Portugal: Porto / rannikukülad / Lisbon

Hei

Lähen Mais Portugali. Idee siis selline:

Saabun Portosse ja mõned päevad hängin seal. Siis lähen mööda rannikut alla Lisboni suunas. Tee peal kavatsen peatuda: Aveiro, Figueira da Foz, Leiria, Nazare, Peniche, Ericeira linnades. Ja lõpetan Lisbonis, kus kavatsen ka mõned päevad hängida.

Kokku olen arvestanud tripi peale 15 päeva.

Siit mõned küsimused, et äkki keegi oskab mind ses osas aidata:

  1. Nimelt mul pole õrna aimu kuidas ma Portost alates mööda rannikut alla Lisboni suunas liigun. Ilmselt peaks seal käima mingi külade vaheline buss vms. Ma ei taha mitte ühe jutiga rannikut läbida, vaid ikkagi päevaste peatustega eelpool mainutud külades/linnades. Keegi teab täpsemalt transpordi liikumist rannikuvahelistes linnades?

  2. On äkki kellelgi mingi lahe kogemus rannikul olevate külade/linnadega, et äkki on mul plaanist midagi ägedat välja jäänud?

  3. Porto ja Lisbon- tahaks neis linnades mingites ägedates hängimiskohtades viibida, aga jällgi mul pole õrna aimu kus need olla võiksid :) Pigem ootaks selliseid kohti mis pole nii väga "mainstream" kohad vaid sellised lahedamad, no et vbl näeks ka mingit bändi jne. Pigem Indie vms selline värk.

Kui keegi hea inimene oskaks neis teemades mind valgustada, siis oleksin väga tänulik.

PS. Ja kui keegi tahab liituda, siis on alati võimalus selleks ;)

Hei hooo...

Kristian

Porto ja Lissaboni vahelises piirkonnas on olemas päris tihe bussi- ja rongiühendus, samuti on nimetatud asulad küllaltki suured, mistõttu on ka nendevaheline ühendus päris hea. Üldiselt tasub eelistada bussiühendust, mis on tihedam ja odavam. Reisi planeerimiseks soovitan muretseda mõni reisiraamat, Sinu stiilis bussiga seljakotimatkajale on Rough Guide päris hea valik. Varasemaid Portugali Rough Guide raamatuid saab netis osaliselt tasuta vaadata: http://books.google.com/books?id=Xmmf4qRsf_gC&printsec=frontcover&dq=portugal+rough#PPA246,M1 , selle lk 246 on toodud Portost lõunasse jääva piirkonna transpordiühenduste umbkaudne sagedus ja kestus.
Kuna ise väga indiekohtades hängijna ei ole, siis selle osas kogemus puudub. Aga soovitav on kohapeal kohalikega suhelda ning ka preili Juhus mängib tihti olulist rolli ;)

Võta Portos takso (mis on suhteliselt odav) ja ütle taksojuhile, et soovitagu Matosinhos (kesklinnast umbes kolm-neli km) mõnda head, aga mitte liiga kallist kalarestorani. Arvatavasti iga taksojuht teab neid kohti. Võid saada väga mõistliku hinna eest suurepärase elamuse.

Hei!

Soovitan kindlasti käia Coimbras..see jääb poole tee peale Portost Lissaboni. Õppisin seal pool aastat - väga äge vana ülikoolilinn. Palju rahvusvahelisi tudengeid ja kindlasti rohkem elu, kui teistes väikelinnades. Saad sinna bussiga. Coimbrast väga lihtne käia rongiga Fioguera de Fozis ning külastada ka Aveirot. Osta Lonely Planet või Rough Guide - sealt saad supersoovitusi.

NB! Inglise keele oskus portugaalastel ei ole just kiita! (kui sa just hispaania või portugali keelt ei räägi). Varu kannatust.

Lissaboni vanalinnas on üks lahe vaateplatvorm, kus on vaade jõele ja seal on selline alternatiivsete noorte hängimiskoht. Töötab väike putka, kust saab sandwichi ja õllet ja ka muid jooke-sööke. Pimenedes võetakse trummid välja hakatakse trumme taguma. Tavaliselt mingi tüüp teeb väikese korjandusringi, et viina osta, sest tehakse ka väikest tuleneelaja showd.