Praamid mandri (Surat Thani) ja Ko Pha Ngan vahel

Full Moon Party järgsel päeval on vaja tagasi Bangkoki lennata, kuid Koh Samuilt on lennupiletid kallid (~ 120 Eurot). Leidsin, et odavam (aga pikem reis) oleks sõita praamiga mandrile ning sealt bussiga Surat Thani (mõlemad piletid saab praamifirma lehelt osta, ~ 20 Eurot) ning sealt edasi lend (~ 35 Eurot). Nagu ma aru saan, opereerivad selle marsruudi vahel 4 firmat: Ferry Samui, Seatran Ferry, Songserm ja Lomprayah speedbouts. Tripadvisori põhjal järeldan, et viimane neist on kõige asjalikum (nii kiiruse, korralduse kui ka suhtluse poolest), kuid kindlasti peab arvestama sellega, et varakult on vaja olla pileti järjekorras (isegi online bronni puhul) ning sõidud võivad kesta tund aega lubatust kauem.

Kas keegi oskab veel täpsemalt oma kogemustest rääkida? Kuna reisiksin antud lõigul üksinda siis ei tea, kui turvaline see oleks. Eelnevad teemad selle kohta on läbi loetud.

Palju sa siis rahaliselt voitu saaksid?

Olen sõitnud Phanganilt eelmise aasta märtsis Full Moon Party järgsel päeval praamiga Surat Thanisse. Pileti ostsin probleemideta ühest turismiputkast eelmise päeva õhtul. Praamil ei olnud palju rahvast, ainult mõned väsinud ja värvilised näod, eks suurem osa pidulistest jäi sinna haavu lakkuma. Ka turvalisuse mõttes ei näe ma mingit probleemi, sealkandis on näha väga palju üksikuid, euroopast pärit noori tütarlapsi seljakotiga rändamas ju siis pole midagi hullu.

Aga võta NokAiri või AirAsia lehelt otse pilet Ko Phanganilt Bangkoki. Ei pea mõtlema, mis praamiga sõita ja mis kell sabas olla, lihtsalt kõik on ära korraldatud ja pead lihtsalt etteantud kellaajal olema sadamas. NokAiril on lühemad ajad kui AirAsial marsruudi läbimiseks. Mingit rahalist võitu küll ei saa, kui eraldi osta praam + buss + lend. Üksinda on turvaline. Kui tahad eraldi võtta, siis pigem Lomprayah - mida kiirem, seda parem. Mõlemad lennufirmad vist kasutavad sama.

Hei, Lomprayah on neist vast kõige korralikum operaator. Muuseas, kui soovid kokku hoida ja aega on, siis Lomprayah müüb sulle pileti otse Koh Phangan - Bangkok. Sel juhul sõidad katamaraaniga läbi Ko Tao (peatus ca 15 min) Chumphon'i. Seal ootavad Sind suured ja mugavad Lomprayah bussid, mis viivad muretult Bangkoki kesklinna. Start saarelt hommikul 8:30 ja Bangkokis oled 20:30. Kogu tripi hind 1300 bahti st ca 35 EUR. Pileti saad bookida siit: https://www.lomprayah.com/page/route Parimat, J.

mine booki nokair.com pilet, saad bussi, laeva, lennu kõik ühele piletile, ei ole sul pärast mingit jama, kui midagi hilineb

Phanganilt alustades on mingi mõte odavamat laevapiletit vaadata, aga Surat Thanist aevapileti hind ei olegi oluline vaid see missugusest turismiputkast saad odavama transfeeri sadamasse koos laevapiletiga. Ise sadamasse minek läheb palju kallimaks. Surat Thanist Samuile saab üldiselt odavamalt ühe öise, magamisvõimalusega laevaga, saad ühe hotelliöö võrra ka säästu.

Lomprayah oli vist 500 bahti üks ots ja 1,5 tundi. Ca 350 bahtiga peaks saama selle aeglase, mis neli tundi sõidab (Raja Ferry) Öine on vist ca 400 bahti.

Küsiks veidi abi, mis te arvate kui võtta Koh Phanganilt laev Raja ferry tripiga: 05:00 Thong Sala (Koh Phangan) 09:30 Suratthani Airport

ning edasi võtta lend suunal Surat Thani --> Bangkok väljumisega 10.45, aega nagu oleks 75 min. Kas oleks reaalne jõuda või kuidas aegadest kinni peetakse?

Osta lennupilet kus on nii laeva kui bussipilet sees.Kui mingi transport ka hilineb pole sinu mure pannakse järgmisele lennule,

@ivok65 - kas oskad mind suunata mingile sellisele lehele? eelnevalt lugesin et airasia ja nok airi lehelt pidi saama, ometi kui valin algkohaks bangkok siis ei paku koh phangani sihtkohaks... Ette tänades ;) Valisin thai lion air sest sellel tundub olevat 10kg pagas hinna sees, nok tahtis saada 25 euri ühe otsa eest kuni 15kg pagasiga..

https://www.nokair.com/ Nok airil on seal valikus selline koht Fly and Ferry ja sealt Koh Phangan (Tong Sala Pier)

Kurjam, leidsin ülesse ja Nok Air on 100 euri kallim kui Lion Thai Air, Ehk keegi siiski oskab vastata küsimusele: Küsiks veidi abi, mis te arvate kui võtta Koh Phanganilt laev Raja ferry tripiga: 05:00 Thong Sala (Koh Phangan) 09:30 Suratthani Airport

ning edasi võtta lend suunal Surat Thani --> Bangkok väljumisega 10.45, aega nagu oleks 75 min. Kas oleks reaalne jõuda või kuidas aegadest kinni peetakse?

Kus sa selle 100 euri leidsid,proovisin erinevaid kuupäevi 1899-2049 kohaliku raha ehk umbes 50 euri kokku

Need Raja ferry laevad ikka päris logud. Ja aeglased. :) Ma soovitaks Lomprayah katamaraanid valida. Minu kogemus näitab, et aegadest pigem peetakse kinni. Me lendasime eelmine aasta samoodi. Küll Samuilt, aga see üks alus teebki igal saarel peatuse. Jõudsime kenasti ja kõik oli plaanipärane. Kombopaketti seejuures polnud. Lendasime ühtepidi AirAsiaga ja teistpidi NokAiriga.

Tänud info eest:) Mõtlesime, et mis seal ikka ööseks jääda kui kell 5 vaja juba sadamas olla, võtame eelmine päev laeva Suratthanisse ja ööbime hoopis seal :)