Pulkadega söömisest

Arvan, et pulkadega söömine ei ole eestlastele igapäevane tegevus. Ka minule mitte ja kasutan neid seepärast kohmakalt. Kas jaapanlastele oleks solvav kui ma mõnes odavamas toidukohas või kiirsöögikohas oma kahvli seljakotist välja võtaksin ja sellega sööksin? Hiinas ei nähtud selles küll probleemi. Ehk on jaapanlased selle koha pealt tundlikumad. Palun vastata neil, kellel tõesti midagi asjalikku öelda on.

0
0

Ei ole kuskil maailmas pahaks pandud, kui olen restoranis või muus söögikohas palunud endale pulkade asemel nuga ja kahvel tuua ning alati on need ka olemas olnud.

0
0

Mõnes kohas ei pruugi nuga olla, selle asemel küsi lusikas. Kuigi ma ei saanud pihta kummas käes see peaks olema, omale meeldis vasaku käega sebida. Ei ole ise jaapanis käinud, kuid kuuldavasti pidi mittepulkadega sushi söömine sushi mõnitamine olema, eriti kui üks pulk sushisse lüüa ja seda sellisena üritada näksida. Millegipärast ei peeta sündsaks ka OMA pulkadega teisele sushit pakkuda. Nii palju, kui mina olen kokasaateid jaapani köögist vaadanud, siis neil on ka eurole sarnasid toite, mida saab ka edukalt kätega süüa. Kui pappi on, siis mina prooviks maailma kõige kallima loomaliha ära. Telekas tundus asi nii isuäratav, et vägisi hakkasid jaapani mõtted keerlema. Üldiselt ei ole pulkadega söömine raske, peab natukene oma sõrmelihaseid treenima, võid või kaks pliiatsit võtta ja üritada nendega miskit tõsta, alguses on selleks kustukumm päris hea ese. Ja lõpetuseks, kindlasti käi läbi jaapani teemajast(ma küll ei tea kui kallis see võiks olla)

0
0

aitab kaasa see, kui neid piisavalt kasutada. Ka kodus. Muide, üsna koomiline on ka näha aasia külalisi nuga-kahvlit käsitsemas. Kas solvuksime, kui nad pulgad välja võtaksid? Tõsi, meie köögi juures ei ole pelgalt pulkadega midagi peale hakata.

0
0

Traditsiooniliselt on sushit näppudega söödud, sashimit aga pulkadega. Tänapäeval on arvamused nii ja naa, Nigiri sushit süüakse näppudega sest liigne surve pulkadest võib riisi murendada. Makimonot võib süüa mõlemat moodi, aga tuleb meeles pidada, et sushi tuleb täies ulatuses suhu pista ja mitte poolitada. Nigirizushi puhul oleks soovitus sama aga kui ei saa, siis võib ka kahe ampsuga süüa. Mitte mingil juhul ei tohi pulki sushi sisse torgata!!! Oma pulkadega ei tasu sushit kellegile teisele anda, sest pulgad on sinu suust juba läbi käinud, seega mitte hügieenilised. Sushit ei tasu ka soja sees ujutada sest riis võib lahti tulla.

Jaapanlased on turistidega harjunud ja ei oota, et kõik pulkadega oskavad süüa, seega võib julgelt teisi söögiriistu küsida:)

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased