Rattaga Põhja-Lätis / telkimine

Plaanis minna augustikuus ratastega Põhja-Lätti väikesele nädalasele tripile. Oleme kahekesi ja sooviks majutuda telgis. Olen aru saanud, et Lätis RMK-taolisi tasuta lõkkekohti ja telkimisalasid praktliselt üldse pole.Kas on kellegil Põhja-Lätis telkimisega kogemusi? Mõnda head (tasuta) majutuskohta soovitada? Kui mõne järve äärde varjulisse kohta enda telk püsti panna, siis vast midagi väga hullu ei juhtu? Kõiksugu nõuanded teretulnud.

Koiva ääres on tehtud päris mitmeid tasuta laagriplatse. Samas pole olnud probleeme ka kusagil suvalises kohas telkides (korra sai Kuldiga linna sees jõe ääres ööbitud).Kuramaal sõites ööbisin mitmel korral ka kämpingutes, raha küsiti kõigest mõni €; vaid Ventspilsis taheti veidi rohkem saada. Aluksne lähedal sai ükskord telgikoht ostetud, aga kui õhtul hakkas korralikult sadama, tõstis omanik meid 'sundkorras' ilma lisaraha küsimata kämpingumajakesse.

0
0

Ma kaks nädalat tagasi käisin rattaga Lätit soitmas: Põhja Lätit ja Kuramaal.Plaan oli Kuramaalt leida kedagi kes Saarde viiks aga meri oli tormine ja sõitsin tagasi.Selliseid lõkkekohti nagu RMK mulle silma ei hakanud aga ega ma väga muretsenud,telkisin seal kus juhtus,korra ühes tasulises kämpingus Sabile lähedal.3euri vist maksis.Varemalt olen ka telkinud Siguldas  kiriku pargis.Põhja Lätis sõidan valdavalt kruusakaid.Asulates on hea telkida kuna seal on alati mingi niidetud kaldaga veekogu kust mõne varjulise koha ikka leiad telkimiseks.

0
0

RMK sarnane telkimissüsteem siiski on:https://www.mammadaba.lv/Sai just Läti ida osas käidud ja kolm ööd telgitud. Kõik kohad olid viisakad, küttepuudega ja prügikastiga. Ise valisime ujumis võimalustega kohad.Rahvast liigselt ei olnud ja kõik korrad leidsime koha kus sai üksinda olla.Tegelikult oli üks koht ei olnud siin kaardil aga leidsime selle sõites üksikut teed pidi järve äärde. See koht oli natuke lagastatud ning ilma küttepuudeta aga muidu ok.

2
0

Kas nendes Läti telkimiskohtades on olemas ka WC-d ja grillimisrestid nagu meil RMK kohtades?Ega keegi ei oska Leedu kohta soovitada sarnast telkimissüsteemi?

0
0

mariliis223, selline puhkekohtade süsteem on olemas, aga paremaks arusaamiseks tuleks pisut leedu keelt töngata: https://www.pamatyklietuvoje.lt/zemelapis?q=Poilsiaviet%C4%97s&xmax=27.3027&xmin=20.4420&ymax=57.8795&ymin=52.2965

1
0

Mina panin maps.me äppi otsingu campsite ja tuli mulle neid kohti küll.Sama Google Maps, isegi pildid juures.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased