trip-krainetrip-ukraine-dark
Probleemid passiga.

Tere

Austraalia WHM viisa kehtib kuni 15.10.2009 (see on viimane sisenemise kuupäev). Pass saab läbi 14.02.2010. Tahaks minna Austraaliasse ca septembris ja ennem uue passi teha. Kas uue passiga võib piiril probleeme tekkida vms?

Tänan

Sa pead Au viisa osakonnale andma asjast teada.

Võimalik veel, et kui vana passi ära ei võeta(minult ei võetud, löödi ainult augud läbi-või kui palud,siis vahest nad ei löö auke),siis saad sellega sisse sõita ja välja sõitmine Aust ei huvita kedagi.

Siin täpne info, kuidas pead toimima, kui passi ära vahetad:

Notifying change of passport details

Your visa application is linked to the passport number used in your application and you must use the same passport to travel to Australia. If you obtain a new passport after lodging your Working Holiday visa application (e.g. if your passport is stolen, lost, damaged or expires), you must advise the department of the new details, including:

* passport number
* date of issue
* expiry date.

You may do so either by email or by faxing a copy of the biodata/photo page of your new passport.

If you fail to advise the department of your new passport prior to your travel, you may be refused or delayed entry until your identity and claims to enter Australia have been checked.

To advise the department of passport detail changes, please contact the department.

Pärineb: http://www.immi.gov.au/visitors/working-holiday/417/after-you-lodge.htm

Seega, vastus sinu küsimusele on siin konkreetselt olemas: kui uue passi teed ja sellest saatkonda EI teavita, siis võib küll probleeme tekkida. Seega teavita neid ja küsi kas kõik ok :)

Ja julgen Emmele vastupidist väita: vana passiga sa kindlasti sisse sõita ei saa. Ja lisaks pead tegema juba seepärast uue, et AUsse sõiduks peab su pass kehtima vähemalt 6 kuud.

Jah parem on teha uus pass ..kuigi vana pass ei tohiks ju enne säilivustähtaega kaotada,kui aeg läbi on!? Aga milleks pead vaevata ja ehku peale välja minna. Seega parem ikka uuega ja see pole ju probleem,neile kirjutada oma uue passi andmed.

Halli passiga Austraaliasse?

Kas keegi teab täpsemalt midagi , et kas saab halli passiga ikka Austraaliasse ja kustkohast mida uurida või ehk keegi on kokku puutunud sellise teemaga oskab rohkem rääkida :)

Tekkis selline küsimus, et mul on kuus aastat tagasi välja antud Eesti Pass, mis kehtib veel neli aastat. Plaan on sel kevadel aastaks Austraaliasse minna reisi/töö viisaga. Kuulsin kuskilt, et nüüd on vaja Austraaliasse sisenemisel uut biomeetrilist passi – vastab see tõele, või võin rahulikult oma passiga reisida? Suur aitähh!

Passi uuendamine Austraalias?

Tere. Probleem selline et pass kaotab kehtivuse jaanuar 2011. Aga ringi reisimiseks ja teise aasta viisa taotlemiseks oleks vaja vast uut passi. Olen kuulnud et Sydneys saab seda teha aga rohkem infot mul pole. Oskab keegi aidata kuidas Austraalias passi uuendada?

Tere, kui ma teen aastase Work & Holiday viisa, siis mis peaks olema passi kehtivusaeg peale viisa lõppu? On seal mingi nõue, et peale viisa lõppemist peab pass veel kehtima 3 kuud? 6 kuud?

Terv,

Mina82 - pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale seda, kui Austraaliasse saabud, see on ainus tingimus

Evekas - tänud, lähen juba täna uut passi tegema:)

Mina82 - aa, aga vaatasin nyyd, et kirjutasid hoopis work & holiday. Kas mõtlesid äkki WORKING holiday või ikka WORK & holiday? Need 2 erinevat viisa varianti... Võib-olla work & holiday'ga on teised lood.

Evekas - mõtlesin ikka Working holiday viisat:)kirjutasin enne valesti. Sain juba uue passi kätte, uskumatult kiiresti kõigest ühe päevaga!!!

Minu arust ma kusagilt lugesin, et halli passiga ei saa seda viisat teha.... jäi kusagilt silma