Puhkusereis väikelastega Portosse ja Porto ümbrusesse

Palun jagage oma kogemusi! Sõidame mais neljakesi 4-aastase ja 5-aastase lapsega Portosse lootes näha võimalikult palju linnakesi, kirikuid, loodust, portveinikeldreid, randa, maitsta head kohalikku suppi-kala-pagaritooteid ja seda võimalikult rahulikus tempos. Kas soovitate võtta auto või soovitate reisida ühistranspordiga. Sooviks pigem soodsamalt läbi ajada, aga kuna lähiümbruse linnakesed tunduvad väga väiksed, siis ilmselt pole mitmeks päevaks ühte linna mõtet jääda(?). Enamasti oleme võtnud nädalaks ühte suuremasse linna soodsa korteri ja igal hommikul siis sobivas suunas autoga sõitnud. Kiirteemakse sooviks vältida. Eriti ootaks soovitusi lastele meeldivate tegevuste kohta. Samuti vihjeid heade kohalike poolt hinnatud söögikohtade kohta. Kergkärud võtame kaasa. Aitäh!

Kindlasti võtke rendiauto, kui ühes linnas kavatsete olla siis pole loomulikult vaja.

0
0

Kauaks üldse lähete ? Minu jaoks on Porto linn mis iga päev näitab midagi uut. Lastele- Portos olevat üks vingemaid mc donaldseid, ja seda just arhitektuurses mõttes.. hulganisti portveini keldreid.. hämaruses muutub linn oluliselt. Terve linna ulatuses on rannad. Kui kuskile sealt minna, siis Doura orgu.. saab nii laevukestega, kui rendiautoga.. olles all 10 päeva, siis mulle piisaks endiselt ainult Portost endast...teispool jõge Portoga segunenud Vila nova de Gaiast algab kümneid kilomeetreid pikk rand koos vahelduvate küladega. Jne jne...

0
0

Mais on vesi ookeanis päris külm. Isegi augusti lõpus on Porto ümbruses vesi minu jaoks liiga külm. Linna lähiümbruses pole vist ühtegi varjatumat lahte ka. Lähim ookeanilaineteta ja tõenäoliselt varem soojaks minev vesi võib olla Aveiro laguuni ääres. Torreira ja veel mõni väike rand sealt edasi. Samas mais ma poleks selles veel nii kindel.

Porto lähedal on kaasaegsem suuremate avatud aladega loomaaed - http://www.zoosantoinacio.com/?lang=en Linnas on ka Sea Life'i akvaarium, mis selles vanuses lastele veel tõenäoliselt midagi pakub. Suurematel pidi Lissaboni Okeanaariumiga võrreldes üsna kesine olema. Midagi leiab vast ka siit - http://www.portugalforkids.com

Kui auto võtate ja päevas on plaanis sõita rohkem kui 100+100 km, siis soovitaks võtta sellise auto, millel on rendifirma poolt Via Verde juba olemas. Porto ümbruses on asustus päris tihe (eriti 20-30 km laiune riba piki rannikut) ja kui üritate sõita ainult tavalistel teedel, siis peab keskmiseks kiiruseks arvestama alla 50 km/h, sest enamik aega oleks peaaegu linnaliiklus koos ringristmike ja valgusfooridega. Seega õõmajast 100 km kaugusele ja tagasi sõitmine võib kokku võtta üle 4 tunni. Samal ajal kiirteel kuluks sellele alla kahe tunni. Enamik Porto ümbruse kiirteid on ainult elektroonilise maksmisega ja siis on see Via Verde väga kasulik investeering. Muidu peab hakkama pärast postkontoreid vm otsima, et oma tasud ära maksta. Kui ikkagi kindlasti plaanite kiirteid vältida, siis tuleb kasuks põhjalik eelnev planeerimine, sest sildid hakkavad kõik automaatselt kiirteedele juhtima. Tavalisel teel linnast linna sõites peab pidevalt jälgima, et sujuvalt mõne ristuva kiirtee peale ei suunataks.

0
0

Rongiliiklus Portost lähilinnadesse on mugav ja soodne. Raudteejaam asub kesklinnas. Ühistranspordi kasutamisel kaoks peavalu parkimisega. Eeldaks aga see muidugi seda, et ka teie hotell asuks kesklinnas, raudteejaamast jalutuskäigu kaugusel. Parkimiskohaga hotellid kesklinnas on üpris soolase hinnaga. Kui rendite auto, peate tõenäoliselt arvestama sellega, et teie hotell asub kesklinnast eemal ja ära jäävad romantilised hilisõhtused jalutuskäigud hämaralt salapärastel vanalinna tänavatel. Rahalises mõttes oleks neljakesi ühistransporti kasutada soodsam, kui auto rentida ning kütuse, kiirteede ja parkimise eest maksta. Kui aga raha pole probleem siis pole ka probleemi.

Lapsed on teil küll veel väikesed, kuid kui keegi neist siiski Harry Potterit fännab peate kindlasti külastama Lello raamatupoodi: https://en.wikipedia.org/wiki/Livraria_Lello_%26_Irm%C3%A3o

0
0

Huvitavlik tähelepanek võrreldes Lissaboniga, võõraid pangakaarte aksepteeritakse vähem. Näiteks täna soovisin ülalpool mainitud uhkes MacDonaldsis Eesti pangakaartidega maksta. Öeldi, et maksmine on ainult kohalike kaartidega või sulas. Samuti lennujaamas (OPO) ühistranspordi piletit automaadist ostes selgus, et külaliselt sobib ainult sularaha. Toidupoodides (suuremates, mitte nendes pisikestes) pole meie kaartidega probleeme. Turistirestoranide kohta ei oska öelda, pasteleriade ja sellistes kus kohalikud käivad oli juba ette teada ning sai eraldi varutud sularaha. Igaks juhuks selline info.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased