Rattaga Põhja-Lätis / telkimine

Plaanis minna augustikuus ratastega Põhja-Lätti väikesele nädalasele tripile. Oleme kahekesi ja sooviks majutuda telgis. Olen aru saanud, et Lätis RMK-taolisi tasuta lõkkekohti ja telkimisalasid praktliselt üldse pole.


Kas on kellegil Põhja-Lätis telkimisega kogemusi? Mõnda head (tasuta) majutuskohta soovitada? Kui mõne järve äärde varjulisse kohta enda telk püsti panna, siis vast midagi väga hullu ei juhtu? Kõiksugu nõuanded teretulnud.

Koiva ääres on tehtud päris mitmeid tasuta laagriplatse. Samas pole olnud probleeme ka kusagil suvalises kohas telkides (korra sai Kuldiga linna sees jõe ääres ööbitud).

Kuramaal sõites ööbisin mitmel korral ka kämpingutes, raha küsiti kõigest mõni €; vaid Ventspilsis taheti veidi rohkem saada. Aluksne lähedal sai ükskord telgikoht ostetud, aga kui õhtul hakkas korralikult sadama, tõstis omanik meid 'sundkorras' ilma lisaraha küsimata kämpingumajakesse.

Ma kaks nädalat tagasi käisin rattaga Lätit soitmas: Põhja Lätit ja Kuramaal.

Plaan oli Kuramaalt leida kedagi kes Saarde viiks aga meri oli tormine ja sõitsin tagasi.
Selliseid lõkkekohti nagu RMK mulle silma ei hakanud aga ega ma väga muretsenud,
telkisin seal kus juhtus,korra ühes tasulises kämpingus Sabile lähedal.3euri vist maksis.Varemalt olen ka telkinud Siguldas  kiriku pargis.
Põhja Lätis sõidan valdavalt kruusakaid.
Asulates on hea telkida kuna seal on alati mingi niidetud kaldaga veekogu kust mõne varjulise koha ikka leiad telkimiseks.