Pulast Makarskasse

Tere! Septembri keskel minek Horvaatiasse. Esimene küsimus oleks seoses ilmaga. Kuidas septembris seal ilm on? Kas meri veel soe ning on võmalik ujuda nii et ei peaks külmetama (olen väga külmakartlik inimene :D ) Kas üldiselt jäävad soojakraadid ikka üle 20? Teine küsimus: Kuna lähme läbi reisibüroo ja sihtkoht on Pula, siis kui reaalne on, et päevaga käib ära Makarskas? Plaan rentida auto. Nimelt kuna ma olen nn mägedehull, siis tahaks nii väga Sveti Jure otsa ronida mis on siis ka üks kõrgemaid tippe Horvaatias. Kui päevaga seal ära ei õnnetu käia nii et jõuaks kasvõi ööseks tagasi Pulasse, siis äkki oskate soovitada head ja odavat majutuskohta Makarskas? Tänud vastajatele ning kui teil tuleb veel mõni hea näpunäide meelde, siis kõik on teretulnud :)

September on täiesti ok aeg, see suvi tundub palav tulevat, nii et septembris peaks saama suht rahulikult suvitada. Ilmaennustamine muidugi on selline keerulisemat sorti tegevus igas riigis :) Küsimuse teine pool: kaarti ikka vaatasid vôi? Pulast Makarskasse on ca 600 km, teekonna teine pool suhteliselt käänuline ja mägine, väikeste seisakute ja teeremnotidega vôtab sôit ca 6 tundi aega. No teoorias kui kell 3 öösel sôitma hakata saaks ehk 10 paiku ronima hakata. Kaua ronimine aega vôtab, ei oska öelda ja kas pärast seda veel tagasi ka sôita jaksate ei tahaks spekuleerida. Pigem siis Makarskas öömaja otsida, kôige lihtsam bookingu kaudu, hinnad on selleks ajaks juba all. Sveti Jure muide ei ole kôige kôrgem tipp Horvaatias,a ga üks kôrgemaid on tôesti. Lähemal on ka mägesid. Vaata näiteks Velebit (Zavizjan) vôi Risnjak. http://www.hps.hr/info/najvisi-vrhovi/

Sveti Jure otsa kannatab täitsa autoga sõita. Asfalttee viib lõpuni välja, alt üles ca 20 km. Youtubes on õige mitmeid videoid selle kohta. Kui varasem mägedes sõitmise kogemus puudub, siis tasuks kogenumatega konsulteerida. Meie ööbisime Makarskas ja mäetipus käimine võttis rahulikult ca 3,5h aega. Ei kujuta ette, et stardiks Pulast, teeks mäkketõusu ja pärast Pulasse tagasi.

Käisin just juuni lõpus autoga Sveti Jure tipus, ei olnud mingeid probleeme. Tee on küll kitsas ja tuleb aeg-ajalt leida laiem koht, et vastutulija mööda lasta. Kui sinna juba minek, siis soovitan kindlasti ette võtta matkarada Planinarski dom Toni Roso juurde. Sealt avaneb super vaade Horvaatia rannikule. Külma õlut saab ka majakesest osta, maksab 20 kuna.