Puerto Rico rannapuhkus?

Tere,

kindlasti on juba väga palju eestlasi, kes seal ära käinud on :) Kuna enne on ees palju suuri linnasid, siis soovin just teada kus kandis oleks Puerto Ricos saada ilus ja vaikne rannapuhkus???

Ette tänades!

Tere, läheme Puerto Ricosse aprilli lõpus 10 päeva. Prioriteet oleks mõnus rannapuhkus. Jagage palun soovitusi, mida kindlasti külastada ja kus oleks parim broneerida ööbimised rannapuhkuseks ja väljasõite teha. Plaan rentida auto, kas jätta see kohapeal tegemiseks või ikkagi mõistlik ette ära broneerida?

Tänud ette!

Ilusaimad rannad, mida meie oma reisi jooksul nägime, olid Culebra saarel. Seal asub ka kuulus Flamenco rand. Kuigi ise Culebral ei peatunud, siis mingisuguse ööelu piirkonnana see ei tundunud, pigem vaikne kuurort. Tasub vähemalt külastada. Peatusime pikemalt Humacaos ja Rinconis, esimest neist ei soovitaks, aga teine on äärmiselt sümpaatne kant ning ka seal on valida mitmete randade vahel. Kindlasti on külastamist väärt:

  • San Juan fort ja vanalinn
  • El Yunque mets ja mägi
  • Ponce, kui te juba autoga ringi sõidate

Autorent on muidugi äärmiselt subjektiivne teema, aga tõenäoliselt maksab takso lennujaamast San Juani keskmise auto päevamaksumuse...

"tõenäoliselt maksab takso lennujaamast San Juani keskmise auto päevamaksumuse". Kindlasti mitte, taksohinnad on reguleeritud, takso lennujaamast San Juani maksis omal ajal 17 dollarit, autorent koos kindlustusega aga 60 dollarit.

Rannapuhkuse mõttes on Playa Flamenco ületamatu. Paraku aga Culebra saar ise igav ja tegevust õhtuteks ei ole, ööelu puudub. Mõned turiste täis baarid. Ööturge ja tänavatoitu ei ole, isegi puuvilju ei ole teeäärest saada. Seltskond peab ennast ise lõbustama. Saarele pääsemisest on tehtud veider kohalik tsirkus, kus valged turistid hommikusele praamile poole öö pealt järjekorda võtavad. Päevased väljumised olid üsna vabalt ligipääsetavad. Rendiauto oli sadamast veidi eemal parklas. Culebral on vaja esimese asjana rentida liikumiseks kasvõi nn golfikäru. Autorendile PR-s alternatiivi sisuliselt ei ole. Ühistransport väljaspool SJ puudub, vähemalt on see turistile üsna kasutu. Kuigi saab hakkama ka väiksema sedaaniga, võtaks ise teine kord mingi jeebi, et mägedes parem liikuda oleks. Taksoga saartpidi ringi sõita on küsitav ettevõtmine ja ajaraisk. imho. Vaatamisväärsustest on üsna palju juttu olnud, ise tooksin välja Guanica dry foresti ja Cueva del indio, viimasse saab ka tasuta sisse nö väljapääsu kaudu, kui auto veidi eemale jätta. Fotohuvilistel tuleks selles kohas aega varuda, vaated ja veemäng on vägev. Kahjuks jäi nägemata saare keskosas olev San Critobal canyon, aed oli ette tõmmatud, putkavahti ei olnud näha ja vihma sadas. Huvitavad olid saare keskosa mäestik väikelinnad, kus keskel üks pargike, selle ümber kirik, linnavalitsuse maja, notar, jäätisekohvik. Kahjuks olid nad kõik mahajäetud olekus, kohalike oli liikvel vähe. Kui varem ei ole troopikas käinud, siis muidugi on PR tore, kuid midagi eksootilist seal ei ole. Toiduelamusi sealt ei saa, burgeririik.

Alexz, OK ja nagu ma ka ütlesin: subjektiivne teema, meid oli näiteks 8 ja meie takso (buss) maksis 2 korda rohkem. Rendiautosid on kindlasti rohkem kui üks hinnakategooria, kes kasutab autorendi poolt pakutavat ja kes reisikindlustust etc. Ma rohkem lähtuks ilmselt sellest, kas on plaan esimesed päevad San Juanis veeta või kohe edasi sõita...

Tere, tegin aasta tagasi autoga saarele tiiru peale. Minu lemmikuks oli Casa Luquillo Beach. Kaunis valge liivaga rand, võtsin kohalikult ka surfitunde. Ideaalne algajatele. Vihmamets lähedal. Käisin ära ka Vieques saarel. Seal on pimedas helendav bioluminesents lath, sellel öine kanuumatk on üks ägedamaid kogemusi. Saarel on imekaunid rannad, kuuluvad looduskaitse alla ja on prügist puhtad. Auto jätsime Puerto Ricole ja koha peal liikusime taksoga. Rincon oli ka kaunis linn. San Juan ei meeldinud üldse, rand oli räpane ja liiga suurlinn minu maitse jaoks. Ps. keset saart on üks maailma pikimaid zipline radasid, el Toro. See on tõeliselt vägev ja väärib sinna sõitmist. Ägedat reisi.

Kaks aastat tagasi maksime 2 nädalase autorendi eest 400€,broneerisime juba kodus ära.Autorendi firmaks oli Nationalcar.uk ja autoks oli Kia Sportage.Kütus on seal odav,maha sõitsime saarel 1600 kilomeetrit. Rendikal oli omavastutus null.