Portugal/Oct

Tervitused! Vaatan, et lufthansa ryanair ja airbaltic teevad täitsa okei rahaeest lende portugali suunas ja sellepealt tekkis mõttekäik ja mõned küsimused . Kas keegi jõudnud juba broneerida endale miskit lähipäevadeks/nädalateks/kuudeks?  Uurides ametlikke lehti, siis paistab et hetkel reisijaid niiväga eemale ka ei peletata. St, et lastakse nagu riiki ilma suurema jamata.  Kas on kedagi kes on kohapeal või lihtsalt teab paremini seisust Portugalis.  Ja kui keegi oskab veel lisada matkamissoovitusi radade kohta Portugalis, siis see oleks suur boonus:) 

Tänan ette ja soovin parimat!

Just jõudsin täna tagasi Farost, sai käidud üle Frankfurdi, riiki saab täitsa vabalt kedagi ei huvita kus tuled ja kuhu lähed. Alates Tallinnast lennukisse astudes nõutakse maske kuni Faro lennujaamast väljumiseni. Jah eks see maski kandmine lennul selline poole kohaga palagan ole :) Faros maski kandmine kohustuslik siseruumides, (poed, kirikud, söögikohad (ka kui astud söögikohta mis asub väljas ja kui seal ringi liigud, lauas võid ära võtta)). Läbi sai käidud kogu ranna äärne ala Farost kuni Lagoseni, majutusin apartemendis Armacao de Peras, mis rohke  kohalike puhkamise koht kuid ka minule kõige rohkem meeldivat. vaadata egas palju seal peale paljude erinevate randade nagu polnudki, külastamist väärivad kindlasti Faro vanalinn,  Benagili koobas, veini inimesele üks väga mõnud ja lõõgastav veinimaja, Farost kui aega jääb siis hommikul vara kohe minna ja külastada Ilha Deserta randa. Kui konkreetseid küsimusi võib kirjutada :) Arvestama peab tagasi tulles politsei ja piirivalve ankeedi täitmisega eestis ja testi tegemisega, mis võib osutuda 1,5 pikkuseks :)

  • Tänud suured Max . See on hea stardipakk!

Olen hetkel Lissabonis.

Olukord rahulik. 

Lend siia oli rahulik, napilt 30% täituvust. 

Lissaboni lennujaamas mingit eraldi kontrolli ei olnud (temperatuuri ei mõõdetud, passenger locator paberi vastu keegi huvi ei tundnud). 

Kõik käis kiiresti ja kordades kiiremini kui kunagi vanasti, siis kui veel elu normaalne oli :D

Linna peal (Lissabonis) inimesi jagub. Aga võrreldes varasemaga inimesi/turiste vähemalt poole vähem. 

Enamus asutusi/söögikohti/muuseume/jne avatud. 

Ca pooled inimestest kannavad maske igal pool. Ühistranspordis, poodides ja siseruumides maskid kohustuslikud. 

Hinnatase nii majutuse kui ka restoranide osas päris palju alla tulnud. 

Inimesed rahulikud, elu käib (küll natuke vaiksemalt, aga siiski)  ja linna saab kõvasti rahulikumalt nautida kui varasemalt. 

Ilm ka super....

Lissaboni lennujaamas MÖÖDETAKSE temperatuuri!

Harjumatu ei pruugi sellest arugi saada, aga termomeeter on vahetult enne nn tsoonist väljumist. Kui olete sealt läbi tulnud - just vahetult pärast kohvrite liine - on läbipääs nn avaliku lennujaama osasse suunatud kitsasse voogu - ja seal üleval pea kohal ongi nn kraadiklaas. Samas on olemas ka sildid, mis keelavd pea katimst - see on selleks, et termomeeter saaks temperatuuri vôtta.