Poolas liikumine

Tere. Tean, et Poolas on nädalavahetusel rekkadele piiratud sõit Varssavis. Kas see reegel on ka teistes linnades, nt Gdanskis, Sopotis, Gdanyas?
Mis nädalapäeval oleks parem startida Eestist? Mõtlesime reedel sõita Riiga, ööbida seal ja laupäeva hommikul sõita juba Poolasse. Veel üks mure - kas muuseumid ja teised vaatamisväärsused on esmaspäeval avatud? Ei tahaks, et kõik oleks kinni.
Soovitage ka kohti, mida vaadata (teel Suwalki-Gdanya).
Ette tänades

Võiksite soovitada ka majutust seal piirkonnas, et hind oleks kuskil 30-40 eurot kahe peale

Mulle ei meeldi need üldised broneerimissüsteemid. Ei saa midagi aru. Tahaks ikka kindlaid kohti või lehekülgi :)
Kas keegi kommenteeriks ka teisi küsimusi?

Rekkadega on nii, et pühapäeval tohivad sõita vaid külmikuga rekkad, millel kaup peal.

Esmaspäeval, kui Warssavas olime siis olid küll muuseumid avatud. Kuid see on pealinn, põhjakaldal võivad olla teised lood. Kord jäime aga muuseumi ukse taha, et meil ei olnud zlotte ja kaardimakse võimalus puudus. Õnneks mitte kauaks, sest tädi pigistas silma kinni ja lasi meid heast tahtest sisse. Absurd oli ka see, et euros ei saanud paraku maksta.

Varasemast ajast oli see Sopot rohkem Poola laulupealinn, võiks Leplandi käest küsida, millal toimub ... äkki astud sealt läbi ka. (pean silmas Ott Leplandi, meie laulepealinna võitjat. Tegelikult oli see vist Anne Veski, kes seal kaheksakümnendate keskel võitjaks osutus).

Miks ööbite Riias? Sõitke otse Poola. Suwalkist Masuuriasse. Seal on palju väikseid hotelle väikeste mägede ja järvede vahel. Söök on ka suurepärane. No ja sealtkandist juba Gdanski peale. Kohti pole vaja Broneerida, sest neid jätkub. Olen põhja Poolas ööbinud 2 tärni hotellis ja pean ütlema, et suurema tärniga hotellidele ei jäänud see alla.

Frank, mis on Leppland? :) Siis peaks kindlasti võtma zlotte?
Rajukas, meil on ostetud voucher kasutamiseks Riias. Ostustasime kasutada seda sel reisil. Millal olite Poolas? Mis oli majutuse hind?

Jaanika30-le
Põhja-Poolas asub selline linn nagu Ketrzyn. Tegemist on endise Ida-Preisimaa linnaga Rastenhof-iga. Selle külje all asub kurikuulsa Hitleri "Hundikoopa" (Wolfsschanze) varemed. See on see koht, kus püüti 1944 teha atentaati. Sissepääs sinna maksab 20.- zlotti. Maksta saab ainult sulas.
Ööbimine Poolas maksab ca 40 - 50 zlotti nägu (eelmise suve lõpus).
See Poola rekkade hirm ja linnalegend, mis on jäänud eelmise sajandi lõpust. Jah, rekkasid on palju, aga kõik sõidavad automaadiga ja kiirusega 88-90 kilomeetrit tunnis. Kuna nad omavahel ka suhtlevad, siis võid nende tulles ka läbi asulate lasta, sest neil on teada, kus automaatkaamerad töötavad ja kus on "tühjad tuvipuurid". Hirmsaks läheb siis, kui tahad liikluseeskirju rikkuda ja lennata. Mõistuspäraselt sõites pole seal hirmsam, kui Tallinn - Tartu maanteel.
Nii, et mõistust ja head teed!

Peale hotellide on Poolas hulgaliselt kodumajutusi. Lihtsalt väravas silt notslegy või pension või midagi sarnast. Hinnad soodsad. Gdansk ise on väga ilus linn, Sopot ja Gdynia sellised tavalisemad. Elbagi lähedal on Malborki kindlus, mida tasuks vaatama minna.

RL, kassuk, aitäh info eest. Mis nädalapäeval soovitaksite Eestist startida? Kas muuseumid sealkandis on avatud ka esmaspäeviti?
P.S. Plaanis on veeta üks päev Riias (koos ööbimisega) ja sealt edasi juba Poola

Olin põhjapool mõned aastad tagasi, nii-et hindu täpselt ei mäleta. eelmised ütlesid juba minu eest. Muuseumide lahtioleku aegu vaata sealtkandi vojevoodide ehk maakondade turismikaardilt.Loodan, et seal on ka muuseumid ja nende lahtiolekuajad. Ehk on muuseumil ka koduleht. Kuna Poola poole hakkate minema Riiast, siis tuleb arvestada sealt startimise ajaga. Oleneb ka sellest, kaugele tahate jõuda, kuidas on sõidu oskused?
Tuli meelde, otsisin ja leitsin kaardi, kus on palju kasulikke linke sulle. Kui soovid, siis ütle täpne (no enam-vähem) marsruut, siis saan anda muuseumide kodulehekülgi.

rajukas, Gdynia olngi meie sihtpunkt. Suwalki ja edasi Gdynia poole. Seal palju rääkisid ka Torunist. Praegu ei tea, kas sõidame siia.
Sõidame kahekesi. Mehel on rohkem kui 10-aastane kogemus, mul on neli aastat kogemust

Olsztyni ilusas vanalinnas on vägev kindlus-muuseum. Gdanski vanalinn on Läänemere ilusaim, Nowogradis vabaõhumuuseum, Gizyckos on järve ääres sadam, sealt tehakse laevaga sõite mööda kanalit teistele järvedele (see on vist ainult suvel), Stanczykis on Itaalia arhitektide järgi tehtud betoonist raudteesillad 200m pikad. Seal korraldatakse benji hüppeid, Skepe-Wymyslinis klooster, Przasnysz üks ilusamaid kloostrikompleks Poolas.

Kat, kas kõik need muuseumid on avatud esmaspäeval?

Muuseumide avatuse kohta ei oska öelda. Olen korduvalt käinud ja ikka nii, kui midagi on avatud, siis sisse astunud. Olsztyni vanalinn on ise üks kena muuseum. Luteri kiriku juures on ca 700 aastat vanad kiviskulptuurid, sealt 100 m on kindlusmuuseum. Kloostrid ja vanad kirikud on ise juba nagu muuseumid. Alati on Poola sõbrad aidanud kui kuhugi on olnud eriline soov sisse pääseda. Kogu see kant on väga rikkaliku arhitektuuriga. Rezeli kindlus, Ketrzyni gooti kindlus ja kirik XIV sajandist jne.

Kat, tänan. Meile pakuvad huvi just erinevad kirikud, lossid ja kindlused :)

Kui peaksite sõitma Sorkwityst läbi, seal on barokne luterlik kirik. Üle tee oli inimene kellel oli kiriku võti ja sai sisse. Lidzbark Warminski loss. Olsztynekis asub külaarhitektuuri vabaõhumuuseum. Malborkis asub suurim telliskivist gooti linnus, UNESCO kaitse all. Kui plaan on tagasi tulla Toruni kaudu (kuulus on oma hästisäilinud gooti stiilis ehitiste poolest), jääb teelel Chelmno mitme vana kiriku ja raekojaga.
Veidi enne Suwalkit jääb Poola sõites tee äärde vasakut kätt Swiss Bar (õhtul diskoteek), sinna saab rekkaga sõita. Ööbimisvõimalus, aga päris hea söögikoht. Poest ostke krakowi vorsti, mida kallim seda parem.

Mitu päeva võiks kesta selline reis, et tutvuda nimetatud linnadega (Olsztyn, Gizycko, Gdansk, Sopot, Gdynia)?
Veel vaatasin Malborki lossi lehekülge ja ei saanud aru, kas nad on siiski avatud esmaspäeviti suvel.

Arvan,et teie marsruut läheb Suwalki- Augustov-Elk- Olstzyn - Morag-Elblag-Gdansk.Teepealseid muuseumeid ja vaatamisväärsusi ei tea. Annan sulle Gdanski muuseumide kodulehed.Sopot,Gdynja on Gdanskiga ühes. Nagu oleks üks linn. Tundus, et muuseumid on avatud kas teisipäevast(worek) või kolmapäevast(sroda). mhmg.gda.pl cmm.pl muzeum.narodowe.gda.pl archeologis.pl gdansk.pl ecs.gda,pl akwarium.gdynia.pl muzeumgdynia.pl
Kui tagasi Toruni kaudu, soovitan kasutada kiirteele paralleelset teed. Sinna tee äärde jäi see 2ne hotell. Punastest tellistest kahe-kolme kordne. Kui leian pildid üles, siis püüan saata. Reisi pikkus oleneb sellest palju aega viidate muuseumides ja muudes kohtades. Praeguse pildi järgi kaks nädalat vähemalt. Kui lähete suvel,ilusate ilmadega, on Gdanskis raske parkida, peate olema kohal hommikul hästi bvara.

Ma otsisin enda poolt tehtud postitusi ja veendusin, et ka teiste poolt on palju infot saada. Ei hakka seda siia uuesti kopeerima. Kasuta otsingut: Poola!
Minu poolt paar kommentaari:

http://trip.ee/content/poola/olsztyni-ja-leedu-piiri-vahel-soogikoht-vaatamisvaarsused.html

http://trip.ee/node/53141

Aitäh kõigile kasuliku info eest! Mõtlesime, et tagasi läbi Toruni me ei lähe. Riias ööbimist võtame tagasiteel. Plaanime minna augusti algul. Kui keegi sõidab varem, võiks pärast midagi veel lisada (kui midagi on) :)