Poola kiirteed 2014

Tere!

On plaanis minna nüüd nädala pärast sõidule Tallinn-Palanga, Palanga-Sopot, Sopot-Krakow ja sealt juba tagasi. Kas keegi oskab öelda palju kiirteemaksu peale raha läheks sellise otsaga läbi poola. Ning soovitusi mida teha Sopot'i , Krakow'i lähedal või linnades mida sõites läbid ?

Ettetänades, Richard.

Lisaks juurde veel niipalju et hetkel on plaanis külastada ka Wieliczka Soolakaevandust, Elbląg kanalit, Auschwitz'i laagrit. Ning kes on käinud, kas Slowinski rahvusparki külastanud, kas on mõtet läbi sealt põigata või mitte?

Kausuta www.viamichelin.com teekonnaplaneerijat, näitab kõik teemaksud üle Euroopa ära

Ja kasuta ka Trip-i otsingut, seal on palju infot nii Sopoti, kui läheduses asuva Gdanski kohta. Elblag kanal on hetkel veel remondis. http://www.zegluga.com.pl/index.php?p=aktu&aid=54

Kõik otsingud ja teemad läbi juba loetud, just mõtlesingi et äkki keegi teab nende linnade lähedal huvitavaid kohti kuhu just kõik turistid ei käi ja mida nii väga ei teata.

Põhja Poolas on väga huvitav objekt "Tagurpidi maja". Krakowis lossi külastamine võtab tegelt aega pool päeva, aga tasub külastada. Tagasiteel kui võimalik külasta kindlasti Hundikoobast (saabusin Poolast oma grupiga nädal aega tagasi). Kindlasti tuleb seal võtta giid (hetkel kahjuks ainult poola- ja venekeelne). Saad kuulda/näha tegelikku ajalugu, mitte seda mida meil koolis õpetatakse. Samas kandis on ka Ruciane-Nida. Käisime seal järve peal hõljukiga sõitmas. See pakkus tõelise elamuse (Eestis vist hõljukiga sõita ei saa).

Palangast Sopotisse peab aega varuma, tee ei ole väga kiire, aga huvitav, palju järvi, kus tasuks ka peatuda. Gdansk/Sopot on praegu väga ülerahvastatud. Slowinski rahvuspark on omapärane, tasub vaadata. liiv ja liiv. sealt Krakovisse polegi sõitnud vaid hoopis edasi Saksamaale. Viimati Wroclavis käies oli vaid ühes kohas teemaks, aga mitmesse kohta olid need püsti pandud, aga ei olnud veel avatud.