puhkus perega Itaalias

Tere, on olemas augusti kuusse lennupiletid Rooma. Lähme perega 2 täiskasvanut ja 2 last, 2 nädalat. Kuid natuke on tekkinud reisimarsruudi planeerimisel segadust. Kuhu siis ikkagi minna? Esialgne plaan on olla esimesed 3 päeva Roomas. Edasi tahaks sõita rongiga näiteks Barisse ja olla Baris 6 päeva. Peale seda suunduks San Marino poole (seal tuttav), San Marino kandis oleks viimased 3 päeva. Kuidas ikkagi oleks mõistlik planeerida, et oleks ka rannapuhkust ja lastel oleks tore. Bari- kas on mõistlik otsus? Kui oleme Baris, tahaks ära käia ka Otrantos ja ehk veel kusagil. Kuidas on seal kandis rannad? Kus Baris ööbimine oleks mõistlik, et lastega väga pikalt kõmpima ei peaks? Kas jääb meie marsruudile ka soodsaid shopinguvõimalusi/ outlette? Igasugune soovitus on teretulnud.

Bari on kena ülikoolilinnake, huvitava ajalooga. Isiklikult arvan, et 6 päeva ainult seal olla võib igavaks kiskuda. Just, käige ära Otrantos ja teistes rannikuäärsetes kohtades, väga ilus, väga julgen soovitada sellist kohta, nagu Castellano Grotte, lastele kindlasti meeldib :) Endal ei õnnestunud sealkandis kahjuks leida tavalist randa, kõik tasulised. Edu :)

Vaata minu kommentaari Trenitalia piletite kohta Barisse ja mida Barist edasi teha siin kõrval Tripis. Bari vanalinn on kena, aga mere ranna kohta ei oska öelda midagi, sest möödunud aasta aprill oli Eestis väga soe, aga Baris käisime jope ja vihmavarjuga. Aastad pole vennad.

Lõuna Itaalia rannad http://www.charmingpuglia.com/en/best-beaches-in-puglia.php Siit saab mingi ettekujutuse randadest. Me olime sügisesel koolivaheajal 10 päeva lõuna Itaalias, kuid Bari linnana jäi vahele. Nägime Barist ainult lennujaama. Kui Barist väljasõite teha, siis on 6 päeva küll täitsa sobilik aeg. Meie ööbisime siin http://www.booking.com/hotel/it/casalmare-bari.html, aga see koht vajab kindlasti rendiautot, sest muidu sealt liikuma ei pääse. Mõnus lahe olimine oli muidu. Kogu rannaäär on seal armsaid suvituslinnakesi täis, näiteks Polignano A Mare oli koht Bari lähedal, kus jalutamas käisime. Otrantos käisime ka, on ka kena koht, kuid see jääb juba päris kaugele. Ka sisemaal on vaatamist. Peale eelpool nimetatud Grotte di Castellana, peaks lastele meeldima seal lähedal asuv loomaaed Zoosafari Fasanolandia. Aga kuna ei tea, kas kavatsete autoga liigelda või mitte. Kuidas ja kas ka ühistranspordiga liiklema pääseb, ei tea.

Roomas olime perega aasta varem koolivaheajal. Olime kohal 2 ööd ja kuna aega oli vähe ja vaatamist palju, valisime öömaja täiesti kesklinna, Vatikani müüri lähedusse, rendikorterisse. Nendest päevadest on küll super mälestused. Käisime kogu linna keskosa jala läbi. Lõunal jõudsime kodus jalgu puhkamas ja söömas käia korterile kuuluvas pisikeses aiakeses. Oma öömaja leidsime siit lehelt https://www.vrbo.com/ Edasi sõitsime mere äärde selle juhenduse järgi http://www.victoriasteps.com/testinascosti/testonascosto11.htm Väga ilus oli.

Vabade randadega on enamuses Itaalias probleeme kui Abruzzo ehk välja jätta. Baris on üks normaalne ja suur vaba rand Pane e Pomodoro, mis on vanalinnast paremal ehk lõuna pool mõni kilomeeter. Vasakule minnes läheb jalutuskäik hiigelpikaks enne kui sadamast mööda saab ja siis on seal vaid üks selline ribakene vabaranda. Seal sai muuseas teoks ainus kord kõikide aastate ja reiside jooksul kui kellelgi meilt midagi varastada õnnestus. Tegemist oli avaliku vargusega - liival lamava inimese kõrvalt (ka pea alt!) kõik sülle, mis võimalik, jooksuga rannast autoni ja talda... Mis teha - Bari on kõige kuritegevuserohkem linn Puglias. Aga see on tingitud juba suurusest - eks Eestiski ole "valesid kohti" kuhu sattuda pigem Tallinnas kui Haapsalus. Üldjuhul tasub alati vaba randa otsida. Ka itaallane ise maksab oma suvitamise eest vaid siis kui tuleb tõesti kuskilt kaugemalt perega terveks päevaks. Seetõttu saab igaüks aru kui ütlete ükskõik kui segaselt lausekese "Dove e una spiagga libero?". Vastust teab iga kohalik ja käed jalad näitavad ka sellele õige suuna , kelle itaalia keel selle lausega piirdubki. Ise otsida on mõttetu - võid vales suunas kilomeetreid maha traavida.

Mina soovitaksin hoopis Cilentot ja Acciaroli randa. Imepuhas vesi, ilus rand, sõbralikud inimesed, odav toit, korralik öömajade valik. Ja kusjuures, ma täiesti soovitan Acciaroli puhul leida mõne korraldatud rannakese, üürida kõigiks kuueks päevaks päevavari ja parkimiskoht ja sealt ka süüa osta. Stressi on vähem, mugavust on rohkem ning puhkus on toredam.

Möödunud aastal maksin €10/päev rannavahendite + parkinise eest, acquasale cilentana maksis suurusjärgus 3.50 ja oli imehea :) Üldiselt kõik toidud on head.