka parem kui naaberriigis puruvaesuses,ostsime-annetasime meiegi). Oli soojemat sorti talv sellel korral,palju annab juurde igaaastane veebruari alguse lillefestival. Saabusime BKK-st lennuga ja tagasi rongiga kogemuste saamiseks( öörongis selline hüpetega ,puhas ja turvaline,toitlustus võimalik,taga restoranvagunis vanad saksa turistid õllekanne püüdmas). "Chiangmai Bupatara"(õhtul vaikne rajoon,veidi vanalinna väravate suunas mugavam-õhtul linna ka lähemal).Ajalooline vanalinn päeval turiste täis,on ka vaatamist. Doi Suthep OK, võimalk ka sealt edasi looduses seigelda.Õhtune Night Safari Zoo-kui et aja sisutamiseks,ei erilist. Aeg lendas kiirelt, tasus külastamist!

Aitähh Teile! Super avastused :)

Chiang Maist Jungle Flight on lahe, kui keegi pole veel käinud. Kõik vanusegrupid!